Přejít na obsah

Kód barvy


Lox

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

potřeboval bych zjistit kódové označení stříbrné barvy, která se používala na Fabii 1 RS.

Předem díky za pomoc.

EDIT : Nasel jsem tady totiz pouze stříbrnou RS barvu Octavia II.

Editováno: , autor: Lox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

číslo barvy je také v servisní knížce na první stránce, ten samý štítek by pak měl být pod podlahou kufru

Já mam kombi, takže ho mám vedle rezervy, ale divil bych se, kdyby to bylo pod rezervou v krátké verzi. Navíc nevím co máš za kastli :)

Hledej papírový štítek a na něm 4-místný kód: ČPČP (Č - číslo, P - písmenko) Tyto kódy barev jsou nejčastější. V Tvém případě bych to viděl nejspíš na 9P9P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...

Howning má 4 odtiene, to jsou jen varianty, který uvažuje "správkovej vzorník" podle toho, jak lak stárne, aby se v automatu namíchala barva přesně sedící s už částečně vystárnutým lakem na autě. Barva na NOVÝ auto ve fabrice jde vždycky stejná, určená spektrometrem - jenže jak auto jezdí, působí na něj počasí, slunce, exhalace ve vzduchu i třeba otěr v myčce, tak lak postupem času mění odstín - některý tmavnou, jiný zesvětlujou.

 

Takže když se opravuje třeba obouchanej blatník, správněj lakýra nevezme "do pistole" barvu jen podle čísla v TP a ve vzorníku, ale má tam ty 3-4 lístečky s maličko odlišným odstínem, ty si přiloží k autu a vybere "ten nejbližší", aby nově namíchaná barva seděla jak riť na šerbli ke zbytku kastle a nebylo pokud možno nic vidět. Ne vždycky se to povede na 100%, někdy to i ten lakýra odflákne, ale to už je zkrátka život...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...