Přejít na obsah

Vybijanie baterie


Dragon99

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim chlapi .

Mam problem, po namontovani zesilovace + subwooferu se dvouma "69" reprama a se sadou HID bixenonu, stalo se mi ze se mi vybiji baterka a nestiha se dobijet .. alternator normalne dobiji 14,1 .. ale nevim cim to je .. vyresi to silnejsi baterie ? je neprijemne auticko nenastartovat :) ale bez tuc tuc hudby a krasne svitivych bixenonu to proste taky nejde :(

.. Nemate nejaky figl co bych mohl udelat aby to slo ? :D snad nebudu muset menit i alternator :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, vydrží déle, ale o kolik? O moc ne ( o rozdíl kapacity/odběr). :)

Startovací proudy jsou pohodě, je to daleko od max. start. proudu baterek.

Ale silnější je vždycky lepší. Ale to, že se mu to takhle vybijí bude problém jinde, asi.

Editováno: , autor: NNNTomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím to na nějaký stálý odběr i po vypnutí zapalování. Podobný problém byl u starších autoradií,kde byla napájená paměť - byl to malý odběr,ale za pár desítek hodin to úplně stačilo.

Podezřívám zesík.

Kapacita baterie umožňuje větší zásobu energie,ale když ji tam nedodáš,tak tam taky nebude. Pokud neumíš jezdit bez "úderů do hlavy" tak se baterie ani nedobíjí - kolipak máš asi watů ze zesilovače ? tak jaký musí být odběr při 12-14V .. viz. Ohmův zákon (bude to cucat slušný proudy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarvicko a rovnou preju vesele vanoce :)

zkusim to strucne popsat co se tyce zapojeni . zacnu u xenonu ..

normalni uni sada H4 .. i s kabelazi ktera se pouze nacvaka na kontakty . takze to v tom asi nebude .. ale vsiml jsem si ze kdyz prepinam potkavaci na dalkova tak to vzdy lupne od svetel . pravdepodobne trafa bo fakt nevim ,, ale to je snad normalni .

zesik :)

4 kanálový . celkem 1000W ale ohmy jsem na baleni nenasel takze nefim ..

celkove zapojeni me soustavy bylo takto : přívodový kabel 12+ od baterie pres palubovku do kufru do zesiku .. zem mam od zesiku na kostru auta taktez v kufru . pamet zesiku nemam na autoradiu zapojenou ale mam to propojene slaabym dratkem s přívodem 12+ .. ale Přívod 12+ od baterky mam na palubce přerušený jakoze tim tuning spinacem . urcite vite jak to vypada .. takze kdyz ho vypnu zesik prestane hrat a zhasne dioda na zesiku . tak tam snad problem neni .. zadni repra "69" mam zapojene sadou kabelu primo od radia na cinche nejsou nikde preruseny .. a staly docela dost tazke to bych taky vyloucil .. a autoradio . "neorigo" mam zapojene v originalnim servisu skoda ,ale vsiml jsem si ze kdyz jdu z auta a beru ssebou panel od radia tak v radiu blika cervene svetlo .. vypada to jako alarm :) :) tak a ted baby radte :D

diky moc

Editováno: , autor: Promy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se ti tam přepíná v tym světlu?H4 měla dvě vlákna :palec2: ale tym to nebude.

Píšeš 1000W zesík+radio+blbosti v autu jako světla ,zapalování, vstřikování atd.Jestli máš 850W altík,tak budeš mět problém vždy za jízdy.A za stání,to rádio máš dobře zapojený?Nebo je to starý japonský který musí mět napětí na udržení předvoleb.V toyotě sem měl pionýra , týden bylo po baterce :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to radio je sice sencor ale je to novy model tak snad to neni tim . no nic mene ted mam vyndany subw. zesik i xenony . a mam tam vse jak to vyjelo z linky . .tak akorat radio tam zustalo . tak tim aspon zjistim jestli je to tim :( no nic no ale alternator se mi moc menit nechce .. baterka . .s tou sice pocitam ale vubec netusim jakou tam muzu dat . mac jśe priznam ze jsem lajk :) a moc motorum a elektronice nerozumim :D

mozna ze by se to vyresilo dalsi solo baterkou v kufru . jez bych docasne nabijel .ale je to asi nepohodlne :( no uvidim .. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na štítku alternátoru něco přečteš?Když máš aku v pořádku,tak výměna za víc Ah ti to zase s původním altíkem nikdy nenabije do plna.Třeba takovej autobus má v základu 2X90A-altík a když mu namontují telky,zesilovač atd tak mu namontují třeba 140A a druhý 90A-to už dělá přes 5500W.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave ze jezdim jen mesto . kazdej den 3km do prace a po osmi hodinach z prace 3km :D a na vecir tak na projizdku 10km .. :D ale zesikem to asi nebylo . pac jsem zkousel to mit vyple a rozdil v tom nebyl .. tak ja nevim no . .zkusim silnejsi baterku .. poradte mi jakou muzu dat .. 1.2 HTP 48kW .. ani totiz nevim jakou seriovou tam mam ted :( a bez vybavy takze classic

Editováno: , autor: Promy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jezdím taky krátký a nemám problém,baterka pořád svítí zeleně,ale kolik A mám altík se musím podívat.Jakou máš baterku tam vůbec.myslím,že koupí větší si přiděláš problém.Na solární panely ses díval?

Editováno: , autor: petrumr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedava to smysl. Nekde musi byt chyba. Neco ti proste tu baterku vysava. Mam baterku 3 roky, H7 xenon, jezdim taky dost malo a uplne bez problemu. A dost casto auto pouzivam jako pojizdnej jukebox. Radsi bych stim zael do servisu, at to promerej ( pokud neumis s ampermetrem sam.) Jeste je moznost, ze ta baterie muze byt vadna. Mozna bych ji zkusil vymenit. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez jazdim len mesto . .par KM . a tiez xenon,(zere o dost menej ako ziarovky) a teraz v zime este kurenie, sedadla, zadne okno,spatne sa vyhrievaju a baterka uz 3ti rok ide spolahlivo. Ja by som tipoval na to radio sencor. Kamos mal kedysi SENCORA a tiez mu vybijal baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normalni uni sada H4 .. i s kabelazi ktera se pouze nacvaka na kontakty . takze to v tom asi nebude .. ale vsiml jsem si ze kdyz prepinam potkavaci na dalkova tak to vzdy lupne od svetel . pravdepodobne trafa bo fakt nevim ,, ale to je snad normalni .

vypada to, ze ani nebude potreba cekat na policii a ty oslnujici kramy se ti rozpadnou samy od sebe. zjevne kvalitka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šak aj mne sa vybila bateria sama , tiez neviem preco nic tam nemam , navise servis ju nabil tak sa teraz ako tak drži , tak niekde musi byt chyba , a kedze si si to auto uz prevrtal tak sa ta budu mozu aj nemusia pytat ci si si ho uz upravoval tak ti pada zaruka na elektriku , ... takze neviem kde je chyba cakam kedy to zase samo klikne ,,,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim . .tak jsem musel dat auto do servisu ,, zkousim to teď tim , že vyměnim baterku .. teď tam mám uplně novou . .trochu větší . Měl jsem tam 12V "44"ku .. . a nechal jsem tam dat "56"tku .. zkusim jezdit chvili bez xenonu . asi tak cirka mesic . a pak je tam dam .. ale ani v servise nemohl změřit tu starou baterku , mrmlal neco ze napetí nesmí klesnout pod 9 .. ani nevim ceho . a prej byla hodne hodne nizko :D tak budu doufat ze byla spatna baterka .. a s tim radiem nevim no .. sice je to sencor ale mam t zapojeny v autorizovanym servise skoda :(:skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pod 9 V (voltů - to je jednotka elektrického napětí). JJ jediná cesta je vylučovací metoda. Pokud byla chycená bateka, tak vyřešeno. Ze ti radio instalovali v AS nic neznamena. Kolikrat sou to pekný Íkváči. Snad to bude OK. Je škoda, že tomu víc nehovíš. Proměřit to by zato určitě stálo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...