Přejít na obsah

Starter - 11.zubovy alebo 10.zubovy


štefan26

Doporučené příspěvky

dobry dotaz, taky by me to zajimalo, po strance elektronicky to nema zadny vliv, tak by to melo byt v sekci motor

ja jsem zkusil dat do bory (to je stejny jak octavka) misto 11 zuboveho 10zubovy a zadny problem nebyl, tak by to mohlo jit i obracene

osobne to mam take v planu, misto 10 zuboveho bosche dat do auta 11 zubove valeo

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, jak moc se změní průměr pastorku když ubereš/přidáš jeden zub při zachování modulu?

Modul: poměr průměru roztečné kružnice (v mm) a počtu zubů; základní míra všech ozubení

Takže jestli ubereš zub, průměr se zmenší a pastorek tak ve věnci nezabírá celým zubem.

A naopak, přidáš zub, průměr se zvětší a pokud tam náhodou vleze, pak to může být dost natěsno.

Pokud ubereš zub a zachováš průměr, změníš rozměr samotného zubu (zvětšíš ho).

Pokud přidáš zub a zachováš průměr, zmenšíš jednotlivé zuby.

Podle mně to korektně nejde.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

treba ty startery nemaji stejny prumer osubeneho kola (maji stejny modul)

u 240mm spojky jsou 10zubove startery bosch, ktere odchazeni a nahrazuji se 11zubovym valeo

treba to valeho ma celou osu starteru posunutou kousek dal od setrvacniku, aby se tam veslo o zub vic

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NEmůžou mít stejný průměr aby měly stejný modul.

Takže ne třeba, ale určitě.

Tu osu je třeba změřit, ale jedině tak toho lze dosáhnout.

Jestli je 11-ti zubový startér přímá náhrada 10-ti zubového, pak to budou mít takto ošéfované.

Já myslel, že náhrady z 10-ti zubového na 11-cti jsou jen nějaké samodomo úpravy.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som počul, že sa to dá aj zo škoda-dily.cz mi odpísali, že štartre Bosch 02a 911 023R a Valeo 02a 911 024G budú pasovať do octávie.....

Ale potom som získal názor automechanika a aj otekára a oni mi povedali, že sa nesmie meniť 11 zubové za 10 zubové... ono by auto štartovalo, ale by bol iný pomer zúb a by mohlo byť väčšie opotrebenie zubov venca.

Tak jedna strana hovorí to... druhá to... nakoniec som kúpil taký ako povodný 11 zubový Valeo a nemusím mať starosti, či sa to neprejaví na zuboch venca kde by bola oprava oveľa drahšia ako štartér

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to maš pravdu takto to funguje !! ale jajsem dal novej starter valeo novou baterku nové dozvody a octavka 1,9-77kw 2005 me stale nechce chytat !!! dlouho točí než chytne tak 3 vteřiny chlapi nemužete mi poradit co s tím nikdo si už neumí poradit ješte řikaji střikovače ale to snad ne maji najeto 250 000km jo a když jsme před rokem přidali startovací davku tak to bylo super po ujetí 40 000 je to to same !! prosim o pomoc diky jirka ryder@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim vas chalani,cital som si tuto temu a nedospeli ste ako tak citam,ci sa moze dat 11 zubovy starter do octavie 81 kw v ktorej bol bosch 10 zubovy...by ma to zaujimalo,ci by som tam mohol dat ten 11 zubovy a ci to nejak neposkodi venec vdaka PROSIM PORADTE

Editováno: , autor: duri26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...