Přejít na obsah

TDI 81 kW nestartuje


Quiksilver22

Doporučené příspěvky

Octavie81 - mám rok 12/2001 .

Cosby - starter toči uplně normálně.A pokud by v něm byl problém tak by to dělalo problemy i za studena ne???

Za tepla jinak než za studena. Při ohřátí se vinutí "roztáhne" a má větší odpor a menší otáčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás pánové,špatné starty tady už byli mnohokrát,ale už vážně nevím čím by to mohlo býti.Mám oktavku 1.9TDI.(81kw)

Vyměněno teplotni čidlo motoru,vzduchovy filtr,udělane rozvody,olej ,všechny filtry,-veškere díly origo VW !Pořád mi to špatně startuje za teplého motoru(točím zhruba 7 sekund než naskočí.Studeny naskočí na poprvé během sekundy!!Poradte prosim,na počitači jsem nic nezjistil,vyměním cokoliv jen aby už to startovalo normálně.

Jen doplním že auto ma najeto 85 tis.podstivých,jsem prvni majitel,a opravdu se oto staram,žadny čip,nic podobného.Díky za jakou koli radu :-(((

Zkus relatko pod volantem, c. 109. cena je asi 160 kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tepla jinak než za studena. Při ohřátí se vinutí "roztáhne" a má větší odpor a menší otáčky.

no tak podla tejto teorie by elektronika vonku fungovala pocas roka naozaj nevyspytatelne. myslim ze rozdiel teplot napr. aj 50C je pre tento fyzikalny jav zanedbatelny. napada mi hlaska "v zime mi hra radio hlasnejsie, lebo repraky maju nizsiu impedanciu co by ale na druhej strane mohlo sposobit znicenie radia" :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tepla jinak než za studena. Při ohřátí se vinutí "roztáhne" a má větší odpor a menší otáčky.

no tak podla tejto teorie by elektronika vonku fungovala pocas roka naozaj nevyspytatelne. myslim ze rozdiel teplot napr. aj 50C je pre tento fyzikalny jav zanedbatelny. napada mi hlaska "v zime mi hra radio hlasnejsie, lebo repraky maju nizsiu impedanciu co by ale na druhej strane mohlo sposobit znicenie radia" :p

???

i když je teplota vzduchu 35°C, vozovka má třeba šedesát, tak startér je sice dole nad vozovkou, ale takoou teplotu nemá. Myslím tím, když motor dlouho nejel.

Editováno: , autor: sitic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Relé 109 se starty nemá nic společého.

Takze co teda podle tebe to relatko 109 dela ?

Bez nej nejde zhaveni, a pokud je trochu podelane tak to pri teplem startu blbne.

Tchanovi to ted take blbe startovalo a jednoho krasneho dne nenastartoval vubec a zhavici signalizace prestala svitit.

Vymena tohoto relatka to zpravila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mě někdy opravdu nebaví ani odpovídat na dotazy.Je tady nějaký dotaz,člověk,který se s problémem osobně setkal a řešil cca 20 stejných případů poradí a vy tady potom píšete nesmysly.

Někdo plácne relé 109 a ani neví,na co je.Pokud by měl špatné relé 109,stalo by se to,že by mu zničeho nic chcípl motor,protože 109 dělá napájení ECU.Žhavení mají nastarost relátka v boxu na příčné stěně pod kapotou a délku řídí ECU podle informací od čidel.

Nechci dělat machra,protože spoustu věcí nevím,ale vcelku čtu a mám dobré informace ale ti,co o tom vědí prd,by se měli komentářů zdržet,nebo to opravdu ty,co tomu trochu rozumí odradí( už i jiné fóra takle dopadla) to zaprvé a zadruhé matou toho,kdo radu potřebuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
zkontroluj staticky predvstrik, ma to velky vliv prave na start...
zdravím já mám stejný problém ale jen za studena startuje mi to déle zhruba 3 až 4 otočky čím by to mohlo být...? palivo nepadá, může to být startovací dávka? to by ale dělalo i za tepla ne?

statický předvstřik? máš na mysli klasický předvstřik že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím já mám stejný problém ale jen za studena startuje mi to déle zhruba 3 až 4 otočky čím by to mohlo být...? palivo nepadá, může to být startovací dávka? to by ale dělalo i za tepla ne?

zkontroluj žhavící svíčky

zkontrolovat předvstřik

zkontrolovat, zda-li "nepadá" nafta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě docela mrzí, že Ales založil toto vlákno asi před měsícem. Odpověděl, že vymění starter. Uplynul měsíc a nic. Předpokládám, že by byla slušnost pokud už vyměnil starter tak říct ano pomohlo to.

Vím a mám to osobně vyzkoušeno tak jako to tu píše i Cosby, že tento problém je na 90% starterem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...