Přejít na obsah

Vybijanie baterie


Dragon99

Doporučené příspěvky

Zdravim .. tak problem je tady zase :( spatne startovani .. 2Dny nova baterka a uz me to fakt se... co bych mohl promerit ? kabely na radiu ? kolik bych na nich mel namerit ? fakt jsem pres auta lajk .. :( nejradsi bych to auto dal do hajzlu . ale problem je v tom ze ho jeste splacim .. a nikdo by to nekoupil :(

mam takovy dilema no .. skoda ze neni nekdo na vykupovani leasingu . .bych ho dal hned do hajzlu . a ze bych z toho nic nemel tak to by mi fakt nevadilo . uz pomalu zastavam tvrzeni ze skoda je na pi.... :(

zrovna se to zaclo sraz 3 mesice po zaruce :( to je fakt pech jak svine

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, ale když takhle jezdí pořád a začlo to dělat až teď, tak to asi moc nepomůže. Přes zimu taky většinou nejezdim extra

trasy a baterka drží v pohodě. Pořád je plně nabitá. Být tebou, tak si nechám proměřit alternátor, jestli dává dost proudu

a pokud je v pořádku, tak jestli ti něco nežere proud. Jestli tam máš novou baterku a pořád to blbne, tak to vidim na problém v tom, co jsem psal.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec .. delsi trasu to nevim no . ale jde o to ze mam novou baterku .. takze ted uz to muze byt jen tim radiem a nebo kratas na elektroinstalaci . nekde v aute :( . zkusim nechat zkontrolovat to autoradio at to muzu taky vyloucit .. ale divny fakt je ze dva dny co mam novou baterku to bylo vsechno vpohode .. za tu dobu jsem nastartoval cca 15 krat a vse vpohode .ale az dnes to je zase divny .. startuje to jinac .. i se mi stalo ze to strasne slabe chytlo . drzelo to cca na 2 sekundy a pak to chciplo :( nebo to startuje i delsi dobu -. jako by se ten starter dusil :( ale pak to chytne no . . kdyz to chcipnu . a zkousim to znovu . tak to treba chytne uz normalne . divnej jev :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ujedeš pár km a chcípneš to a za chvíli zkusíš nastartovat, tak to jde zase v pohodě? Já měl ten samej problém na

favoritu a tam to byl špatnej altík, ale ten už si to zasloužil. Navíc mi taky něco žralo proud a bylo to právě to radio, ale

netvrdim, že u tebe to bude taky tim radiem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš ampermetr?jestli ano,tak vytáhni klíček,strč si ho do kapsy a odpoj - pol.Jeden drát od měřáku dej na - pol a druhý na kostru vozidla,třeba na ten kabel co jsi odpojil a podívej se kolik ti to ukazuje.Já bych tipl to rádio-šak to poznáš,možná altík-dioda.Chtělo by to taky možná rozdělat startér a proměřit rotor,jestli nějaký vinutí nejde do zkratu.

Editováno: , autor: petrumr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když někam přijedu, že mi jen tak vyplivne baterka a do tý doby to bylo v pohodě, tak bych předpokládal, že je napadne

zjistit příčinu. Výměna baterky za silnější je k ničemu. To neni řešení. Nechceš mi snad říct, že v servisu nezvládnou zjistit

jak je na tom alternátor a jestli někde nemizí proud.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim . tak to napisu trosicku dopodrobna :( ..

asi 19.12. jsem byl v cimbu na chip . a jak jsem tam dojel . cca 160 km .. tak mi to nachipoval .. a uz jsme meli vsechno vyrizeny tak jsem byl na odjezdu . a ejhle ..neslo nastartovat ,. ani palubka se nerozsvitila :( tak mi to pomohl nastartovat pres jeho subaru :) a odjel jsem domu a nikde nezastavoval . domu jsem prijel a dal jsem baterku na nabijecku cca 5 hodin ... pak jsem jezdil asi 2 dny vpohode a zacalo to blbnout . spatne , dlouze to startovalo . .tak jsem vzal obycejnou mericku pouze na 12V coz by mela namerit na baterce . .a displej po prilozeni k baterce byl prazdnej jako pred dotykem .tak jsem usoudil ze to ma min jak 12V tak jsem zajel do servisu ze to spatne startuje . .ale kupodivu prede mnou 5x dobre nastartoval . to nechapu . tak jsme se domluvili na baterce ze to muze byt ni . tak jsem jim rekl at mi tam daj novou a trochu silnejsi . tak udelali a 2dny jsem startoval perfektne .. az dnes to zase stoji za hovno . znovu jsem vzal mericku a zkusil baterku a dokonce se mi na tom displeji obevil slaby blesk . takze tam jeste neco je .. "zkousecka je vpohode , doma jsem ji zkousel na traficku a mela by ukazat slaby blesk a cislo 12" ale na baterce se to uz neobjevilo . myslim to cislo 12 .. no tak ale aby bylo v jedne veci jasno .. pred vymenou za novou baterku jsem vytahl xenony , zesik vsechny repra + subwoofer a vsechny neony. .takze to auto pred vymenou baterky bylo presne tak jak pred koupi .. coz nepocitam neoriginalni autoradio zapojene skodovkou .. takze ted uz mam jedinou moznost ,,

kdyz je ten silvestr . auto jsem dal do prace do arealu .. a do 4.1. ho tam necham a nesahnu na nej :) no a v pondeli po praci ho dam znovu do servisu .. a to uz bych mohl byt jisty ze se vybiji kdyz nenastartuju po tech par dnech ...

no a v servisu jim reknu at se podivaji jestli spatne nezapojili autoradio . .to bych platit nemel kdyz to zapojovali oni pred 3 mesici .. "zajimavy je ze jsem takovy problemy nemel nez to zapojili" tak a kdyz bude autoradio vpohode tak no nevim co pak dal . .budu muset to tam nechat at to zkontrolujou a najdou pricinu .

Jinak vsem diky za prispevky a hlavne za nazory ..

Vsem preju krásného silvestra :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tej skodovke ze ci skusaju vsetko . . no musim sa zasmiat. . HAHA

Mne zhasol na maxdote displej .. a prave den nato som siel na vymenu oleja tak som povedal ze nech sa na to pozru.

Po celom dni mi zavolali ze mam prist pre auto ze to nevedia opravit ze ja tam mam domontovane radio (columbus) ktore blokuje signal a bla bla . .

Dosiel som ,zobral auto a siel co najrychlejsie prec. Ked som dosiel domov som skusil vytiahnut a dat spat vsetky poistky . .a zrazu displej naskocil .. :D

ked som tam volal ze co skusali tak ze oni skusali vsetko co sa dalo .. no podla mna to len napojili na diagnostiku ktora ukaze akurat tak hovno. lol

Editováno: , autor: Arts
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sacuju to na radio.

Alle me se treba stalo, ze sem mel u FI uvolnenou svorku na baterce a cas od casu to proste "umrelo". V servicu na nic neprisli. Az pri bezne kontrole, co delam u vsech aut ( zatresu timhle, zataham za tohle) sem na to sahnul a ejhle svorka se hybala. Tak se ji poradne utahl a bylo po problemu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde ti to něco žere.

Ať ti někdo /pokud servis tak chci vidět údaj na měřáku/ proměří odběr proudu na baterce - vypnout všechny spotřebiče, atd. - měřák by neměl ukazovat více než 25mA - pokud bude, zkontrolovat co kde žere - odpojením autorádia, vyjmutím pojistek, kontakty, dráty, atd.

Novou baterku jsi tomto případě kupoval zbytečně.

Editováno: , autor: NNNTomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec .. delsi trasu to nevim no . ale jde o to ze mam novou baterku .. takze ted uz to muze byt jen tim radiem a nebo kratas na elektroinstalaci . nekde v aute :( . zkusim nechat zkontrolovat to autoradio at to muzu taky vyloucit .. ale divny fakt je ze dva dny co mam novou baterku to bylo vsechno vpohode .. za tu dobu jsem nastartoval cca 15 krat a vse vpohode .ale az dnes to je zase divny .. startuje to jinac .. i se mi stalo ze to strasne slabe chytlo . drzelo to cca na 2 sekundy a pak to chciplo :( nebo to startuje i delsi dobu -. jako by se ten starter dusil :( ale pak to chytne no . . kdyz to chcipnu . a zkousim to znovu . tak to treba chytne uz normalne . divnej jev :(

Hele, to už jsem jednou viděl...snad se ani neptej na jakém autě :smich: , ale dělalo mi to přesně tohle. Dusil se startér a když už to chytlo, tak to chcíplo. Když si k tomu přišel za pět minut, tak to naskočilo pomalu dřív, než jsi otočil klíčkem. Vydrželo to dva dny a zase. A baterku jsem musel dobíjet co týden. A pointa, pozor, když už jsem k tomu dokopal autoelektrikáře, tak po chvíli měření a odpojování drátů vysypal pár nepublikovatelných slov, vytasil nářádí a ven šel alternátor a spínač světel. Spínač přinesl nový a na alternátor jsem čekal 14dní než přišel nový ze SSSR:-) Pak už to jelo a elektrikář pravil, že byl v hajzlu altík stran vinutí a následně usměrňovače a ve spínači světel že byl takový jako kraťas, přes který se vybíjela baterka, ale ne tak moc aby to vyrazilo pojistky. A je fakt, že za dobu užívání zmíněného vozidla jsem ten světelný spínač měnil asi pěktrát, byl to děsný šunt, mechanicky i elektricky. Jo a autorádio v tom autě nebylo, zato vysílačka a pár divných přístrojů na měření radiace a chemického zamoření:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, předevčirem jsem měl auto na roční servisní prohlídce. Vše bylo v pořádku až na jednu věc - kapacitu baterie. Technik mi sdělil, že kapacita baterie je 59% (doložil to lístečkem s údaji měření) a že by to chtělo dobít i s ohledem na současný zimní provoz. Auto používám vesměs na krátký městský provoz, takže bych chápal i snížení "nabitosti" baterie. Ale den před tím jsem jel poměrně delší trasu cca 100km, takže ta baterie by měla být dobitá ne?

Jedině, že by při té delší jízdě byl cca stejný odběr jako příjem z alternátoru (zapnuté světla, topení radio) .

Každopádně si ji určitě dobiju, ale teď se chci zeptat na jak dlouho ji nechat v nabíječce, když současná kapacita nabití je těch cca 59%.

A ještě jedno upřesnění, je tam pouze "neoriginální" rádio panasonic, montované přímo ve škodovce před koupí.

Editováno: , autor: lasut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...