Přejít na obsah

Volanty


ntr23

Doporučené příspěvky

Tak som si bol v Boate objednat kable na skoda-part.cz boli za 917Ck, tak som mal malu dusicku, ze kolko to bude u nas a bol som milo prekvapeny ze 32,16€, az si myslim, ze pri plateni povedia, ze to bolo bez DPH! A za prehodenie volantu 35€, co nie je az tak vela a nemozu ma napadnut za neautorizovany zasah. Mali tam aj vystavenu O3 VRS, tak som si ho bol chytit, je paradny, ja ho mam nastastie bez toho znaku VRS, to by sa do Scouta nehodilo.

Editováno: , autor: mimoxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurááá! Konecne mam volant! Este ho nahodit a raz mozno pojde aj BT. Je pekny, zdal sa mi najprv velky, ale je presne rovnaky, ako ten plastak...  Akurat nebude fotodokumentacia, lebo mi to prehodia v znackovom servise a to zoberu auto min na pol dna.

Editováno: , autor: mimoxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A "do Prčic"! Volant namontovali a musím pochváliť servis bolo to rýchlejšie než som si myslel a len zs 13,56€!! Ale multi funkcia sa nedala zapojiť :kol-26:, lebo nemám riadiacu jednotku Comfort! Hňeď ma uzemnil, že by to stálo aj do 500€, takže za podsvietenie a ovládanie rádia to veru nedám! Ale na nete som videl RJ aj za 40€, ale samo že na staré modely z vrakoviska. Inak boli férový, objedaný káblik ani nespomenul. Zato ma upokojoval, že veď airbag aj klaksón normálne funguje a volant je podstatne krajší než 4 ramenný plastový... Vedel by niekto poradiť s tou RJ? Dík!

Editováno: , autor: mimoxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, presne na to som sa pytal aj ja, ale povedal mi, ze nie, je to riadiaca jednotka comfortu pod palubovkou a jemu to povedal tiez len asi elektrikar zo servisneho oddelenia. Ale logicky podvolantova jednotka sluzi pre packy. Potreboval by som vediet cislo riadiacej jednotky comfortu. Zda sa mi, ze je to univerzalna jednotka, lebo v inzeratoch je vzdy pre VW group pre viacero modelov Seat, Golf, Skoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,potreboval by som poradiť,či viem tento volant dať do fabieII elegance 1.6TDI  r.v.2012.  

https://eshop.skoda-auto.sk/eshop/sk/b2c/kozeny-volant---triramenny-%E2%80%93-multifunkcni-pro-ovladani-radia-a-telefonu-5ja064241bx

Pokiaľ áno,budú všetky tlačidlá na volante plne funkčné vrátane ovládania telefónu? Mám Amundsen+ a momentálne pôvodný volant v koži s ovládaním autorádia na ľavej strane.Viď. foto Díki

 

Pokiaľ by bola výmena možná,pôvodný volant bude v ponuke v sekcii bazár,je v 100% stave.....

post-78583-0-38194400-1462286325_thumb.j

post-78583-0-23843600-1462286510_thumb.j

Editováno: , autor: icosom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  1. Budeš potrebovať aj airbag, takže nakoniec budeš mať celkové náklady o dosť vyššie.
  2. Mám volant z O2 RS s DSG aj s ovládaním telefónu na pravej strane vo F2, ale ešte starý dizjan. Samotné ovládanie na pravej starne volantu je funkčné, ale obmedzene.
  3. Konkrétny problém je ten, že ovládanie (rolovanie) je určené pre pohyb v menu, čo máš ale nastavené na pravú páčku pod volantom, tak to ovládanie je kombinované. Napr. v MFD vieš rolovať na volante hore a dole, a potvrdzovacie tlačítko pre výber musím použiť na páčke. Prebrať hovor, alebo tlačítko na vrátenie späť z menu telefónu ale funguje bez problémov. Ak jazdíš do Bratislavy, môžem ti to niekedy ukázať.

Inak ten volant sa k tvojej farbe auta hodí perfektne. Ja osobne som chcel kúpiť verziu aká je pre O3 RS, ale bez vRS loga, aj páčkamy pre DSG s bielym alebo čiernym šitím, a prípadne aj so skosenou spodnou hranou. Žiaľ, takýto volant aj keď sa dá niekedy zohnať (častejšie je ale šitie s červenou niťou, čo ja nechcem), cena aj s airbagom je vždy nekresťanská (okolo 300-350 €).

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díki,takže ak som dobre pochopil fyzicky bude pasovať iba nebude všetko fungovať ako keby bol napr v oktávke. A okrem airbagu,čo je samozrejmosť nebudem potrebovať nič iné,žiadne kábliky a podvolantové RJ ani nič? Proste kúpim volant nasadím a všetko bude OK,žiadne kódovanie a iné úkony?

Na koľko by si odhadol môj pôvodný volant komplet s airbagom,koľko by bola reálna cena?

Inak dnes mi dorazila aj radička v tej istej červenej ako by som chcel volant,pokiaľ sa mi to podarí bude to pekne ladiť.Samozrejme k tej novej radičke som použil pôvodnú okrúhlu manžetu.  

post-78583-0-95602500-1462307885_thumb.j

post-78583-0-47158100-1462307896_thumb.j

post-78583-0-76207400-1462564615_thumb.j

Editováno: , autor: icosom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fyzicky to pasovať bude určite. Čo sa týka zapojenia, tak neviem aký je rozdiel medzi F2 FL a Rapidom, ale pravdepodobne to bude rovnaké, alebo veľmi podobné. Ja som ti písal stav na mojej F2 FL s volantom z O2 RS FL, ale ešte so starým dizajnom. Vieme ale, že sa novší dizjan volantov dával krátky čas aj do Fabii, a nepredpokladám, že by robili do Rapida zvlášť iný druh zapojenia.
Čo sa týka kódovania, nejaké tam bolo, ale nerobil som to ja.
Hodnotu pôvodného volantu ti neviem povedať. Ja svoj (identický s tvojim) inzerujem bez airbagu za 60 € a zatiaľ sa ozval iba jeden chalan a ani ten si preň neprišiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BT je súčasťou niektorých Amundsen+ (RNS315) navigačných jednotiek, ale nie všetkých. Ja som mal napr. Amundsen+ bez BT. Ak ty BT máš, tak buď rád, lebo bežne je BT handsfree riešené tak, že máš ešte zvlášť BT jednotku pod sedadlom spolujazdca. Toto v prípade vybraných Amundsen+ odpadáva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Už dlhší čas zvažujem výmenu volantu za tento trojramenný s  červenou kožou. Ten čas nastal teraz a preto sa ešte raz chcem poradiť...Najlepšiu cenu som našiel tu:  http://www.obautodily.cz/triramenny-kozeny-volant-s-multifunkci-original-cerno-cerveny-saten-a-chromovy-lesk-8788cz292/

Moja otázka,kedže už vyššie som riešil túto tému by bola.... Menil už niekto do svojej dvojky fabie takýto volant?  Niekde  som čítal,že bude potrebný akýsi káblik....

Pokiaľ by bol záujem po úspešnej výmene bude môj pôvodný,kožený z multifunkciou na ľavej strane  na predaj....foto prikladám

DSC05082.JPG

Editováno: , autor: icosom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...