Přejít na obsah

Koupě ojetého Superba II


Jims Sanders

Doporučené příspěvky

ještě doplním, že pěkné kousky se objevují občas u tohoto prodejce, má to pod dvěmi čísly, posílám dva odkazy, koukám občas co tam má a mívá pěkná auta, ale samozřejmě nevím původ, atd. nic .. mívá tam Německo a Francii...

 

https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail=2071608&telefon=607905907&jmeno=607905907

 

https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail=2071597&telefon=420721411622&jmeno=721411622

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jeden a ten samý, kamarád se tam byl jednou koukat, už je to ca 2 roky, nakonec nekoupil, ale auto jinak papírově a servisově v pořádku, ale naskytla se mu jiná koupě, ale jinak vše v pohodě, tak od té doby se na něj občas kouknu.

Zajímavé je, že někdy tam má takové ceny, že za to neseženeš takové auto ani v Německu ... ale nikomu to nevnucuji, hodil jsem jen, že tam má pěkný auta za dobré ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ta dvojka v manualu za 300K je fakt luxusní nabídka, tak proto se ptám, kdybych ted hledal auto asi bych moc nepřemýšlel na druhou stranu, nechci zabit celý den ověřováním vozu, abych pak zjistil že je to oprava z totálky nebo čorka, proto je lepší mít od někoho referenci...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , mrkni na viz odkaz. https://auto.bazos.cz/inzerat/89415303/SUPERB-IIFC-2TDI-MROK2014-BIXENON-LED-NAVI-1MAJITE.php /je sice prodaný ale pro ukázku co vozí/

Osobní zkušenost moc dobrá, doveze po domluvě dle přání nebo se dá vybrat z aktuální nabídky. Auta se mu moc dlouho neohřejí , vozí každý týden a kvalitu za rozumnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče toho pana Kucy, tak ty inzeráty na mě opravdu nepůsobí dobře, i když možná je vše v pohodě, ale nvm no .... jak píšete ty dalnice, taky často vidím v inzerátech :-D

Co se týče výbavy, tak asi tak něják vše, krom kožených sedaček, teďka mám polo kůži a je to tak akorát, hlavně v létě.....  určitě by se mi líbil výhřev okna a i ten bufík nezní špatně, ale pokud to nastartuje v pohodě v našich zimách, tak neřeším. Columbus nepotřebuji, protože si tam plánuji dát stejně své 2din radio pro zesilovač atp. ýhřev předních sedaček určitě, vzadu můžou být taky, el sedačky, zrcátka s výhřevem a možná i ten kufr..... xenony je jasná věc .... no to už jsme skoro u plné palby, ne ? :-D  jak jsem psal dsg, 125kW či 103 a časem chip..... 
Pokoukávám i po těch liftbackách, ale chci právě kombíka na převoz horského kola, abych nemusel komplet rozebírat. Což budu muset najít někoho ochotného a vyzkoušet to :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spotřeba, je trošku rozdíl (jak jsem si propočítal) dávat měsíčně o cca 2200kč více za pohonné hmoty...... za rok vám to udělá all inclusiv dovolenou u moře pro dva... za 5 let třeba jiné auto to máte 150k kč.... teďka mám lpg a je to paráda, takže fakt raději jezdit za 6 než za 9 třeba :-)
Tak jsem s přítelkini koukl na bazoš i na liftbacky a udělali jsme výběr vozu od prvotních 209 do 285 000kč dle výbavy, výhodnosti, roku a najetých kilometrů a nejlepe mi vyšlo tohle....
Bohužel pro mě, nemá výhřev čelního okna, ale zase to vypadá na bufík. Panoramu beru taky jako velké + .....
BTW. byly u těch panoram nějáké problémy ? protékaní, nefunkčnost apod ?
https://auto.bazos.cz/inzerat/90742583/Skoda-Superb-kombi-20TDi125kW-ExcelentPanorama.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spotřeba je vždy závislá od stylu jízdu. Vlastním SUP II 1.8 TSI benzín a v průměru jezdím za 6,2, tzn. o cca 1 - 1,5 litru více než diesel. Srovnej si potom náklady na provoz benzínu, dieslu a zjistíš, že zas až takovou pravdu nemáš s těmi úspory. 

Jezdím tak, abych nikoho nebrzdil a tak, abych i někoho předjel. Nicméně se snažím předpisově. Je to věc názoru, a nechci tě přesvědčovat o výhodách či nevýhodách benzínu či dieslu. Ale doby kdy benzín jezdil v průměru za 8 a více litrů jsou pryč, samozřejmě ano, pokud budu jezdit jako prase, tak těch 10 tam mít budu, ale proč bych to dělal, že ? Auto mám proto, aby mě dopravilo z bodu A do bodu B, nejsem malej a z klukovin jsem už vyrostl. 

 

Každopádně superba mohu jedině doporučit, velmi pohodlné a spolehlivé auto. Další bude rovněž asi superb. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen doplním- Superb uměl buď vyhřívané čelní sklo a nebo bufik, ale najednou oboje originál z výroby není. Vidim že hledáš Totiž auto s obojím :-)

 

To.co jsi poslal vypadá slušně, hlavně prověřit, jeslti dsg chodili na pravidelnou výměnu oleje po 60k km. Jinak ruce pryč, protože je zadělano na problém

A najeto 208.000km - na 210 se mají dělat rozvody, tak prověřit jeslti jsou nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přijde mi poněkud divné, koupit Superba a pak řešit spotřebu. Ještě navíc olítaného, za těch +/- 250 tis. to rozhodně žádná leštěnka nebude, největší neznámou budou náklady na opravu - pravděpodobnost, že budeš jen kupovat naftu je zhruba stejná, jako že každý rok vysolíš 50 tisíc za servis. Kolem tý dvoustovky může odejít prakticky kdykoliv, cokoliv.

 

Panorama je spíš velké mínis - pár témat tady o tom už je.

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, mhhory napsal:

spotřeba je vždy závislá od stylu jízdu. Vlastním SUP II 1.8 TSI benzín a v průměru jezdím za 6,2, tzn. o cca 1 - 1,5 litru více než diesel. Srovnej si potom náklady na provoz benzínu, dieslu a zjistíš, že zas až takovou pravdu nemáš s těmi úspory...

 

Mohu potvrdit. Pokud se s tím jede v rámci rychlostních limitů a koupíš si pneu s nízkým indexem spotřeby, tak se to vejde do 7 na 100 bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Tomas F napsal:

 

Mohu potvrdit. Pokud se s tím jede v rámci rychlostních limitů a koupíš si pneu s nízkým indexem spotřeby, tak se to vejde do 7 na 100 bez problémů.

já běžně s 1.8 TSI z Havl. Brodu do Pardubic dávám s průměrnou spotřebou 5,6 l/100km :D a zpátky za 5,8 l, samozřejmě s 7DSG. Jednou jsem tu samou trasu jel s ručním řazením a za boha jsem se nedostal pod 7 litrů :D.

Před několika měsíci jsme to porovnávali v práci s kolegou, žel ten má VW Passat 2.0 tdi, průměrnou spotřebu má 5,4 l/km, najede 20 tis. km za rok, tzn. oproti mě ušetří cca 12 tis. Kč za rok na palivu. Ale servis má ročně o cca 6 tis. Kč dražší, takže abych se rozhodoval dejme tomu  o částce 10 tis. Kč ročně mezi benzínem a dieslem, tak to zase nemám zapotřebí. 

 

Já se nedávno koukal, že bych přešel o level výš a přesedlal na SUPa III generace. Pro mě je naopak priorita benzín, ale když jsme viděl, že na 10 dieslů je 1 benzín a to ještě ve výbavě ambiente atd., tak jsem nakonec zůstal a zřejmě jsem udělal dobře. Na druhou stranu vím, co bych už u příštího auta nemusel jsou kožené sedačky. Jejich údržba mě dohání k šílenství, zlatá alcantra :D, ale tak kůže tak nějak k superbu patří. 

Editováno: , autor: mhhory
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len moj osobny postreh.

 

Co sa tyka kvality spracovania tak zial (alebo nastastie?) je SII stale niekde inde ako SIII. Proste sa setri a aj ked sa mi SIII dizajnovo moc lubi, kvalita spracovania je proste nizsia :( ale netvrdim, ze kazdy musi so mnou suhlasit.

 

Co sa tyka webasta vs. vyhrievane sklo: webasto nasadas do vyhriateho auta + mas rozmrazene sklo, pri vyhrievanom skle len to druhe. Je to hodne komfortne, fakt mierne sa zdvihne spotreba, no zaroven sa rychlejsie ohreje motor, zasa nevyhodou je, ze to zapina automaticky, ked je pod 6 (alebo 7?) stupnov. Ale ak uz raz webasto mas, velmi rychlo si nan zvyknes :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče těch rozvodu, tak tam počítám s nějakou investici za první půl rok od koupě, oleje, filtry apod... Rozvody asi vyjdou na kolik, (ne cenu za servis, ale jen materiál). Co se týče spotřeb, tak to máme asi každý trošku jinde, jak jsem zmínil mám LPG a dlouhodobější spotřeba (tedka jsem začal jezdit po dálnici do práce, protože starou cestu opravují) město jezdím cca 60km/h mimo kolem 90-100 a dálnici na tempomat 120.... Spotřeba na počítači DLOUHODOBĚ nejde pod 11.... Nedej na to když vyjedu o pár minut později (většinou odpolední) to mám kolem 11.8.... Na benzínce to počítám kolem reálných 10.8-11l.....:-D

Tedka větě v úvah, že ficim po dálnici 150... Pod 12 bych nešel dlouhou dobu... Nvm zda bych se s benzínem dostal pod 8-9

 

Edit : s tím bufikem je to asi pravda, že je to lepší než výhrev skla. Stim automatickým spouštění to jako vážně?? Nějaká blbost ne? Když je třeba večer tak to jako běží, nebo se to zapíná dálkově?

Btw, můžete mi hodit odkaz na ten to pic o panorame? Na founu se to celkem dlouho hledá.... Diky

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele hodím ti sem odkaz na společnost kde jsem bral 2 auta už, superba 2 combi 1,8 tsi z roku 2012-mám ho 2 roky a super, a loni sem tam bral Fabii 2 1,2 tsi 2013 a taky max spokojenost. Mají tam zrovna pěkného supa jak 1,8 tsi tak 2,0 tdi .... Posílám.odkaz na tdi, ostatní si projdi https://www.autapooperaku.cz/vozy-na-prodej/velke-a-uzitkove-vozy/skoda-superb-20-tdi-combi-lk-navibixen

Společnost můžu doporučit vše sedí, auta ve výborném stavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@angel.CZ s bufíkem to je myšleno tak, že se při 7°C zapne automaticky KDYŽ NASTARTUJEŠ, ale díky tomu se ti voda ohřeje na 70°C během 2-3km i z kopce ! (vyzkoušeno na horách) a navíc i z kopce ti po kilometru fouká již vlažný vzduch ... a když si ho zapneš 10minut před startem na dálku, je to uplně báječné ... a silně návykové ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, CentriFUGA napsal:

@angel.CZ s bufíkem to je myšleno tak, že se při 7°C zapne automaticky KDYŽ NASTARTUJEŠ, ale díky tomu se ti voda ohřeje na 70°C během 2-3km i z kopce ! (vyzkoušeno na horách) a navíc i z kopce ti po kilometru fouká již vlažný vzduch ... a když si ho zapneš 10minut před startem na dálku, je to uplně báječné ... a silně návykové ... 

Paráda, dvě otázky - dá se třeba 10 minut před startem jen čistě ten bufik a dá se třeba vypnout úplně? Ono právě nejde vidět, zda je to tlačítko, nebo jen ukazatel na climatronu

Edit: chápu tedy dobře, že v zimě můžu stát na parkovišti a auto se mi pomalu zahřívá? Což je vlastně vlastnost benzínových aut? 

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...