Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

ja je sehnal u kolare kterymu jezdim pro vsechny gumy za 4 000,- komplet. coz je slusny dost. jak rikam muzu jen doporucit a stim vyjizdenim, na tom neco bude uz se mi hodnekrat stalo u nas v kopcich ze typci co maj yetiho ale treba i touarega stali a hrabali az se prohrabali na asfalt tak tam ja jsem jel jako kral

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak po zimě přidám svou recenzi na Dunlop SP Wintersport 4D v rozměru 195/65 R15.

Nejto za zimu zhruba 5000 - 6000km.

Pokud je 6+ - měkké, auto plave a pneu se hodně sjíždí

pokud je mínus - paráda - drží to dobře na jakémkoli povrchu - na ledu vyzkoušeno na horách při těch velkých mrazech letošní zimy a neměl jsem problém vyjet do kopečka pokrytého ledem. Auto sotva jednou prohráblo a jinak paráda.Na sněhu jsem neměl moc šancí,ale co jsem zkusil, tak nikdy žádný problém - jezdím dost opatrně, tak je to možná tím.

Celkově pneu fajn, nehučí, nijak neblbnou, ALE co je největší problém: v této teplé zimě se STRAŠNĚ SJÍŽDÍ!! Já už jsem to raději přezul, protože jsem se nedokázal dívat na ty gumy jak jdou do ř***. Bohužel jsem je neměřil, ale podle oka šel vzorek na předku min. o 2 mm dolů a to bez legrace. To mě strašně překvapilo..ale zase pokud chci jistotu na ledu a sněhu, pak musím mít nějaký zápory někde jinde a jelikož mi jde o zdraví a život rodiny, tak mě to sice hodně s***,ale na druhou stranu mě uklidňuje pocit bezpečí. Takže pro další zájemce mohu jen doporučit. Řekl bych guma hlavně do příměstského provozu s chladnějším počasím. Na horách nemám moc naježděno...tak nemohu extra hodnotit.

Editováno: , autor: Angel@Devil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó,tady se dozvíš věcí. :kol-28: Jinak výše uvedené Dunlop Wintersport 4D,ale v rozměru 205/55 R16 mám také,najeto za zimu 3800 km - většina na dálnici,úbytek nepozorovatelný,a o nějakém plavání za vyšších teplot nemůže být řeč. To snad jedině při nějakém "ostrém" najíždění do zatáček...v tom ovšem nemohu sloužit. Na ledu jsem nejel,na sněhu prakticky také ne,moc ho v nížinách nebylo. Takže mohu jen potvrdi,že jsou velmi tiché,a to jak na mokru,tak na suché vozovce. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam tyhle super cena a lepsi zimaky jsem nemel, super zaber a hlavne je mam 4 zimu a vzorek cca 90% myslim ze je to slusny, ja osobne bych jiny nekoupil. sice jen protektor, drobet huci, ale to je malickost

http://www.pneusouku...or/16-palcu-15/

Jo o pneuVraník jsem už slyšel a známý si ho mrtě chválil. že že stím vyhrabe všude i tam kde maj 4x4 co dělat. a Prej se používají hodně při závodech do vrchu ale osobně já bych do nic asi nešel pokud by nebyly za hóóóódně dobrou cenu i když 1 260 Kč se dá ale i tak.

Ono- ta výdrž to asi bude tím že tyto gumy (a všeobecně protektory) se práskají z "letní směsi".Vyhrabání se po sněhu je dáno drsnou a hrubou skladbou skoro špalkového typu vzorku. Proto drobet hučí.Stejně fungovaly, teda u našich asi 10-ti aut první Polarisy od Barumu.

Každopádně ty kordy pro protektorování ač prochází rentgeny mají už své za sebou a co za h.vado na nich jezdilo se rentgenem nezjistí.Na favorita, feldu nebo auto na ježdění do obchodu beru.Jak vidím protektory na octávce nebo supovi je to divné. Ale jsou i kaliči s 10 let starým bavorákem a protektory.To už je opravdu k smíchu Nesměji se nikomu kdo na to opravdu nemá,ale když už dělám haura "bafoněm",tak to raději ušetřím na věcech míň ohrožujících bezpečnost než na v podstatě nejdůležitější věci co drží auto v kontaktu se zemí.Pak takový "Jaryn" poletí jak p.ase a někoho zmrzačí nabo zabije.

Vraníci si je nechají gumy dělat v Itálii a ten kůň tam je protože majitelé jsou příjmením Vraníkovi a vránu by tam dát samozřejmě nechtěli...Nevyrábí auta a jejich gumy majitelé oněch aut určitě v životě nepotkají.

Editováno: , autor: Jakub Nabel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Ja som kupoval Continental WinterContact TS850 (195/65 R15). Kedze som z Liptova, tak ich skusam pri roznych podmienkach. Jedine som sa nepohol na cistom lade. To som musel z kufru nasypat pod ne jemny strk a piesok aby som dokazal pohnut autom.

Editováno: , autor: patrikcevela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...

Jel jsem dneska přezout dvě Octávie 1,8T:

(vše 195/65)

 

1/ V létě dojížděný Polaris 2 - člověk o nich věděl, když napínal uši

 

2/ Už na třetí (nebo čtvrtou) zimu nasazovaný Hankook Icebear W300 - hukot jak z Boeingu - už abych je sundal, ne a ne se ojet, svině jedny :-)

 

3/ Nově nasazený Dunlop Winter Response 2 - naprosto, pro mě až neuvěřitelně, tichý! Dle EU štítku mají 67dB - něco na tom bude. Mezi Dunlop a Hankook je tak velký rozdíl, jakej bych nečekal. Barum vs. Dunlop je rozdíl menší...Menší, ale je tam...Jestli to komu za to stojí, ať si určí sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...