Přejít na obsah

TDI 81 kW nestartuje


Quiksilver22

Doporučené příspěvky

Cau lidi , potřebuju píchnout . Octavia combi 1.9Tdi 81kW r.v.2002 . Když je motor uplně studený tak nestartuje "na drc" ale tak 2 krát zatočí , pak chytne , zakouří a něco klpe . cca po 2 minutách se vše srovná , motor nekouří a jde super . Je tu někdo kdo měl stejný problém nebo kdo ví co to může být. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau lidi , potřebuju píchnout . Octavia combi 1.9Tdi 81kW r.v.2002 . Když je motor uplně studený tak nestartuje "na drc" ale tak 2 krát zatočí , pak chytne , zakouří a něco klpe . cca po 2 minutách se vše srovná , motor nekouří a jde super . Je tu někdo kdo měl stejný problém nebo kdo ví co to může být. Děkuji

A co svíce? Jsou OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam to iste za studena na prd v rozmezí teplot od +5 do +15. Ked zhaví je to lepšie. V zime lepšie štartuje ako na jar alebo jesen. Teplá v pohode na drc za polroka som už skúšal všetko možné, a nič nepomohlo. Posledná možnosť dať dole hlavu a pozrieť ventily a zabrusit sedla, že vraj uniká tlak. Ale zatial nechcem do toho velmi šahat mam novy motor ledva 25.000 km, neviem či to nie je škoda rozoberať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tohle mne hodně trápilo. Obrátil jsem se na cosbyho pro radu a ten řekl, že to může být milion věcí, ale nejspíše převstřik.

Tak jsem to zavezl ke Garnymu a opravdu předvstřik.

Před tím jsem měnil palivový filtr, svíčky a pořád to chytalo až na 3 až 4 zatočení, někdy ihned, ale vyjímečně. Vždy se objevilo trocha bílého kouře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tohle mne hodně trápilo. Obrátil jsem se na cosbyho pro radu a ten řekl, že to může být milion věcí, ale nejspíše převstřik.

Tak jsem to zavezl ke Garnymu a opravdu předvstřik.

Před tím jsem měnil palivový filtr, svíčky a pořád to chytalo až na 3 až 4 zatočení, někdy ihned, ale vyjímečně. Vždy se objevilo trocha bílého kouře

Mám úplně ten samej problém!

Jak je to náročný, to seřízení? Samo, že to nebudu dělat sám, ale jenom mě zajímá, jak dlouho to trvalo a kolik si za to Garny - řádově - řekl, není-li to tajemství. Díkec -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palo a jak se ten předvstřik seřizuje a kolik stojí seřízení . Ted uz to máš uplne OK.Dík za odpověd.

Mám to úplně 100% OK.

Garny je frajer.

Hele dělal to u sebe, já tam auto měl dva dny, dělal i jiné věci (tlumiče,brzdy atd.). Jak se to dělá nemám ponětí, ale určitě musí napíchnout PC a něco někde poštelovat ručně a kontrolovat to na PC.

Cenu ti neřeknu, jelikož jsem platil za vše dohromady.

Jedinné co mi k tomu řekl je, že to bylo opravdu v tom předvstřiku a že to je drbačka práce, tak že to chce trpělivost.

Na detaily musíš za Garnym, nebudu ti tady něco psát, čemu absolutně nerozumím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palo a  jak se ten předvstřik seřizuje a kolik stojí seřízení . Ted uz to máš uplne OK.Dík za odpověd.

Mám to úplně 100% OK.

Garny je frajer.

Hele dělal to u sebe, já tam auto měl dva dny, dělal i jiné věci (tlumiče,brzdy atd.). Jak se to dělá nemám ponětí, ale určitě musí napíchnout PC a něco někde poštelovat ručně a kontrolovat to na PC.

Cenu ti neřeknu, jelikož jsem platil za vše dohromady.

Jedinné co mi k tomu řekl je, že to bylo opravdu v tom předvstřiku a že to je drbačka práce, tak že to chce trpělivost.

Na detaily musíš za Garnym, nebudu ti tady něco psát, čemu absolutně nerozumím

To jsem psal já ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koliks platil za vsechno ? A co ti dělali.

Nezveřejním cenu, nemám souhlas.

Oprava radia SymphonyCD, výměna tlumičů včetně dorazů(Garny je i kupoval), výměna stabilizátorů komplet, výměna předních i zadních brzdových destiček, oprava převstřiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím vás pánové,špatné starty tady už byli mnohokrát,ale už vážně nevím čím by to mohlo býti.Mám oktavku 1.9TDI.(81kw)

Vyměněno teplotni čidlo motoru,vzduchovy filtr,udělane rozvody,olej ,všechny filtry,-veškere díly origo VW !Pořád mi to špatně startuje za teplého motoru(točím zhruba 7 sekund než naskočí.Studeny naskočí na poprvé během sekundy!!Poradte prosim,na počitači jsem nic nezjistil,vyměním cokoliv jen aby už to startovalo normálně.

Jen doplním že auto ma najeto 85 tis.podstivých,jsem prvni majitel,a opravdu se oto staram,žadny čip,nic podobného.Díky za jakou koli radu :-(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 2 rokama ta samá porucha ve škodovce to zkoumaly měnily blbosti a stalo to 2500,- a dělalo to dále tak se to tam odvezlo a pak přišly na to že startér točí pomalu a že to bude stát 11000,- (za startér).Určitě je to startér, stačí najít servis elektro oni ho proměří dají nové uhlíky možná ložiska cena opravy cca do 1000,-

uhlíky jsou kolem 250,- .Ve škodovce se prodává celý držák i s uhlíkama kolem 1200,- jeto zbytečně drahé.

čauky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavie81 - mám rok 12/2001 .

Cosby - starter toči uplně normálně.A pokud by v něm byl problém tak by to dělalo problemy i za studena ne???

Starter. Přikláním se ke Cosbymu. Ta čevená metaliza co mám a avataru je taky MR 2001 asi po 200 000 ten stejný problám. Dal jsem nový akumulátor , ale zlepšení nastalo s výměnou starteru. Teď má najeto asi 280a pořád strtuje bez problémů.Přečti si starší diskuse. Prostě tomu chybí pár otáček aby to teplé bezvadně chytlo. Vůbec nepomohlo zvedat startovací dávku. Jediná změna byla v tom, že to po startu zakouřilo. Opravdu pomohl starter. Koupil jsem nové Valeo tady na foru za 3000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...