Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

Hele B Polaris2 195/65 R15 stojej bezne 1500,-ks i vice.

A treba jedny z nejlepsich zimaku Goodyear Ultra Grip 7 s nejnovjesim dezenem stojej 1590,-ks ve stejne rozmeru. viz treba - http://pneunet.cz/index.php?sekce=pneu_info&ID=7669&m

Jeste porad se ti Barumy vyplatej? kdyz usetris pouze par stovek?

Ale já jsem nikde netvrdil že nejsou lepčejší zimáky než Barumky, ale jsem na ně zvyklej a nikdy s nima nebyl problém. Tak proč bych to měl měnit !!! Možná že je dobré občas to změnit, ale já to prostě cítím jinak. :D-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak s tou šíří pánové? Vždy jsem na zimu obouval užší pneu, ale jak píšu v úvodu Pirelli tvrdí, že širší jsou lepší. No svou logiku to má, ne? Jiná situace bude, pokud budu lítat v závějích, tak užší budou asi lepší, protože se spíš "prokousnou" na podklad. Když pojedu normálně po ujetým sněhu, tak širší budou jistě lepší... Chápu to dobře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálně, když si člověk přečte tohle vlákno, tak získá pocit, že vlastně s žádnou pneu neudělá chybu, že jsou vlastně všechny špičkové, každý je s tou kterou značkou naprosto spokojený a neměnil byl, takže vlastně není co řešit... :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každý mám trochu jiné požadavky na zimní gumy. Takový co vyjede jednou za zimu tak mu stačí každá značka. Ale kdo potřebuje každý den jet tak už vybírá.Razdíl máš jestli jsi někde v horách,vysočina apod a někde v Praze kde je kalamita když napadne 5 cm sněhu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na každém autě co jsme měli a máme - (OI, Felda 1.9D a Opel Omega 2,5 V6), byly vždy zimáky Barum a tak to zůstane dokud se budou dělat a nebo já nezdechnu. :rolleyes:

Barum Polaris 2 měl kolega, jeden rok na nich jezdil, druhý chtěl taky píchl kolo a když ho v servise sundali z disku tak zjistili že se rozpadá vevnitř.a dělali to samé i další 2 kola. a měl na nich najeto 8 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak s tou šíří pánové? Vždy jsem na zimu obouval užší pneu, ale jak píšu v úvodu Pirelli tvrdí, že širší jsou lepší. No svou logiku to má, ne? Jiná situace bude, pokud budu lítat v závějích, tak užší budou asi lepší, protože se spíš "prokousnou" na podklad. Když pojedu normálně po ujetým sněhu, tak širší budou jistě lepší... Chápu to dobře?

No kdyz jsem procital clanky o testech pneu ADAC, AMS aj tak tam testovali 205/55 R16 (bylo to teda spise na stredni tridu aut, ale octa do ni castecne taky zapada) a 225/45 R17 na zimu a dosli k zaveru ze pokud neni sucho tak jsou 17" horsi na mokru i snehu, takze na octu je podle me na zimu idelal 195/65 R15 nebo 205/55 R16 na hory je stejne lepsi vzit rovnou retezy a v Praglu tam je to jedno, tam je kalamita stejne porad i kdyz napadne 5cm ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..jezdím , tato zima bude již druhá, na SAVA ESKIMO S3 a absolutní spokojenost.

Jezdím hodně na hory a mohu jen doporučit. V kufru vozím také řetězy a od té doby co mám tyto SAVy, tak jsem je nenandal. ( jen jednou, kdy jsem sednul "na břicho", ale stejně mě vytáhla až rolba !!!).

A navíc cenička cca do 2000,- super.

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak panove, zadam vas o pomoc pri rozhodnuti. Good Year UG 7 mam odskousene na snehu, na Octe ( ne moji ) a ty druhe ne... Zajimal by me nazor jak to vidite, ktere vzit, jelikoz se mi vzhledove, testama i financne jeste libi Dunlop 3D.

http://www.pneunet.cz/index.php?sekce=pneu_info&ID=7669

nebo

http://www.pneunet.cz/index.php?sekce=pneu_info&ID=7667&m

Ma zde nekdo zkusenost s PNEUNET.cz a jejich prodejem a dovozem?

Diky ;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Davon: Tyhle dva typy jsou špička a myslím že je opravdu jedno, který z nich nakonec vybereš. Já bych šel ale přeci jenom spíš do UG7. kol117

Nevím sice jaký máš motor, ale není index T trochu podceněný...? ;)

S Pneunetem zkušenosti nemám, ale ty ceny vypadají hooodně dobře, určitě dej vědět jestli to dopadlo k Tvý spokojenosti... :scooter:

To MichalP: Zkus si někdy jiné obutí než Barum, třeba výše zmíněné UltraGripy nebo WinterSporty - zjistíš že je to hodně velký rozdíl. Před Octou jsem měl Mazdu s letními Barumkami a zimními Matadorkami, protože byly levný. Už to nikdy neudělám... :rock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Davon: Tyhle dva typy jsou špička a myslím že je opravdu jedno, který z nich nakonec vybereš. Já bych šel ale přeci jenom spíš do UG7. kol117

Nevím sice jaký máš motor, ale není index T trochu podceněný...? ;)

S Pneunetem zkušenosti nemám, ale ty ceny vypadají hooodně dobře, určitě dej vědět jestli to dopadlo k Tvý spokojenosti... :scooter:

To MichalP: Zkus si někdy jiné obutí než Barum, třeba výše zmíněné UltraGripy nebo WinterSporty - zjistíš že je to hodně velký rozdíl. Před Octou jsem měl Mazdu s letními Barumkami a zimními Matadorkami, protože byly levný. Už to nikdy neudělám... :rock:

Mam 1,6 75kW a T podcenene urcite neni, jezdim na T 3 roky a nemam problem. Je to rychl. index do 190km/h a ja s tim nejezdim vic hjak 130km/h :D ... A H UG7 je 2300,- takze neni co resit. Psal jsem jim zda jde neco jeste treba udelat s cenou pri odberu 10ks a ceny jsou pry konecne nad 4ks 1590,- at je to treba 20 ks... Pak sem napíču jak to dopadlo... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem od pneunetu bral už dvě sady gum a no problema. Min. zimu jsem od nich bral ty Wintersporty 3D a spokojenost.

Nemas foto nejak nazuteho kola na aute, klidne i bez auta, jak vypadaji? Diky ;) Taky jsi bral index T? :huh:

Mám je v H.

picture here....

post-27-1157071973.jpg

Editováno: , autor: aka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni jsem jezdil na 195kách 15" Matadorech MP58 Silika a byl jsem opravdu mile překvapen a mohu porovnat s Continental TS780 a hodnotím Matadory jako vynikající za velice slušnou cenu. Mohu jen doporučit. Letos budu jezdit Continental TS790 ale 205 16" tak jsem zvědav.

Editováno: , autor: Remus by skoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Davon: Tyhle dva typy jsou špička a myslím že je opravdu jedno, který z nich nakonec vybereš. Já bych šel ale přeci jenom spíš do UG7. kol117

Nevím sice jaký máš motor, ale není index T trochu podceněný...? ;)

S Pneunetem zkušenosti nemám, ale ty ceny vypadají hooodně dobře, určitě dej vědět jestli to dopadlo k Tvý spokojenosti... :scooter:

To MichalP: Zkus si někdy jiné obutí než Barum, třeba výše zmíněné UltraGripy nebo WinterSporty - zjistíš že je to hodně velký rozdíl. Před Octou jsem měl Mazdu s letními Barumkami a zimními Matadorkami, protože byly levný. Už to nikdy neudělám... :rock:

Moje řeč!!! :rock::rock::rock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem od pneunetu bral už dvě sady gum a no problema. Min. zimu jsem od nich bral ty Wintersporty 3D a spokojenost.

Nemas foto nejak nazuteho kola na aute, klidne i bez auta, jak vypadaji? Diky ;) Taky jsi bral index T? :huh:

Mám je v H.

picture here....

Ja ti diky, krasne jak jsou nove... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem zimaky jak protektory tak barumy a jiny, ale co mam GY tak jsem nevytahl z kufru retezi. Zacal jsem na UG5, preskocil UG6 a sel rovnou do UG 7.

Muzu rict ze kdo je ma je spokojen a kdo je koupi neprohloupi :)

Loni Jeseniky, tam kde jini davali retezy jsem vystacil s UG7 a to pro mne mluvi za vse, ale je to o zkusenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem zimaky jak protektory tak barumy a jiny, ale co mam GY tak jsem nevytahl z kufru retezi. Zacal jsem na UG5, preskocil UG6 a sel rovnou do UG 7.

Muzu rict ze kdo je ma je spokojen a kdo je koupi neprohloupi :)

Loni Jeseniky, tam kde jini davali retezy jsem vystacil s UG7 a to pro mne mluvi za vse, ale je to o zkusenosti

Tak to kazdopadne, nemas zkusenost, stojis, jako jini! :D Uz jsem objednal GY UG 7 z pneunet.cz... ;) Pak podam reference a DOT... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...