Přejít na obsah

Zvuk po nastartování


Host Makyn20

Doporučené příspěvky

Host Makyn20

Ahoj, mám novou Octavii II 1.6 MPI a po studeném startu, zhruba 10sekund po nastartování se ozve jakoby 2x takové krátké zavrzání. Nemáte stím někdo zkušenost? Nemůže to být nastavování nějaké klapky nebo ventilů? Slyším to jelikož bydlím na vesnici kde je klid. Za tepla to neudělá. Dělá to třeba až po 3 hodinovém stání. Takováhle věc se nedá moc dobře prokázat tudíž ani reklamovat. Myslím si, že vzhledem k tomu, že je to nové auto, tak je to normální ale jestli stím nemáte někdo zkušenosti.

V návodu se píš: Po nastartování studeného motoru může krátkodobě dojít k zesílení hlučnosti motoru, neboť se v hydraulickém vymezování vůle ventilů musí nejprve vytvořit tlak oleje. Toto je normální jev a není třeba se tím znepokojovat.

Nevíte jetli se to vztahuje i na toto? nejde to ani nahrát jelikož je to slabí a krátkodobí zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hydroštěly vždycky cvakají pár sekund, ale když píšeš, že to 2x "vrzne", asi to bude klíňák. Stačí koupit takovej sprej na klíňáky a trochu to nastříkat a mělo by to přestat. Někdo tam dává i mýdlo - nemělo by to nic udělat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Makyne,

mám tu samou motorizaci - najeto 4500km a dělá mi to ty samé zvuky, hlavně když je venku kolem 5 °C a stojím venku delší dobu. Už se mi stalo, že to vrzalo asi prvních 500m po rozjetí a pak je klid. Byl jsem to asi 3x reklamovat, ale technici jsou vedle jako jedle, neví nic. Jejich univerzální odpověď je " jezdit dokud nesvítí kontrolka" . Je to nepříjemné, ale vůbec mne nenapadá co to může být. Příjde mi to, jako by někde nějaký servomotor nebo krokový motor nastavoval nějakou polohu, ale kde to netuším... (Hydroštely ty by cvakaly jinak, než se natlakuje olej).

Editováno: , autor: violator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Makyn20

no ono to zase není nic tak hroznýho a myslím si že je to nějaká klapka ale nevím viď. Kdyby to dělalo pořád na volnoběh tak bych to reklamoval ale takhle nevím. A je divný že to dělá i tobě, takže jestli to nebude spíše vlastnost. Je fakt že když stojím v práci v garáži kde je 18 stupňu tak to nedělá. Tak jestli se při nižší teplotě nějak NEREGULUJE vzduch na sání nebo tak něco se třeba nepřivírá - nejsem automechanik pouze odvozuji. No ještě mám 3 a 1/2 záruku tak budu jezdit a uvidí se co třeba v létě

Editováno: , autor: Makyn20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar Makyne,

mám tu samou motorizaci - najeto 4500km a dělá mi to ty samé zvuky, hlavně když je venku kolem 5 °C a stojím venku delší dobu. Už se mi stalo, že to vrzalo asi prvních 500m po rozjetí a pak je klid. Byl jsem to asi 3x reklamovat, ale technici jsou vedle jako jedle, neví nic. Jejich univerzální odpověď je " jezdit dokud nesvítí kontrolka" . Je to nepříjemné, ale vůbec mne nenapadá co to může být. Příjde mi to, jako by někde nějaký servomotor nebo krokový motor nastavoval nějakou polohu, ale kde to netuším... (Hydroštely ty by cvakaly jinak, než se natlakuje olej).

Tak záhada odhalena. Dělá to nějaká malá sahara klimatizace. Byl jsem v servisu a jelikož nic zvláštního neslyšeli, tak jsem to ukázal rovnou mechanikovi. Jelikož jezdím a mám vofuk stále na okna. Tak když nastartujete, řídicí jednotka zjistí, že máte nastaven ofuk na okna(to i u vypnuté klimatizace a kolečko topení v nulové poloze), tak na malou chvíli dává povel sahaře k odmlžení oken a otevírá se nějaká klapka a pak znovu je to slyšet když se zavírá a vypíná nějakou malou saharu. Mechanik to zaslechl a hned věděl která bije, takže nepředpokládám, že by si to vymyslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...