Přejít na obsah

Spotreba - dialnica


Doporučené příspěvky

No, ak niekto chce jazdiť naozaj na spotrebu, doporučujem kupovať max. 15" kolesá a karosériu Combi ktorá je iba o 20 kg ťažšia. Ako tak pozerám tie vaše hodnoty, moja Fabia má cca. o liter väčšiu spotrebu. ako väčšina z vás, ale musím dodať že mám DSG (+30 kg), 205/45 R16 pneu a krátku verziu ktorá má horšie aerodinamcké vlastnosti ako kombík. Aktuálny priemer podľa tankovaní mám 7,6 litrov: http://www.spritmoni...ail/524107.html

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ak niekto chce jazdiť naozaj na spotrebu, doporučujem kupovať max. 15" kolesá a karosériu Combi ktorá je iba o 20 kg ťažšia. Ako tak pozerám tie vaše hodnoty, moja Fabia má cca. o liter väčšiu spotrebu. ako väčšina z vás, ale musím dodať že mám DSG (+30 kg), 205/45 R16 pneu a krátku verziu ktorá má horšie aerodinamcké vlastnosti ako kombík. Aktuálny priemer podľa tankovaní mám 7,6 litrov: http://www.spritmoni...ail/524107.html

To jazdíš len dialnice? Ja chodím do práce 6 km tak a 7 spat ,,studený motor,, spotreba max v lete do 7 l, ale ak jazdím dialnice 140 - 170 tak max. takú 7,6l.

priemer na spotreby.cz mám 6.78 na 16 tis. km, Jazdievam BA-RV a spotreba s plným autom okolo 6.6l. Mimo mesta nie diaľnica tak okolo 5 až 5.6l (5 to je pianko). Maximálna spokojnost s TSI.

Editováno: , autor: Andynko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho čo mám odjazdené mám väčšiu časť na diaľnici, a z toho najviac Bratislava - Praha a späť (čo sa na českej strane ani nedá považovať za diaľnicu, skôr za širšiu cestu II. triedy). Väčšinou idem s tempomatom a mám ho nastavený niekam medzi 140-160 km/h. Ak idem tých 160 km/h, tak aktuálna spotreba sa pohybuje niekde okolo 10l/100 km. :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja mám fabiu kombi 1.2 TSI 77KW. Kúpená 10/2011,15000 km. Teraz som bol na 1.garančnej prehliadke, menili soft a dali mi pod turbo tú podložku a odstránili uvolnenie nejakého úchytu s trubkami. Na volnobeh to neskutočne drnčalo, v Škodovke o tom vedeli, lebo mali na to už prípravok.No k spotrebe. Po kúpe motanice do 20 km kombi obec/mimo okolo 6,5-6,9 aj podľa PC aj real.Predtým som mal Fiat a tam mi PC udával o 0,5l menej ako v skutočnosti. Tu to udáva presne (viackrát odskúšané). Teraz spotreba okolo 5,5-6l. Napr. cesta z dovolenky Lienz-Hainburg 450 km, spotreba 24,8l,čo je 5,5l na 100km. Išiel som povolenou maximálkou,zaťažený a s klímou. O mesiac neskôr tá istá situácia, ale so strešným boxom Thule Pacific 100 spotreba už narástla na 6,8l. V Hainburgu som vtedy dotankoval už 31 litrov. Podotýkam, že som išiel povolenou maximálkou. Som so spotrebou veľmi spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som sa po dialnici ešte nedostal zo spotrebou cez 9 litrov aj keď som šiel systém podlaha brzda plný plyn BA- PO cez Čertovicu :kol-31: až na prvotné choroby TSI som stou to motorizáciou nadmieru spokojní :kol-47:

ZATIAL

najazdené viac ako 42 000 Km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak ideš na diaľnici spôsobom brzda plyn, tak určite sa do 9 litrovej spotreby nezmestíš, tj. neverím ti že si išiel spôsobom brzda plyn. Už pri 160-ke si ten motor zoberie cez 10 litrov a to nehovorím o zrýchlení, ako som to mal napr. ja včera medzi Ostravou a Olomoucom...

Krava sprostá sa rozhodla predbiehať kamión v rýchlosti 100-110 km/h dolu kopcom, a keď manéver dokončila, tak ja som akurát mohol znovu naberať rýchlosť späť na svojich pôvodných 160 s plne naloženým autom do kopca. Vtedy bola aktuálna spotreba 20-24 litrov / 100 km.

To že si sa zmestil do 9 l / 100 km si mohol jedine tak že si väčšiu časť cesty išiel v kolóne konštantnou rýchlosťou. Vtedy priemerná spotreba naozaj pekne klesá.

BTW, toto som fotil včera: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/621097_4424719974704_1481592553_o.jpg

Tripmeter som nuloval po natankovaní, a z tých 280 km je cca. 200 km na diaľnici. :kol-34:

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bežne robím cestu BA - PO zvečša sa snažím dostať pod 6 litrov jazdao do 110 Km ale občas sa človek ponáhľa a ešte sa mi nestalo aby som túto cca 450Km trasu prešiel nad 9 litrovov priemernej spotreby a to cesta je cca 85 % dialnica cez donovaly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dneska jsem jel 80 kilometrů a na začátku jsem měl dojezd 10 km. Řeknu vám, takhle s citem jsem ještě nejel :D Vybral jsem si cestu přes okrsky, abych na dálnici nebrzdil. Podařilo se mi dostat na 4,3l/100 km. Jel jsem jako důchodec, úplně jsem se styděl za takovou jízdu v TSI :D No nic, zítra ráno mě čeká dalších 12 km na benzinu, snad mě ještě podrží :) Jinak mám FII TSI 86 koní, po 24W6 a KN filtr. A uškvařenou hadičku podtlaku na sání :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak ja dám teraz z druhého konca, včera som mal priemernú spotrebu podľa PP 15,5l/100km. Merané od tankovania do tankovania, vzdialenosť 271,4 km, z toho asi 110 km pohodová jazda s minimálnou spotrebou (3,8-5l/100km) pri cca. 60-80 km/h/ na 7°. :kol-28:

Vysvetlenie: 27 ostrých kôl na Slovakiaringu.

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam vetsinou pri delsi dalnici a sviznejsi jizde kolem 150km/h spotrebu do 7.5l/100km podle nalozeni auta. Jinak se da v ramci predpisove jizdy jet i za 6.5l/100km. Rekord mam zatim Boleslav - Praha kde jsem na kraji Prahy u Centra Cerny most mel prumer 136km/h a spotrebu 10.9l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...