Přejít na obsah

Volanty


ntr23

Doporučené příspěvky

Volant je doma,airbag na ceste takže montáž bude už iba na budúci týždeň. Zháňam ešte informácie a podľa všetkého ešte budem musieť dokúpiť  tento vyššie spomínaný káblik:

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/3t0971584-zvazok-elektricky-pre-airbag-oe-18073.html

Uvidím po demonte airbagu ako to bude vyzerať,myslím na to že ja na svojom terajšom mám ľavú stranu tlačidiel,tak z toho súdim,že možno by tam ten kábel mohol byť....

20170707_150108.jpg

20170707_150113.jpg

20170707_150117.jpg

20170707_154408.jpg

Editováno: , autor: icosom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Mám fabinu 2012 a rád bych tam novější volant, který se dává od roku 2015 a je o post výše, pasovat by měl, mám pár nabídek na kožeý volant s multifunkcí, já mám bez, všude píšou vč. kabeláže, půjde to tedy jen vyměnit volant z okty 3 rs vč. kabeláže do mojí fabie? Nebo musím dokoupit svazek co je u kolegy nademnou? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
On 1/24/2018 at 6:53 PM, Leo6 said:

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Mám fabinu 2012 a rád bych tam novější volant, který se dává od roku 2015 a je o post výše, pasovat by měl, mám pár nabídek na kožeý volant s multifunkcí, já mám bez, všude píšou vč. kabeláže, půjde to tedy jen vyměnit volant z okty 3 rs vč. kabeláže do mojí fabie? Nebo musím dokoupit svazek co je u kolegy nademnou? Díky

Tak novější volant (se stříbrným znakem) se dává už od konce roku 2013... Problém s výměnou staršího se zeleným znakem, je, že má i jiný airbag, takže byste musel sehnat komplet. Nevím, jak obyčejný volant bez multifunkce, ale volatny s multifunkcí mají i odlišné kabelové svazky, které nejsou vzájemně kompatibilní. Navíc, pokud byste chtěl zapojit i tu multifunkci, tak jednak se musí dodělat kabely od podvolantové svorkovnice dál a jednak volant z Octavie RS asi bude mít tlačítka na obou stranách, což Fabie 2 nikdy neměla (ta měla vždy jen tlačítka vlevo) a standartním postupem podle dílenské příručky si ho asi jen tak nezapojíte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlačítka na pravej strane sa dajú rozchodiť. Mám volant z O2 RS aj radením pre DSG a viacmenej to funguje komplet. Niekedy sa stáva, že musím použiť namiesto tlačítka na vrátenie do hlavného menu tlačítko na páčke stieračov, ale evidentne to ide nakódovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám Fabii 2 facelift rok 2012 s čtyřramenným volantem bez multifunkce. Chtěl bych nějaký novější trojramenný. Našel jsem si 2018 s novějším typem airbagu. Je možné ho dát do mého auta? Bude fungovat multifunkce a třeba vyhřívání volantu? Rádio mám základní Blues. Předem díky.

Editováno: , autor: CaprioPom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

koupil jsem si tedy tříramenný volant s multifunkcí z konce roku 2018 a airbag 2020 do Fabie facelift 2012. Teď mám bez multifunkcí.

 

Prvně jsem počítal s tím, že mi bezproblémově bude fungovat airbag i klakson, ale co tak čtu tak má plno lidí problém s tím klaksonem.

 

Zítra chci vyměnit volanty. Chci se tedy zeptat, bude mi fungovat klakson? Kabely z airbagu vedou dva z toho jeden se zapojuje do volantu (nejspíš na multifunkce). Číslo dílu kabelu z airbagu je: 5E0 971 584 A, který je kompatibilní s Fabii od roku 2011.

 

Dále se chci zeptat na multifunkce, někdo píše, že je potřeba podvolantová jednotka, někdo píše že ta není, že je až od facelift a někdo zase že není vůbec atp. Co je tedy potřeba pro funkční multifunkční tlačítka? Stačí jen nějaký kroužek mezi airbagem a volantem? Nebo jiná řídící jednotka?

 

Předem moc díky za pomoc.

FDC41F4F-2A82-4943-ADDF-78B57DC5777C.jpeg

Editováno: , autor: CaprioPom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

Dobrý den narazil jsem na foru na  příspěvek ohledně výměny volantu za volant s multifunkcí.Na foru říká každý něco jiného prosím o radu mám Fabii 2 rv2011 1.4,63kw rádio čína potřeboval bych aby tlačítka uměly ovládat rádio a telefon  zvednutí a položení.Mám možnost zakoupit volant s multifunkcí a tlačítkami na obou stranách zakoupil bych káblík s propojením tlačítek na mém kroužku jsou osazeny v konektoru 3dráty airbag a klakson na kroužku je vidět 6 pinů.Dotaz zní stačí vyměnit, nebo je potřeba dalších úprav a pokud dalších nemáte kontakt na někoho kdo by za úplatu provedl?Značkové servisy mi ani nejsou schopny říct co bych potřeboval .Děkuji moc za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...