Allari

1,4 16V 63 kW, opakovaný studený start

483 příspěvků k tomuto tématu

S odstupem času  přispěji take infem,po vyměně palivoveho čerpadla  studene starty uz neznam na poprve kdykoliv

co sem se s tim natrapil  aktualizace vubec nepomohly 

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek,podľa tohto videa je druhý opakovaný štart v poriadku,len prečo má otáčky niečo nad 800 a hneď poskočia skočia na niečo nad 1000.Mne motor teraz štartuje na prvý pokus a tiež to urobí ako na videu.Môže byť?

Upraveno uživatelem kimmi
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj,ještě tu někdo řeší aktuálně horší studené starty?Po letech trápení a  zkoušek všeho možného....jsem na něco přišel a rád bych vyzkoušel,jestli to pomůže i někomu jinému..???:unsure:

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj. Ja uz psal muj pribeh, pomohlo vycisteni klapy. Jinym treba premiovy benzin nebo nova nahrana mapa... apod. Kazdopadne pro dalsi budouci motoristy resici tuto situaci (pro ne novy problem) pomuzes dalsi i ty, pokud tobe neco zcela jineho pomohlo :). 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No,je to divné...nikdo to nechápe.Ale zkoušel jsem startovat(jen po dlouhém stání) ze strany spolujezdce,protože ze strany řidiče se po otevření dveří sepne palivové čerpadlo na 2vtř.asi.A právě tato funkce kdo vymyslel,že by měla předčerpat palivo před startem a tím pádem lepší start...se alespoň tedy mě minula funkčností.

Tak jsem to malou úpravou deaktivoval...a zatím je pohoda... -_-   A jestli to čte nějaký technik,tak by mě docela zajímalo ,proč je to lepší,když by nemělo..?  :rolleyes:

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja som zasa zbadal zmenu otáčok po studenom štarte.Teraz v zime to štartuje dobre len ako som písal vyžšie pri tom videu tak mi to tak robilo že keď som štartol tak otáčky vyskočili na nejakú hodnotu a vzápetí sa vyhupli o niečo vyžšie.Pred štyrmi dňami som bol na výmene silenblokov ramien a dal som vymeniť palivový filter a vyčistiť a nastaviť škrtiacu klapku,ale nie sprejom ake demontáž,čistenie,montáž,nastavenie a odvtedy sa po prvom studenom štarte otáčky hneď vyhupnú napr. na 1100 a zmizlo to vyhupnutie.no teraz neviem či to zpôsobila čistá klapka alebo nový palivový filter.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

kimmi...Hadam, ze to byla klapa. Ja menil v jeden cas palivovy, olejovy filtry a novy olej. Po te stacilo mit pod 11 stupnu-podzim a zacaly ty studene starty. Vzdy na podruhe. Nechal sem klapu vycistit a je zatim je klid. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

"mr.coumess",lenže ty si mal problém so štartom keď bola teplota pod 12C,no my máme práve naopak,ak sa ochladí tak to štartuje,blblo to keď sa oteplí.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od Majchel
      Ahojte,

uz od pondelka asi 2 dni mi pri startovani svietilo viacero kontroliek a po nastartovani (bez problemov) zhasli a vsetko slo ako malo. (erbag, motor, volant)

Dneska vsak pridem k autu, vsetko normalne, vlozim klucik otocim do startovacej polohy raz pretocilo valce a zacalo cvakat niekde medzi pristrojovkou a motorom. Cvakanie take ze mi pripomina rychle skraty kedze zhasinali a rozsvedcovali sa kontrolky na palubnej doske(ziarovka, volant ...), vyplo radio natvrdo a rovnako vyplo aj interierove svetla... Pribudaju kontrolky ktore svietia pred otocenim klucika....

Cvakanie je hlasne tak som to skusil len 3 krat a bojim sa co s tym dalej.

Mate niekto nejaky tip ? Ako to skusim pozriet aspon nastartovat a doviezt do servisu ? Poistky to asi nebudu, predpokladam nejaky skrat na startovacom obvode ? Ak chcete presnejsi popis mozem natocit aj video.

• Od trystan666
      Ahojte chcel by som sa opytat na chybove hlasenie P1496 na mojej octavii 2 RS  2008 BMN. Rozsvietila sa mi kontrolka motoru a dnes mi kamos napojil cez diagnostiku delphi a vyhodilo tuto chybu : P1496 - Prepinaci ventil, chladic recirkulace  spalin, zkrat na plus
                                         - prerusovany
      vedel by mi niekto napisat co to znamena a kde hladat chybu? Auto som wapkoval aj zo spodu pred par dnami tak ci to malo nejaky vplyv. 
      Prikladam foto.
      Dakujem za kazdu radu.

• Od MRoom
      Jelikož jsem tu nic podobného nenašel, přidávám tip na jednoduché a levné řešení instalace těsnění motorového prostoru. A hlavně funkční, zvláště v zimních plýskanicích a břečkách soli. Jde o samolepící těsnění typu "pralinka" 12x10 mm, já koupil 3 metry za nějakých 109 Kč, potřeba je méně, je to i s rezervou. Nejdříve jsem uvažoval o lepeni na kapotu, ale tam se to neosvědčilo, těsnění by muselo být dost masivní. Důležité je dobře odmastit před samotným lepením a pak nalepit po hraně přední masky a světel.

Jinak nemám problém s omýváním wapkou ani v myčce. Mám to již několik měsíců a viditelně klesla prašnost v motoru a hlavně se nedostane na motor voda se solí stříkající od aut, takže sdílím něco, co mám ověřené a funguje. Třeba to bude pro někoho inspirace.

• Od Vojcech
      Cuss, mam docela dost neprijemny problem a dost by me zajimalo jestli tu bude nejaky frajer co by mohl vedet o co jde :). Pred mesicem mi zacla rachtat prevodovka (myslel jsem si) tak jsem zajel za kamosem co ma servis a vyndali jsme prevodovku a odvezl jsem ji na repas. K overenemu zdroji. Tech prevodovek jsem tam uz navozil dost a vzdy super. A jeste se prislo ze je na aute jednohmota. Za tyden byla prevodovka hotova a prevodovkar rikal ze ji extra nic nebylo ze se divi ze chrastila... Ale dal nove 4kove kolo ze uz bylo horsi a vymezil vule v diferaku. Tak jsem nechal jednhmotu na aute, prevodovka se dala zpatky a stale to rachtalo. Tak jsem jel koupit 2hmotu... Dala se 2hmota a stale to rachta. ALE..! Na volnobeh to nerachta vubec. Rachta to jen pri nizkych otackach cca 1300-1700 a hlavne se ozve zvuk jakoby kov na kov pokazde kdyz vezmu diru a opet to lehce porachta. A kdyz zacne rachot a seslapnu spojku tak obcas to prestane a obcas to rachta stale i kdyz vyradim na neutral ( pouze za jizdy pred diry) na volnobeh to bezi krasne. Nenasel by se nekdo kdo ma s timto nejake zkusenosti? Mohou takhle rachtat klapky climatroniku? Za pravopis se omlouvam
    • Od Pepe_OctaviaIIrs
      Zdravím.

Dnes když jsem přezouval, zjistil jsem že i když zařadím rychlost (jakoukoliv) stále pootočím s koly. Je cítit že točím motorem. Jinak auto při jízdě nevykazuje žádné problémy se spojkou a podobně. Nevíte prosím kde by mohl být problém?