Přejít na obsah

1,4 16V 63 kW, opakovaný studený start


Doporučené příspěvky

aj u nas je to pocasim teda naopak ako u tych s ventilom odvetrania nadrze, u nas to blbne ked je chladnejsie a hlavne vlhkejsie pocasie, hmla hrholenie... a este k tomu cipu pred cipom to malo 55kw po cipe 62 a je to bxw 63 kw tiez sranda ze?a motor v pohode tlaky ako novy ziadne znamky nejakeho opotrebovania no a vcul babo rad :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim vas, takze po tom co mi aj v skodovke stale odpisovali ze pracuju na tom a nic ine, a dokonca mi naposledy ani neodpovedali, som sa rozhodol auto reklamovat u predajcu, kedy by mali mat 30 dni na odstranenie zavady. Sice teraz mi startuje na prvy krat, ale po starte chvilu trasie autom (ale nie je to take strasne ako cez leto ked mi motor viditelne isiel na dva valce a raz dokonca na jeden valec, bolo to strasne), a ked stojim na krizovatke tak mam taky pocit ze autom slabo trha, je to take nepravidelne a nieje to vidiet na aute ale skor pocitove, ale napriklad minutu nic a potom zrazu autom trhne, niekedy slabsie niekedy silnejsie. Toto som tam napisal do reklamacie. Mohu reklamaciu po 8 dnoch zamietli s tim ze sa zavada neprejavila.Skusal som aj ja a nastartoval u nich dobre, netriaslo autom. Ale auto stalo na mieste, dokonca sa nedalo s nim pohnut ked som ho skusal lebo bolo zaparkovane medzi inymi autami. Po dvoch hodinach natahovania som auto prebral kedze auto potrebujem, uz na prvej krizovatke som chvilu cakal a hned mi autom trhlo. Na druhy den mi rano pri 1 stupni celzia nastartovalo bez trasenie, ale poobede ked som isiel domov to pri 12 stupnoch po nastartovani zacalo triast. A potom sobotu a nedelu uz mi to aj pri nizkych teplotach 3-4 stupne vonku triaslo autom. No neviem co robit. Ma s tim niekto skusenosti. Moze toto robit motor po 9 tisic kilometroch je to normalne? Ked im to znova donesiem nemozu sa vyhovorit ze to je normalne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Stalo sa nám niečo podobné. Manželka spomínala že jej to pár krát nenaštartovalo ráno na prvý krát. V poslednom čase sa to už neopakuje. Takže uvidíme o rok.... Najazdené máme len cca 3000 km. Ak by niekto zistil viac o tom na čom škoda pracuje bolo by fajn dať vedieť.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mě už to dělá od nového auta (500km)to chytalo asi až na 5pokus a motor třásl,že by vyletěl z auta. několikrát reklamace,asi 2x soft,svíčky,filtr paliva,čidlo teploty,vstřik,vše se dělalo preventivně...ale diagnostika vše ok vždy.A hlavně to dělá podzim-zima.A co mě tak napadlo,že i častěji, když je nádrž plná..jestli náhoda..????jestli to nemá společného něco stím jak je odvod výparů z nádrže do motoru.....?? :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to, že jim něco ukáže/neukáže diagnostika bych moc nespoléhal. To není jen o tom, přečíst si případné číslo poruchy, ale o umění najít závadu. Kolikrát se pak přijde na úplně jinou věc. No a to dost často v autorizáku neumí. Jak sám vidíš, diagnostika je OK ale problém přetrvává. Nasměruj je tedy k tomu systému odvětrání. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď budem s jednim kamarátom, ktorý mi robí servis plus opravuje auta od škodovky po mercedes tak sa ho opýtam na toto, ja som bol za ním s tým že mi auto naskočí ale potom po cca 2-3s začnú otáčky kolísať až auto zdochne, druhý štart no problem, no vyčistil mi škrtiacu klapku zo strany motora tam bola pekne zasratá čistá černota. No nepomohlo to úplne ale zlepšilo sa to. Ako náhle sa znížili teploty tak motor štartuje ako má.

 

Nad chipom som tiež rozmýšlal keďže na TDIčkach vedia vyriešiť teplý štart, lenže ten sa ľahko otestuje čo v tej mape pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kdybych mel najeto 200tis.(ted 45.tis.)tak to asi resit nebudu...ale skoro od noveho porad.Servis uz to resi tri roky.

Jak pise pawouk..dat to na pc a vymenit vadny dil dokaze kazdy "blbec".

I co pomatuji na zacatek,tak byl problem treba nekam zacouvat,nebo i za 1,hned to chcipalo.Muselo se jako hodne  vice pres plyn,jako kdybych couval s 2T podvalem.Ted uz se to nejak srovnalo :kol-32:

Asi ted pred mesicem jsem rano startova..motor se mlatil jak 30leta avie vyhonena..a po 5 -10 vtr.chcipl..no

a pak druhy start ok..jako by nic.A ted mesic cca od te doby vramci moznosti to neudelalo az tak..

To bude nejaka kravina,ale prijid na to...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je ten problém že medzi chybami nič neni ani jeden krát sa nič nezapísalo, mne sa už stala aj taká vec že ráno som normálne naštartoval prešiel som 2km odstavil auto na 2h a potom keď som išiel preč tak auto normálne naštartovalo ale zdochlo a potom nechcelo naštartovať ako keby nemalo benzín ale potom sa to chytilo

 

Zaujímavé je to že na VW polo s týmto istým motorom nemajú takýto problém resp. nenašiel som že by to viac ludí riešilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...