Přejít na obsah

Pyropás - napájanie či bez?


PaveloSK

Doporučené příspěvky

U spolujazdca mám kompletne defektný bezpečnostný pás, tj ani trocha sa nechce navinúť.

Preto chcem kupovať druhý (použitý) a človek, od ktorého to idem kúpiť sa ma pýta, či môj pás má elektrické napájanie alebo nie.

Nechce sa mi teraz ešte rozoberať auto, lebo všetko je zmrznuté a tie plastové cvočky by som isto dolámal, tak sa pýtam, dá sa to to zistiť dáko ináč? (VIN, VAG..)

Fábia Combi rv cca 5/2004, výbava Choice, vpredu dva airbagy.

Editováno: , autor: PaveloSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to tak vyzerá, že sa asi vymontovaniu toho pásu nevyhnem..

Neviem, ten pás nemá absolútne žiadnu tendenciu sa navíjať spať. Je proste komplet vyvlečený a visí, ako tie staré pásy v Škodovkách, kde neboli navíjače.

Treba si na niečo dávať pozor, keď to budem vyberať? Je napr. vhodné odpojiť baterku a pod., nech mi napríklad neprskne ta patróna v rukách?

Prípadne keby sme niekto vedel pridať taký jednoduchý návod, ako odstrojiť ten B-stĺpik, tak by som bol vďačný :) (knihu mám ale tam ten návod je moc strohý)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plastový kryt sloupku je nacvaknutý plíšky ve sloupku, dávat bacha , aby jsi nevylomilplastový pantíky, které drží plíšek v plastu. Já jsem měl osobně vypadnutou pružinu z pásu, a když jsi zručný, tak to vrátíš zpátky, ale je to dřina. Závada může být v péru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobre, cize udaje z tohto stitku sa maju uplne do jedneho znaku zhodovat so stitkom z noveho (teda druheho, z druhej ruky) ?

Diky

EDIT: ešte jedna vec sa mi zdá zvláštna - auto má vpredu dva airbagy ale do tohto pásu nešiel žiaden káblik. Je to vôbec potom pyropás? Celkovo ma úplne iný vzhľad než "pyropásy" na internete. A malo teda vôbec zmysel odpájať baterku, keď som s ním manipuloval alebo som zas len slepo veril DP? :D

060320121598.jpg

Editováno: , autor: PaveloSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 let později...

Mám presne ten istý problém,pás u spolujazdca je úplne vytiahnutý a nejde namotať a vodičov sa tiež ťažšie navýja ale ten ešte akotak funguje.Mám v pláne kúpiť z vrakáča oba predné,no inzerent sa ma pýtal  či je to pyropás,no a ja som mu nevedel povedať.Ja mám Fabia Combi I 1.2 47kw 3/2004 model Joy.Presne som neporozumel to s tím štítkom,ako to zistím či je to pyropás?,alebo ako to zistím bez toho že by som to rozobral.Auto má dva predné airbagy,a keby som nedal pyropás bude niečo špatne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte sa spýtam či má niekto skúsenosti s použitím náhradného dielu pásov z anglickej verzie.Treba dať pás vodiča z EN na vodičovu stranu SK a spolujazdca taktiež,alebo ich iba nahodiť podľa strany auta,tak ako sú v EN budú aj v SK.

Mám v tom dilemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našiel som toto:

 

Základné súčiastky ktoré nepasujú:

- vonkajšie spätné zrkadlá. Jednoducho sa Vám ich nepodarí naštelovať na európskom aute

- predné svetlomety. Tak isto ich nenaštelujete podľa európskych noriem

- riadenie. Tak je to jasné. Technicky nie je možné ho namontovať.

- ventilátor kúrenia. Väčšinou sa krúti do opačnej strany.

- niektoré zadné svetlá. Niekedy je hmlové svetlo na pravej strane a spiatočka je na ľavej strane.

- zámky dverí. Ak má auto centŕalne zamykanie tak hlavný rozum na anglických autách je v pravých dverách a na európskych autách je to na ľavých dverách.

- mechanizmy sťahovania okna. Riadiace jednotky taktiež nepasujú, lebo hlavný rozum na anglickýh autách je v pravých dverách a v európskych je v ľavých dverách.

- z japonských automobilov vcšinou nepasujú predné nápravnice. Je tam iné uchytenie riadenia.

- spolujazcové airbagy a prístrojové dosky.

- mechanizmy stieračov. To je myslím si jasné.

To sú najzákladnejšie autodiely ktoré nie sú kompaktibilné z anglického automobilu na európsky automobil.

 

A keďže pás je veľmi dôležitý a sa tu nespomína tak mi z toho vychádza že bez problémov pasuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...