Přejít na obsah

Výměna oleje v převodovce


tondas2

Doporučené příspěvky

jasné,že to všetko vyletelo von...neviem,osobne som sa s takýmto prípadom nestretol,ale v lepšom prípade to skúsiť vystriekať trebárs čističom bŕzd..striekať ho tam cez ten otvor ako si nalial ten olej (možno jeden ks spray nebude stačiť)

v horšom prípade prevodovka dolu a rozobrať spojku (lamela výmena) :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

no mam jednu, to sa sice nepodarilo jemu ale jednomu nemenovanemu autorizaku jednej nemenovanej znacky, pri vymene DSG prevodovky nieco posrali v zapojeni a nefungovala poloha parking, borec prisel na parkovsko velmi mierne z kopca, odisiel nakupovat, auto sa medzitim rozbehlo a zramoval 3kove bavo a nejakeho renaulta... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Ten total byl 75W-80, koupil jsem ho narychlo v CB Auto 2 litry za 840,- ( na netu 1 litr za 180,- Kč), ale pak jsem ho u nich vyměnil za originál 2 litry za 480,- Kč, ten samej prodejce , co mi ho prodával a vyměňoval, tak se sám divil, jak je drahej!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ja by som mal otázku tiež chcem meniť olej v prevodovke ale na nalievacom otvore je šrou z čudnou hlavou. Kľúč by mal byť niečo ako imbus ale zhruba 10 hran a v kľúči ešte musí byť v strede diera aby sa dal nasadiť. Aký kľúč na to budem potrebovať ? Imbus 17 to nieje lebo sa nedá nasadiť. ? stretli ste sa už s tým ? Fabia 1.4 16V 74kw ročník 99 ? Ďakujem za odpoveď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

nechal som vymenit olej v prevodovke (original - riedky)

v servismanuali je pisane , ze objem je 1.9 l - mne tam voslo 1.5 l  - az zacal vytekat

vypustal to dlho, pred vymenou som isiel asi 10 km, takze olej bol teply.

je mozne, aby bolo "nevymenitelne" mnozstvo 0.4 l ?

Těžko říct, už si to nepamatuji ale ten vypouštěcí šroub není úplně na dně ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dnes jsem vyměnil olej v převodovce, zátky byly trochu zatuhlé a není moc prostoru pro nasazení imbusu, ale jinak to šlo celkem bez problému. Otázka je to správné množství, doplnil jsem podobně jako alexandrap asi jen 1,5 l oleje. Řadit jde perfektně, olej měl najeto asi 105T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zdravím,

u nově starého auta měním olej. Jedná se o 1.9 SDi. Ve škodovce mě řekli 400Kč/l, tak se poohlídám po druhovýrobě. Normy splňují oba dva.

https://www.abv-autodily.cz/?page=detail&aid=858&z=a&d=1&mid=5#popis

 

https://www.luckygas.cz/product/manualni-prevodovky-a-napravy/75w-90/divinol---synthogear-sae-75w-90_-prevodo/4342

Budu vděčný za jakékoliv připomínky, případně pokud by se daly koupit v Brně, rád si nechám poradit kde.

Děkuji?

Editováno: , autor: Kaskordio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...