Přejít na obsah

Koupě ojetého Superba II


Jims Sanders

Doporučené příspěvky

Díly O2 vs S2 je minimální rozdíl, tam bych úsporu tolik nehledal. Jinak servisní práce (mimo autorizák) jsou u obou aut stejné.

Určitě je dobré, když potencionální zájemce o koupi jetého S2 si tady uvědomí, že finanční rezerva je na místě (ostatně to u každé ojetity).

Plno lidí si při výběru auta ani nepřipouští nějaké jiné servisní úkony - než palivo, oleje a pneu. Každý řeší jen spotřebu jestli to bere 6....8 nebo 10 litrů.

"O opicích a banánech" musí člověk jen souhlasit.

.... TVL ... až si tohle bude někdo číst, tak si radši vezme Rapida na operák :D

 

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@prassat   Kdybych věděl, že najezdím víc jak 25.000km za rok, tudíž si na sebe auto vydělá, tak si na firmu vezmu operák na superba III a taky to neřeším ;) a akaždej rok-dva si vezmu fungl nový a nestaráš se opravdu o nic než o naftu...ani gumy a známku u plného operáku nemusíš řešit, takže tak ... ale při mám nájezdu cca 17 za rok se mi to zatím nevyplatí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, podle mě se ten operák nevyplatí nikdy, spíš tam vidím výhodu ve větších flotilách, kdy ti odpadne člověk co se stará o servis... 

 

Já mám v hlavě takovou myšlenku vlastního "operáku"... Koupit fungl Superba, dostat na něj 21% slevu a a po roce ho prostřelit.. Podle mých propočtů by to mohlo vyjít docela dobře, ale zas v tom mít tolik peněz..:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na roční autě těžko vyděláš .... :-(

 

Jinak operák se vyplatí, pokud jsi plátce DPH ajedeš klasicky na náklady, tak si s tím pěně snižuješ daňovej základ a DPH a rázem můžeš vzít, že z 10.000 je rázem 8000 a o to si snížíš daňovej základ, tak to vyjde třeba na 6500  a to už je vlastně dost zajímavé .. při nájezdu 3000km měsíčně jsi taky na těch 2,30kč/km jak psal @prassat za servis ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že jsou mnohem efektivnější metody jak snížit daňovej základ, než kupovat auto za desítku měsíčně :D

 

Ne? Já neříkám, že bych na tom chtěl vydělat, ale když se mrknu na roční auta, tak Superb Style 2.0TDI je za 690k.. Ceníkovka toho auta je tak 950k, tzn. -21% 750k... No a pak mi vychází kilák +- na 2Kč/km... Ok, uznávám, u Supa se to nevyplatí, asi lepší fakt vzít ten operák a nestarat se..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No.. Já nevím, jestli se to může říkat nahlas, ale podle mých informací je to běžná sleva, když jsi s nimi za dobře :) A já s nimi za dobře jsem :D:D

 

Hele, abych nekecal, myslím, že mi říkali 20.5%, zas nechci šířit drby :D

Editováno: , autor: Neonik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem operák osobně také zvažoval, ale s nájezdem 1.500 km/měsíc je na mě SIII ještě furt drahej. (a to i bez DPH).
Musel bych jít o třídu níž.... např. fakt toho Rapida a ještě k tomu s klackem :unsure:

 

Veřím (chci věřit), že jsem do toho nasypal dal to do kupy a snad příští rok toho nebudu muset řešit tolik.

S autem jezdím 5 let a ještě chvilku si ho nechám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jo, 1500/měsíc si myslím, že je fakt málo. Na druhou stranu bys mohl vzít operák s nájezdem 15tis km /rok a měl bys o dost nižší cenu, ono to jde nastavit fakt dle potřeb.

 

Já si hlavně prostě nemůžu koupit S3, to by mě lidi sežrali :D:D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovou slevu ti nedaj. By to auto muselo stat rok na place a byt to fakt blba kombinace auta. Ja dostal u Subaru slevu 15% a to od nich mame 6x funglovku. A posledni bylo WRX STI opet pres 1milion kc. 20% slevu ti nedaj na prodej ani kdyz delas v kravate ve skodovce a rekneme na hodne slusnym místě. Ale kdyz jako "zaměstnanec" chces sluzebaka,tak co mas limit na "nakup" tak ty auta jsou za pakatel oproti prodeji. Jenze ho mas jen jako sluzebni. Operak je dle me nesmysl u Superba III.lepai cena se da udelat,ale musel by si vzit vice aut na operak a je to stale nerentabilni. Lepsi je koupit rok stary s odpoctem DPH. Tak zalezi v cem podnikas. Znamej mel BMW M3, BMW GT,  audi S6 a jeho obchodni partneri na nej divne koukali,kdyz mel kazdej rok novy auto podobneho typu. Koupil SII 3.6 a hned to bylo lepsi a meli ho za mensiho "zlodeje" :D to ja ostatni provokuju rád:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej, fakt to mám potvrzený od dvou prodejců ve dvou na sobě nezávislých autorizácích, na place by to muselo stát přesně měsíc. Jako zaměstnanec ve Škodovce máš tak výhodnej operák, že tě nákup nového auta ani nenapadne :-)

 

Já jsem taky vždycky rád provokoval tímto způsobem. Akorát jsem začal jezdit v létě do práce cabriem a nepotkalo se to úplně s nadšením. Na místech, kde jsem s předchozím autem bez problémů parkoval už to s tímhle najednou nešlo. Spousta keců na všechno apod. Takže s tím jezdí žena a já nenápadně proplouvám s O3 L&K :D. S obchodními partnery je to dvousečné, zas nemůžeš přijet v jedničkové Fabii :D

 

Editováno: , autor: Neonik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Czeczo napsal:

@Neonik: známí teď prodávají, kilometry by měly sedět, co tak vím a celkem to zapadá do tvé představy, jestli mě pamět neklame :)

https://m.sauto.cz/detail?sort=0&bodyType=0&yearMax=0&mileageMax=0&stateIds=0&id=17441633&c=1&priceMin=0&priceMax=0&yearMin=0&fuel=0&page=1

 

Sorry jako ale auto co má "náhodou" zrovna 200 tisíc km bych si tedy rozhodně nekoupil. Možná ještě tak na Škoda plus ale rozhodně ne Sauto a původ dovoz cizina. 199 nebo 200 tisíc km má snad každý druhý auto v inzerci. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já třeba taky vždycky auto prodávám "těsně před".. :) Teď jedno s 179.500, minule šlo tuším s 199.800 :D I když uznávám, že v tomto případě je rozhodně na místě důkladné prověření..

 

@CentriFUGA - Ono tím, že člověk na tu inzerci tímto způsobem kašle podle mě většinou znamená, že to zatím jen tak "zkouší"..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, přemýšlím nad SII 2.0 CR, DSG, 2013, do 100tis km. Je atuálně v nabídce autorizovaného prodejce Škoda na Škoda plus, dovoz ovšem z DE. Dle prodejce mají přístup pouze k elektronické knížce, kde sedí km. Mám v tom hledat nějakou kulišárnu, nebo to bude OK, když je to z autorizáku? Díky moc za postřehy

Editováno: , autor: vigo.dl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmi si VINko a zajeď k jinému prodejci škoda, ať ti na něj kouknou a hned budeš moudřejší. Sám mám zkušenost s jedním servisem přímo v Mladé Boleslavi a měli tam Superba, inzerovali jako 2010, ale ve vinku bylo 09, tak jsem prověřil a dokonce zjistil že výroba 2008, ale modelový 2012...ale byl to dovoz z Francie tak s tím šachovali, protože provoz byl skutečně až 2010...kde a proč to auto přes rok stalo nikdo nezjistil, každopádně u autorizovaného prodejce škoda by se toto nemělo stát, protože kdo nevezme vin a nejde jinam....komu by pak měl už jiném věřit než autorizovanému prodejci, notabene přímo v Mladé Boleslavi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, CentriFUGA napsal:

Vezmi si VINko a zajeď k jinému prodejci škoda, ať ti na něj kouknou a hned budeš moudřejší. Sám mám zkušenost s jedním servisem přímo v Mladé Boleslavi a měli tam Superba, inzerovali jako 2010, ale ve vinku bylo 09, tak jsem prověřil a dokonce zjistil že výroba 2008, ale modelový 2012...ale byl to dovoz z Francie tak s tím šachovali, protože provoz byl skutečně až 2010...kde a proč to auto přes rok stalo nikdo nezjistil, každopádně u autorizovaného prodejce škoda by se toto nemělo stát, protože kdo nevezme vin a nejde jinam....komu by pak měl už jiném věřit než autorizovanému prodejci, notabene přímo v Mladé Boleslavi :-)

 

JJ už jsem to poslal známému, co dělá v jiném autorizáku, bohužel je to dost z ruky tam s autem fyzicky přijet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známým mi bylo řečeno, že servisní záznamy skoro žádné, jen výměna kol a to v 5/2015 a 66tis km. Elektronickou knížku to nemá, jen zápis ve škodováckém systému. K dnešnímu dni má mít najeto 86tis (do provozu 10/2013), tzn. za prvních 20 měsíců najel 75 % nájezdu, za zbývajících 30 měsíců 20tis km (tzn. 25 %). Takže to je to, co tady "smrdí" a proto je cena tak nízká. Ještě mám dotaz - prý se dá zjistit i km nájezd (+/-) z DSG; jak obtížné je tyto cifry v DSG pozměnit? To je předpokládám poslední možnost, jak si nájezd ověřit. Díky

Editováno: , autor: vigo.dl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak těžké je pozměnit hodnotu v jednotce DSG netuším, ale ten údaj tam je (nemusí být úplně totožný s km na palubáku....údajně by se neměl lišit více jak o 5%).
Jevím jak u Superba, ale snad i počet motohodin by mohlo ledacos napovědět. (možná někdo z místních borců poradí víc).

 

Jinak můj osobní pocit takhle na dálku z toho je, že to asi fake. Pokud s tím jezdí jeden majitel/firma, nájezd bývá +- podobný po celou dobu nájezdu (v rámci roku rozptyl několika tis km bych neřešil, takhle asi jo).

Podle letmého výpočtu by jsi sám sobě měl dát otázku, jestli by ti vadilo, když by to auto mělo najeto třeba 160 tis km - odpovídá cca. 3300 km/ měsíc.

Platí pravidlo, že drtivá většina TDi z německa má roční nájezd nejčastěji mezi 30-50 tis km/rok. S tím je potřeba počítat.
Sehnat TDi z německa co má po letech najeto takhle málo je podle mě utopie. Vše ovšem záleží na ceně, za kterou to máš možnost koupit.

Hodně štěstí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...