Přejít na obsah

Octavia I. Převodovka 1.6 r.v. 1998 55kw


J_a_s_o_n

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám problém, převodovka začala vydávat neuvěřitelný zvuky a pravděpodobně je na výměnu. Měla díru v mušli,ale ta je zalepena,každopádně tam chybí asi pár zubů a je to šilené s tím jezdit

Za 1. jaké přesné označení má převodovka v tomhle autě?

Za 2. vzhledem k tomu,že už se nevyrabí,nemá ji možnost někdo za rozumnou cenu sehnat?

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to označení je tuším "DUU" a podle mě se to dá sehnat tak do 6 tisíc. Já bych možná uvažoval o jiné převodovce s 6 stupněma řazení. Na té octavce prostě chybí 6ka. Jinak si pozjišťuj, z kterých aut se dá ta spojka zaměnit o tou Tvojí, protože obecně u těchto octávek odchází spojky. BTW Pokud Ti to dělá takový zvuky, máš olej v převodovce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem to měl v opravě,protože mi prokluzovala spojka,a mechanik mi zjistil,ze mi pravděpodobně ulítnul zub z převodovky a udělal díru.....kudy pak vytekl olej na spojku a ta začala prokluzovat. Vyndal převodovku zalepil díru,ale prostě je to šílenost s tím jezdit :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to označení je tuším "DUU" a podle mě se to dá sehnat tak do 6 tisíc. Já bych možná uvažoval o jiné převodovce s 6 stupněma řazení. Na té octavce prostě chybí 6ka. Jinak si pozjišťuj, z kterých aut se dá ta spojka zaměnit o tou Tvojí, protože obecně u těchto octávek odchází spojky. BTW Pokud Ti to dělá takový zvuky, máš olej v převodovce?

Nevíte náhodou někdo, jestli se vůbec kdy dělala převodovka pro 1.6/55kW se 6?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by ses divil, ale ten motor má dole krouťák větší než 1.9/66kW. Výkonu sice na rozdávání nemá, ale na odlehčení na delší štreky by se ta 6 hodila. Otázka je kolik za to....

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na převodovku z 1,6 55kW a z 1,6 74kW šestka dodělat nejde.

Sada na šestku se dá koupit na převodovky z 1,8 20V, 1,8Turbo a 2,0MPI...čili ...bohužel...

Nicméně šestka by se hodila. Nikdo netvrdí, že by to bylo na předjíždění v kopci, ale na udržování rychlosti na dálnici po rovině by to bylo dobré.

Jinak s tím srovnáním krouťáku 1,6 55kW a 1,9TDI...mno vraťte se nohama na zem. Mám ten motor 4 roky. OK. Tahá pěkně odspodu OK...ale proboha vždyť TDI má turbo a je to diesel. Takže co jste vymysleli to je totální blbost. Tam kde má 1,6 55kW 130Nm, tam má 1,9TDI 66kW o min. 90Nm víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Návštěvník

1 - ale ta cena prevodovky je slusnej ranec, vetsinou je za 12 tisic a vice (kdyz si pridas 10tku tak muzes koupit nejakou celou pojizdnou octu) a uz je repasovana, ale jak se bude chovat - nejake zvuky a pod.to nikdo netusi

2 - da se sehnat i za min, ale bohuzel ty nejtky jsou tam a ceka se nez se jich par uvolni, takze si stim moc nepomuzes a budes zase u vadne prevodoky

3 - koupit z rocniku 2001 a vejs z motorizace 75kW verze, ale muzes cekat ze je z havarky a nemusi bejt zcela ok, ale je to aspon jistejsi kup nez ty odpovedi co jsem napsal predtim

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...