Přejít na obsah

Koupě ojetého Superba II


Jims Sanders

Doporučené příspěvky

Podívej se třeba i na firmy co nabízejí auta na operák, dá se sehnat slušný auto, v pěkném stavu, s kompletním servisem ve Škodovce. Já takhle kupoval loni 1.8tsi a nemůžu si stěžovat, vše sedělo a nedávno sem tam kupoval ještě druhé auto (únor - Fabie 2) a taky v pohodě. Teď tam třeba mají combi vyroben 2014, 2l 125kw dsg eleganci najeto 170, za 409....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky souhlasím s tím, že DSG je věc k nezaplacení :-)

 

a ad VIN - vezmi ho, zajeď k dealerovi škody a neměl by být problém aby ti řekli co a jak, nikdo ti nic nevytiskne ... cebii nevěřím, dali hodnocení na auto 5hvězdiček, které je ale na 100% bourané a ani technik na to nepřišel  ... nedůvěryhodné vyhození 500kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi vůbec nepochopil smysl a účel Cebie - je to agregátor záznamů (Škoda, pojišťovny, lesingovky, STK, policajti, atd...) - pokud v nich záznam o pojistné události chybí (někdo to řešil mimo autorizák a pojišťovnu), tak to v Cebii z logiky věci nebude. Navíc ty hvězdičky se nedávají za stav vozu. I auto po deseti bouračkách může mít pět hvězdiček. Je to dobré hlavně na ověření stavu tachometru z více nezávislých zdrojů, případně jestli na autě není nějaké věcné břemeno. Také z ní lze získat informace (někdy včetně fotek) o případných nehodách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vypadá to, že i přes původní peripetie se staneme majitelé Supa, narazil jsem přes bývalého spolužáka na ukončený operák, pokud se to přes víkend nevyvine jinak, pojedeme se tam v Út podívat. Dám vědět, jak jsme dopadli...jen ještě musím pohledat, jak je spolehlivý motor se 125 kW

Editováno: , autor: vigo.dl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobry den panove,

 

co hovorite, prosim vas, na toto http://bit.ly/superb2

Tankovane N95, olej meneny kazdych 30000km, DSG vraj kazdych 60000.

Moj rocny najazd 35000, uvazujem o LPG (vraj potom 20% benzin, 80% plyn).

 

Docital som sa, ze prave tie navigacie sa kradnu vo velkom (este stale?) a to ci je motor lenivy chcem odmerat zrychlenim 0-100, plus si chcem pozicat diagnostiku, ci tam budu nejake chyby v pamati.

 

Diky

 

 

Editováno: , autor: denial
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si říkám jestli ten kdo používá antiradar, je vyloženě důvěryhodnou osobou. Podvádí na silnici, proč by nepodváděl při prodeji...

 

Auto má nalítáno hodně, nejsem si jistý jestli má smysl do něj ještě dále investovat v podobě LPG. Podle uváděného nájezdu asi budeš chtít s autem stále jezdit - nemusí toho ale být úplně každý den schopné. I z toho množství záznamů o tachometru je zřejmé, že do servisu se jezdí spíš víc, než míň.

 

Pojistná událost za více než 16 000 eur v přední části vozu ve mě budí velmi silnou nedůvěru.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeral som tu prilohu, to nie, ze bol skrabnuty lak, ale celkom slusne rozbity predok a prava strana :) tiez ma zaskocilo to skakanie km. Tie navstevy servisu, mozno si h pan len chodil dat umyt :D Pan je asi fakt pedant :) Lenivy motor? Zajimave :) ... A nechcem byt zly, zle toto ma vzdy pobavi, auto s objemom na sucasne pomery uz celkom nezvycajnym a potom drb LPG :D Nieco ako ked vidim namachrovanych typkov v humroch a ked nemaju na prevadzku tak chodia na LPG :) Neviem, cely tvoj prispevok posobi trosku zvlastne, kazdopadne si myslim, ze su aj ine 3.6 a minimalne nie po havarii:)

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked to opravovali v autorizovanom servise, tak by to mohlo byt OK?

 

O LPG: IMHO to komentuju ti, ktori nemaju na montaz LPG.

Niekto chce platit za kvapalinu, niekto za plyn, je to jeho vec.

 

Neviem, ci sa oplati priplatit min. 2000 eur za ine taketo auto, ktore uz nebude od prveho majitela, neviem spolahlivo overit kilometre (najskor budu stocene), ani ci nebolo burane ...

 

Dostal som akoze tieto dva tipy

https://auto.ricardo.ch/de/a/skoda-superb-3-6fsi-elegance4x4-801560259

https://auto.ricardo.ch/de/a/skoda-superb-3-6-fsi-elegance-4x4-dsg-801490353

Ale ... tym kilometrom neverim, ani ked su to svajciari, plus nie su v EU, takze +clo, +dan ...

 

.

.

 

Mal som vyhliadnutu Insigniu OPC 2014 za 16500, ale ked som sa docital, ze tam vo velkom odchadzaju retaze, haldexy a nemenil nikdy olej v prevodovke, tak som od tej znacky uplne upustil. Ale ta mala vyhodu, ze ten motor by isiel cisto len na plyn.

 

Pozeral som aj po Audi A6 4.2 (nie FSI), ale takych aut je strasne malo, kazde jedno je opakovane stocene a su bud uz moc stare a/alebo predrazene.

 

Tiez trochu uvazujem kupit noveho Superba III 280 na splatky. Priklonil som sa k nemu miesto Cupry aj preto, ze pre Superba uvadzaju ako palivo len N95 (a cenovo su podobne), ale to uvadzali aj pri tomto 3.6 a vraj to nebolo moc dobre. Proti hra, ze este nema vpredu Full LED ani digitalny tachometer.

 

Povodne som chcel BMW 535xd, ale tam su tie ceny stale dost vysoke (ak tam ma byt aj nejaka lepsia vybava) a zial, vraj tam odchadzaju cerpadla.

 

Stinger je podla mna cenovo dost mimo (reality).

 

A Tesla Model 3 tu tak skoro nebude.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LPG je naprosty nesmysl. Na 3.6 nerealny.  Kvuli chlazeni vstrikovacu. Jrdina moznost je kapalny LPG kde je instalace cca 110tkc. A hlavne proc to tam davat? Ta 3.6 ma krasnou spotrebu i na benzin. Lpg je nerentabipni. Navratnost nulova. Jak u kapalneho,tak u plynoveho. K antiradaru: mam ho na vsech autech najezdim 50-70tkm rocne. A za 7let 1 pokuta za rychlost za 500kc na 50tce ve 4hod rano 68kmh(vic to dobrzdit neslo). K opravam. Kapota,naraznik,blatnik, xenony,chladicovka 134000kc. Pan s 3.6 hodne jezdil. Jelikoz se hodne jezdi,tak je i vyssi riziko nehody. Soused najel za 40let 100000km no a neboural ani jednou!! A řídí příšerně! Zpet k 3.6fsi je to jeden z nejspolehlivejsich benzinu s krasnou spotrebou,ktera se da bez nejakyho omezovani ustalit kolem 9.5-10l MB-Chorvatsko bez problemu za 7l ve srovnani s 2.0tdi 125kw to je o cca 1l vic benzinu,nez nafty. Jediny auto,kde full LEDky sviti neskutecne je passat B8. Mel jsem moznost jezdit s Volvem XC90 a volvo v90 cross country,coz je auto za 2mil,tak ten passat je o hodne dal,ale jen co se tyce full led svetel. Superb III aby to stalo za to potrebuje chip. Z tech "280" koni to jede snad jen na 220koni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj. nějákou chvíli přemýšlím o novějším autě a jelikož jsem se kdysi spálil u ciziny a prostě škodovka je pro mě držák, tak přemýšlím o dvojkovém supu. 
Bohužel benzinové motory u novějších aut jdou předělat na lpg, ale už jen se vzstřikovaním benzínu a celkem slušnou instalační cenou, tak je pro mě volba nejspíš pro dízl ..... 
Bude to můj první dízl, tak prosím trošku schovívavosti na pro vás možná hloupe dotazy :-)
Co jsem tak pozjišťoval, tak se vyhnout PD a jít do CRka nejlépe od roku 2010+ chtěl bych tam DSG (měl jsem dva týdny půjčené a prostě super !!). Jen se chci zeptat, co je lepší varianta, zda 103kw nebo 125kw. v čem se zasádně liší, časem nejspíš chip (ne takovej ten obyč z ,,letáku´´ :-D ale buď tdifun nebo sgs). Jde mi hlavně o spolehlivost, nízké náklady a samozřejmě spotřebu. Je mi jasné, že to není auto da ježdění 3km po městě, mám v pruměru kolem 2200km měsíčně. Auto nebudu honit po dálnici 180 apod, prostě na pohodu, samozřejmě někdy je třeba to pročistit a protáhnout...
Takže, jaký teda výkon a rozdíli. při jakém nájezdu kupovat (je mi jasné, že neseženu auto s 80t km po 7 letech, ale taky nechci kasičku s 400t km :-)
Díky za jakékoliv vyjádření, vysvětlení či případné dotazy :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Superba II PD 103kW, teď mám CR 125kW DSG a manželka má Audi A4 PD 103kW.

Oboje jede pěkně, samozřejmě u 125kW je pružné zrychlení samozřejmě lepší, spotřeba je srovnatelná, s obojím i s DSG se dá dlouhé trasy jezdit uplně v pohodě od 6ti litrů ... když se někde snažíš, dostaneš se i na 5,3 ... chipovat se dají oba motory samozřejmě ... 

Co se týče spolehlivosti, i vyšší nájezd pokud měl pečlivého majitele nemusí být na škodu a mnohdy nižší nájezd s horším servisem a přístupem může být horší, horší že do toho nevlezeš ... já měl štěstí na předchozího majitele a jeho firmu, který nešetřil na pravidelném servisu, atd. a já se taky snažím a mám nyní najeto 286.000km a kromě klimakompresoru a nějakých drobností jsem dělal jen běžný servis, můžeš mrknou do vlákna viz podpis ... za mě jsem s autem velmi spokojený a i když bych teď rád koukal po něčem novějším, tak nevím po čem, aby to bylo stejně dobré auto, takže to zatím odkládám ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. No vrazit... Jakože zatím jezdím s jedničkou v LPG, ta už se ale táhne k 300k km a do podzimu je dá.... pokud bude jezdit, může se odkládat. Jakože maximální hranice je 300k ale to už by musel být fakt pěkný a udržovaný kus v té výbavě co chci... Ale reálnější h je těch 250 a něco na ty nezbytné opravy během prvního půl roku. 

Zatím koukám na ceny, výbavy, nájezdy.... Tak jak jsi psal, i kdyby bylo najeto pěkných 220k km bez investic tak je to lepší, než 150k km  a vrazit během prvních pár měsíců třeba 30-40k.

Zatím koukám přímo na ověřené vozy na škoda stránkách a sem tam sauto. Není to ještě úplně aktuální, spíše shromažďují informace. 

Jde mi spíše o to, proč se dělali motory 103kW když mohli dát rovnou 125kw? Opravdu tam není nějaký rozdíl? 

Btw, byly i výbavy s vyhřívaný sklem? Je to někde na climatronu ukázáno? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vždycky se dělají slabší a silnější motory, slabší 103kW má papírově menší spotřebu a emise.

Taky jsou rozdíly u DSG - pokud máš 103kW a DSG můžeš to mít i ve verzi 4x4, zatím co 125kW DSG můžeš mít 4x4 ale až u faceliftového modelu,

Ještě jsi nám také neřekl jakou částku hodláš investovat.

Vyhřívané sklo se ve výbavě objevuje, na panelu značeno takto

5729-20121109_150004.jpg

 

a kdyby si tam viděl toto, je to nezávislé topení /webasto/ originál z výroby, dodělávané mívá ovládání zvlášť

20937-DSCN1600.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, to jsem nějak přehlédl. No jde o to jakou chceš výbavu, ale za 300 už se dá sehnat i facelift.

u 4x4 je dražší servis v tom, že musíš jednou za 60.000km vyměnit olej v hladexu. Stejné tě čeká i u DSG, co 60.000km výměna oleje v DSG.

ba ty motory jsou na superba dostačující, samozřejmě 125kW jede lépe a na spotřebě to nějak citelně poznat není. Spíš bych hledal podle kusu, já taky tenkrát neřešil jestli seženu 103 nebo 125, šlo o stav, výbavu atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. U u faceliftu, tam bych za 309 měl asi jen holý základ a popravdě, líbí se mi více předface. 

U výbavy budu muset asi dělat kompromisy, jelikož něco chci a něco být nemusí... Zatím jsem nenašel na netu přesně to co chci :-D

 

Co mě zajímá je spíše využitelnost, rychlost a Poruchovost El. kufru u komika... 

Je toho asi více ohledně těch informací... 

 

 

Edit: ohledně toho dsg mi můj mechanik říkal že v pl je typek co to dělá komplet za cca 6000kc a jelikož mám pl asi 6km od baráku.... 

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

El. kufr u kombika je super věc, zvlášť když ti někdo nakoduje, že to funguje i na klíči (což z výroby nelze).

Jezdí to pěkně, mě to funguje dobře a jsem s tím moc spokojen.

Až se to rozbije je nutná výměna obou vzpěr, protože co jsem zjistil, tak ty co jsou u starších ročníků se nedělají a musí se nahradit, ale vždy v páru. Je to investice tak 20.000,-Kč, ale to se nedá nic dělat, když je na opice, musí být i na banány, každopadně se nejedná o nějakou výrazně poruchovou věc, není to častý zdroj problémů.

 

Edit: Co hledáš za výbavu, že budeš muset dělat kompromisy ?

Editováno: , autor: CentriFUGA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...