Přejít na obsah

Nefungující ventilátor topení / klimtizace


LKOII

Doporučené příspěvky

Zdravím, měl bych dotaz ohledně Climatronicu.

Stálo se mě, že po ujetí cca 10km jsem zastavil, zhasl motor a když jsem během cca 5 minut znovu nastartoval, přestal jít ventilátor topení. Dílky na ovládání rychlosti větrání se rozsvěcují, a všechno ostatní taky funguje. Jediný co, nesvítí je podsvícení displejů s teplotou... Na co se zaměřit?

 

Ještě dodám že v ten samý moment se mě rozsvítilo "snímač oleje do dílny". Olej jsem zkontroloval a tradičně trochu dolil, ale nepomohlo to. Nemůže to mít nějakou souvislost? 

Snímač snad vyměním o víkendu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj chlapi mám prosbu nejde mi ventilátor topení...demontoval jsem ho napojil na baterku a ventilátor běží...takže jsem vyměnil předřadný odpor a zase nefunguje...pojistka ok 

Proud mi do předřadného odporu jde ale na štěrku na ventilátor mi proud nejde... myslíte ,že by to mohlo být ještě regulací ventilátoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 29. 12. 2018 na 11:48, pe_pe_k86 napsal:

Ahoj lidi. Chci vás poprosit o radu. 
Máme Okt 2 combi před FL, rv 2005, motor 2,0Tdi 103kw 16V kod BKD. 
Z ničeho nic mi nefunguje foukání větráku v interiéru, klimatronik nornálně běží, ale nic nefouká, ani nic nereaguje na zvýšení / snížení intenzity, netočí se ani sahara. 
Jediný poznatek, který jsem pozoroval, tak bylo trochu cvrlikání ve větráku v interiéru, ale dělalo to jen když to bylo ohřáté, za studena v pohodě. 
Na mojí hobby diagnostice mi to načetlo tyto chyby: 

Adresa 08: Klima/topení 
2 závad nalezeno. 
01273 - ventilator privodu vzduchu (V2) 
000 - - 
00229 - tlak v chlazeni 
002 - dolni hranice prekrocena 

Adresa 7D: Přídavné topení 
1 Fault Found: 
00361 - topne teleso pro pomocne topeni (Z35) 
014 - defekt

Ahoj. Nasel si ten problém? Me to ted dela to same 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 9. 5. 2022 na 8:21, Jiří Žemlička napsal:

Ahoj. A vyřešil si ten problém? Teď se mi stalo to samé 

Mám ten samý problém. Dokonce stejný jako Jirka mz, který píše i o snímači oleje. Nevím už kudy kam. Větrák jsem vyndal, přezkoušel na zdroji a maká. Pojistka č.4 se ihned pálí i přes to, že ventilátor není zapojen a climatronic je odpojen. Vzhledem k tomu, že na tuto pojistku je i zapojený spínač couvacích světel, tak nejde ani parkovací asistent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poistka č. 4 napaja

climatik, snimač tlaku klimy, spiatočku, snimač hladiny a teploty oleja, samostmievacie zrkadlo. 

Pravdepodobne problem v tychto obvodoch, skrat ak vypaluje poistku. Skusit odpojit čidla, kontrola konektorov, kabelaze. 

Ventilator pre klimatronic ma este poistku č. 22

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 11. 2022 na 22:54, mino22 napsal:

Poistka č. 4 napaja

climatik, snimač tlaku klimy, spiatočku, snimač hladiny a teploty oleja, samostmievacie zrkadlo. 

Pravdepodobne problem v tychto obvodoch, skrat ak vypaluje poistku. Skusit odpojit čidla, kontrola konektorov, kabelaze. 

Ventilator pre klimatronic ma este poistku č. 22

Tak mám resumé. Zástrčka od snímače oleje ve vaně plná oleje. Po vyčištění vše funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 11. 2022 na 13:45, mino22 napsal:

Pekna praca, len si dosleduj odkial sa tam dostal olej. Moze byt poskodeny, prerazeny snimač. V tom pripade vymena. 

Když jsem zástrčku rozpojoval, tak mi přišlo, že byla špatně nasazená. Šla lehce ven. Teď drží jak má. Budu to sledovat a pokud se to stane znovu, tak výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den, mám takový problém vnitřní ventilátor se mi po nastartování často netočí, až pri delší jízdě naskočí a občas potom za nějakou dobu vypne samovolně, také je ten problém že když jedu tak ho dam na max a jede snad jen na 80% a když zmáčknu ostřikovače, nebo dam zpátečku, tak v něm přepne, i nějaké klapky se přepnou a začne běžet na max cca 30 vteřin. Jedná se hlavně když chci odmlžovat Čelní sklo. To stejne se mj děje v lete když chci klimatizaci, když na auto sviti slunce a je rozpálené, tak klima běží až po dlouhé době, nebo když jedu vice jak 130km/h tak po nějaké chvilce zapne. Netuší někdo v čem může být problém? Vím jen ze pojistky ok, ventilátor jsem vyndal a točí se krásně a jednoduše. Jedine co, tak to začne běžet až když se rozběhne sahara, když nejde tak se netočí ani větráky, což je jasné, jen kdyby někdo věděl nějakou spojitost. Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 5. 11. 2022 na 18:40, Martinbubenicek napsal:

Mám ten samý problém. Dokonce stejný jako Jirka mz, který píše i o snímači oleje. Nevím už kudy kam. Větrák jsem vyndal, přezkoušel na zdroji a maká. Pojistka č.4 se ihned pálí i přes to, že ventilátor není zapojen a climatronic je odpojen. Vzhledem k tomu, že na tuto pojistku je i zapojený spínač couvacích světel, tak nejde ani parkovací asistent.

Mám ten samý problém,čím to bylo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 12. 2021 na 7:52, jirka mz napsal:

Zdravím, měl bych dotaz ohledně Climatronicu.

Stálo se mě, že po ujetí cca 10km jsem zastavil, zhasl motor a když jsem během cca 5 minut znovu nastartoval, přestal jít ventilátor topení. Dílky na ovládání rychlosti větrání se rozsvěcují, a všechno ostatní taky funguje. Jediný co, nesvítí je podsvícení displejů s teplotou... Na co se zaměřit?

 

Ještě dodám že v ten samý moment se mě rozsvítilo "snímač oleje do dílny". Olej jsem zkontroloval a tradičně trochu dolil, ale nepomohlo to. Nemůže to mít nějakou souvislost? 

Snímač snad vyměním o víkendu.

Prosímtě,čím to bylo?Mám to samé a už nevím co dál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...