Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

Takze klasika - rozhoduju se mezi:

- UG7 / UG7+

- Michelin Alpin A3

- Dunlop WinterSport 3D

Vsichni tady chvali ty UG7 - maji nejakou nevyhodu? Mam pocit, ze tu nekdo zminil rychlejsi sjizdeni - je to tak?

A jeste jedna otazka - mate nekdo nejaky info o tom, jaky je rozdil mezi UG7 a UG7+? UG7+ je nova, tak bych cekal ze lepsi, ale na druhou stranu UG7 je proverena, tak abych neslap vedle... Co myslite?

PS bude to 195/65 R15 T

Diky

Rozdíl mezi UG7 / UG7+ cituji z ofic. materiálů goodyear:

"Goodyear UltraGrip 7+: u stávající pneumatiky UltraGrip 7 dochází k vylepšení běhounové směsi a konstrukce kostry pneumatiky, které mají za výsledek zlepšení odolnosti vůči aquaplaningu (zejména u užších rozměrů) a rovnoměrnější opotřebení a tím zvýšení kilometrového proběhu (zejména u širších rozměrů). Tvar dezénu je beze změn. Tato pneumatika ponese název Goodyear UltraGrip 7+ (i na bočnici). "

Jinak z žádnou ze tří výše uvedených chybu určitě neuděláš. A když vezmu poměr prodejů těchto tří typů v mém eshopu, tak to vypadá asi takhle:

Dunlop WS 3D - 75%

Michelin Alpin A3 - 15%

GoodYear UG7+ - 10%

Bráno celkově bez ohledu na rozměr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuji o koupi Pirelli SottoZero je to dobrá volba nebo raději

Nokian WR či něco jiného???

Letos mám poprvé Pirelli SottoZero, tak jsem zvědavý. Dvě zimy jsem jezdil na Polariskách, jsem zvědavý na ten rozdíl.

Mě dojdou v pondělí tak jsem na ně zvědavý jak se bude jezdit a jak jsou moc hlučne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem taky objednal Dunlop WinterSport 3D :palec2: a po asi 14-ti denní zkušenosti musím říci že jsem koupil vynikající pneumatiku.Jsou znatelně tižší než letní Barum Bravuris a vlastnosti na zmrzlé vozovce taky super, pneu drží směr i při vysoké rychlosti to samé v zatáčkách jen jsem ještě nezkoušel v hlubokém sněhu,protože u nás ještě moc není.Nakonec musím říci že za ty peníze je to velice komfortní pneu.Mám v rozměru 205/55/16 index H za 2618,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Já jsem letos koupil CONTINENTAL TS810ML 195/65 R15-1629Kč kus.No a zatim se mi jeví jako nejlepší co jsem zatim měl.

Udajně jsou vitězem testu 2007.

Mám je... :palec2:

Mám je takéééééééé.....Sice mě stály vic- nekoupil jsem je na internetu ale v obchodě :aggressive::angry: .Doufám že vydrží aspon 3 sezony!!!!!! No a pak se uvidi jestli zkusim jené- Micheliny nebo hodně probirané tady UG7. No uvidime, zatím jsem s nema spokojeny, viděl jsem je zatim jen u 3 aut...většinou vídám barumky sem tam michelin ale hodně debikya pod. No je to i o prachách!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem taky objednal Dunlop WinterSport 3D :palec2: a po asi 14-ti denní zkušenosti musím říci že jsem koupil vynikající pneumatiku.Jsou znatelně tižší než letní Barum Bravuris a vlastnosti na zmrzlé vozovce taky super, pneu drží směr i při vysoké rychlosti to samé v zatáčkách jen jsem ještě nezkoušel v hlubokém sněhu,protože u nás ještě moc není.Nakonec musím říci že za ty peníze je to velice komfortní pneu.Mám v rozměru 205/55/16 index H za 2618,-.

Taky jsem si dneska objednal Dunlop WS 3D - myslim, ze prechod ze soucasnych Polarisek s 3mm vzorkem to bude vice nez znatelny. Mate nekdo zkusenost nebo odhadnete, kolik toho tyhle gumy vydrzi??? Kolik tis km? Nekdo tady na foru prodava rok stary a ma na nich 4mm - to s nima musel bejt loni 10x v Alpach a jeste to vzit pokazdy pres Ural, ne...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ak potrebuje niekto pneu do extremnich podmienok (napr. u nás v tatrách :) ), tak vrelo odporúčam Nokian Hakkapeliitta 4.

sú síce dosť hlučné a drahšie ale super hlavne do snehu. Predtým mám 2 sezóny odskúšané GY ultra grip 7 a za tú cenu je to, ako aj do snehu aj na cestu, super voľba, tento rok Good Year vylepšil na UG7 zmes a nazval ich Good Year ultra grip 7+.

No som veľmi zvedavý na novú UG 8...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navim jestli to zde uz bylo ale co si myslite nebo je nekdo pouzívate o Michelin Alpin A3.Máme A2 ale ty uz dosluhují ,ale ta trvanlivost (byli z roku 2001) a byl jsem zpokojen.Retezy vubec jen na lede asi 1. Tak bych sel znova do A3 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...