Přejít na obsah

tvrdý brzdový pedál


zemlub

Doporučené příspěvky

Zdravím,mám supa 2.5 tdi 114 kw,žádám o radu,teď v zimě mi strašně stvrdl pedál brzdy a auto hůře brzdí,pokud ho nechám v garáži,tak to chodí,vyjedu z garáže,chodí ,ale tak za minutku zase pedál stvrdne a špatně brzdí,poraďte prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

ja mam tiez problem s mrazom sup 1.9.tdi 2002. ked je do minus 5 tak vseko ok ked je pod napr. minus 14 tak brzdu ani nestlacim dobru pol hodinu jazdy potom to zacina brzdit ale tak ako keby sa mi podtlak stracal v posilovaci skocim na brzdu ked je sneh abs zacne a po 2-3 sekundach mi nohu petal vytlaci naspat hore a ostane tvrdy ako keby sa podtlak stratil. chvylu idem a zas to iste uroby. a potom to chrupne ako keby sa v posilovaci membrana odlepila od plechu a uz to brzdi bez problemu kym zas nevymrzne a kedze nemam garaz tak rano do prace to byva zaujmave. brzdovka nova, trubky na potlak vysusene namastene trosku neviem uz co stym. vlani to nerobilo a teraz to zacalo. dakujem za kazdu radu co stym skusit urobit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě Zemluba bych zkontroloval posilovač, resp. Podtlak k němu-jestli není prasklá hadice, je taková blbá tvrdá a ráda se láme. Je prostě problém s posilovačem. Pokud to není hadicí, což zjistíš vizuálně a poslechem, zkus jí vyndat a zkontrolovat, jestli při nastartovaném motoru vůbec něco dělá a není třeba ucpaná, což se ale nestává. Zatuhlý pedál je myslím nesmysl, pokud nemáš supa z roku 1940 :-)

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dnes rano minus 14 u nas takze brzdy nic tvrde. do prace zas sa islo hrozne ale cez den bolo len minus 2 tak z prace to brzdilo normalne. myslim ze keby je ta hadica zla tak je jedno ci mrzne alebo nie. mal som ju vonku pred vianocami vysusil som ju pri peci a nakvapkal na ten spatny ventil par kvapiek oleja. vyskusam ked to bude tvrde vytiahnut hadicu od posilovaca ci bude sat. to som asi jediny s takymto problemom este sa mi to na ziadnom aute nestalo ani som nepocul o tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som nemal cas musel som do prace zas to nebrzdilo poriadne. zajtra rano to pozrem odpojim privod do posilovaca a uvydim ci saje podtlak. ak bude poriadne mrznut teda. tu brzdovku vymenit buduci tyzden hoci myslim ze to ten posilovac robi alebo podtlak. uvydim rano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no rano mraz tak som nastartoval a brzda tvrda tak som odpojil hadicu od posilovaca a pekne salo podtlak takze uz len hlavny valec alebo posilovac. zajtra behnem dat vymenit tu brzdovku a uvydim co to bude robit. pepa007 tie kanale ma ciste aj pod baterkou cistim to casto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě taky zajímalo, kde se tamta voda vzala. Jestli to někdy nebylo rozebrané, nebyla tam napojená podtlakovka a někdo nestříkal vabkou motor. Nějak to nedává smysl. Jakmile na to přijdeš, dej vědět. Docela záhada. Ale plus je, že víš, co to dělalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to jak říkal Víťa.. prostě časem si ta brzdovka tu vodu vstřebá..... mě když měřily v jakém stavu mám brzdovku... tak myslím, že to poznávaji zrovna podle toho obsahu vody v brzdovce. Něco je ještě únosné a něco již na výměnu jak to přesáhne určité procento vody v brzdovce...Aspoň myslím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to viem ze brzdovka taha vodu do seba, ale co to ma z posilovacom spolocne? ved brzdovka je v hlavnom valci a nie v posilovaci v posilovaci je podtlak a membrana a pruzina. no a ten olej som tam nastriekal tlakom a takou tryskou aby som zabranil koroziji z vnutra posilovaca lebo ta voda bola uz hrdzava. neviem ci to pomoze ale myslim ze trosku by mohlo uvydime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mam uplne stejny problem a zjistil jsem, ze zamrza posilovac, by me zajimalo, kde soudruzi udelali chybu. Zjistil jsem, ze nejspis vadi presuny z teple garaze do zimy, ze se tam ta voda proste vysrazi a zmrzne. A pak dalsi drobnost, ktera tomu zamrzani pomaha je, ze vsechen vzduch, co jde do kabiny, tak ten posilovac ochlazuje. Uz jsem i premyslel, ze bych kolem nej omotal hadicí od topeni, protoze je to kazdou zimu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...