Přejít na obsah

Výměna oleje v převodovce


tondas2

Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...

Zdravim vas :)

Vymena prevodovyho oleje.

Mnoho bylo psano o vymene kterou jsem dnes provedl na Fabii 1,4 Mpi, rok vyroby 2000, najeto 62 000 km. Doporuceny olej G50 SAE 75W-90(syntetic.) jiz ve znackovem servise se nedodava, bylo doporuceno G 060 726 A 2 prevodovka FNK u 1,4 Mpi - prsne 2litri a cena 1litr 205 kc. Po vymene perfektni. Vymenu jsem provedl z duvodu saknuti pres cidlo ,,spinace pro couvaci svetla,, a pres sroub uzemnovaciho kabelu.Cena originalniho spinace 144 kc. Srouby imbus klic c. 17. Zavity tesneny specialni lepdlo pro fixaci sroubovych spoju.post-15309-1223206714_thumb.jpgpost-15309-1223206824_thumb.jpg[attachm

ent=99808:Sn_mek_013.jpg]post-15309-1223207304_thumb.jpgpost-15309-1223207456_thumb.jpg

post-15309-1223207149_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj, prosím o radu. Vlastním Fabii I 1.4 16V 55kW AUA, r.v. 2001. Uvažuji o výměně oleje v převodovce, má najeto 160000km. Chci vyměnit olej v převodovce (5Q man), pochybuji, že by předešlý majitel něco takového dělal. Zajíma mně jestli vůbec měnit (ja se přikláním k výměně) a hlavně co a kolik tam toho patří. Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příteli okřídleného šípu,

já měnil při 100 000 km. U Tvého ročníku tam na převodovce bude výpustný i nalévací utvor. Potřebné nástroje - Imbus 17 a umělohmotná stříkačka - větší tak cca - 3 dcl a hadička, kterou nasadíš na tu stříkačku. Pokud neseženeš ten imbus, či nechseš kupovat stačí obrousut šroub na kola - myslím tím to kulaté a máš imbus 17. Musíš koupit 2l. převodový olej G 50 SAE 75W90 doufám, že jsem se nesekl, ve Škodě se zeptáš. Povolíš a vyšroubuješ zátku z kontrolního a zároveň nalévacího otvoru a vyšroubuješ výpustnou zátku. Olej vyteče. Zašroubovat výpustný otvor! Do kontrolního otvoru pomocí stříkačky s hadičkou začneš plnit převodovku olejem. Jak začne z převodovky tím kontrolním otvorem vytékat olej, zašroubovat otvor a tím je to vsjo. To si bude převodovka chrochtat. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všetko súhlas čo napísal Radomír..ja len doplním,že keby sa to robilo na zdviháku,tak je dobré po naplnení naštartovať,zaradiť 2ku alebo 3ku a nechať aspoň minútku točiť kolesá...potom vypnúť,skontrolovať znovu hladinu oleja poprípade doplniť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky me to ceka, hrozne blbe jde radit, v zimne dokonce jsem mel problem radit zpatecku, po zahrati uz to pak slo celkem normalne. Pred vymenou je dobre ujet alespon 10km, aby se olej v prevodovce zahral a radne promichal. Pak vytece i vice bordelu, zahraty olej je ridsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi proč trochu nepohledáte tady na foru Už se to tu nesčetněkrát probíralo. Informace co uvádí Radomír jsou neúplné.

Do převodovky patří syntetický převodový olej 75W90 a musí mít specifikaci VW G50 nebo podle API GL4 plus

pokud tam dáte jiný olej tak za nějaký čas odejdou synchrony.Nejpépe asi origo Skoda Dá se koupit i levněji

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g060726a2-prevodovy-olej-sae75w-1l-fabia-fabia-2-roomster-octavia.html

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-skoda/motorove-dily/5412-prevodovy-olej-octavia-ii-5-stup-mechanicka.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahojte chcel by som sa opýtať že ako zistím či je potrebné ten olej vymeniť ? Zdá sa mi že pri jazde nad 2500 otáčok začína motor hučať ale keď pri jazde vyradím a prídám aj na vyššie otáčky neni to také hlučné tak neviem či to neni náhodou prevodovka a či už nepotrebujem vymeniť olej a mám 1.4 16v AUA 72 000km ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...