Přejít na obsah

Webasto - nezávislé topení Octavia II


franta007

Doporučené příspěvky

Zdravím,

uměl by někdo z okolí (Velké Meziříčí, Měřín, Žďár nad Sázavou) udělat diagnostiku na topení Thermo Top V (origo) v OII. Přestalo fungovat nedávno a poslední dobou je nějak zima.

Případně bych ocenil jakoukoli radu. Závada se projevuje tak, že při zapnutí topení (ať už manuálně nebo přes hodiny) pouze problikne konrolka klimatroniku na cca 2s a topení nezačne vůbec pracovat (žádné čerpadlo ani ťuk). Zkoušel jsem se na to mrknout a zjistil jsem, že opěhová pumpa (vodní) - elektricky komutovaná se rozbíhá pouze z jedné polohy, tz. jedna cívka bude asi KO, ale i tak bych čekal, že topení na pumpu pošle napětí 12V, což se však neděje.

Myslím si, že mohlo dojít k nějakému přehřátí a proto je může být topení nějak softwarově blokováno, nebo mohlo ještě odejít něco dalšího, tak pokud někdo máte zkušenosti, sem s nimi.

Každopádně budu potřebovat to oběhové čerpadlo - viz např.

http://cgi.ebay.co.uk/WEBASTO-12V-WATER-PU...0291810004r5087

tak jestli někdo máte navíc, ozvěte se.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Případně bych ocenil jakoukoli radu.

Prověř si nebo spíše nech si prověřit v servisu zda-li máš v pořádku zapalovací systém v topení.Bohužel OII nemá žádný displej upozorňující na závady v zapalování.V OII mi běhá topení bez problémů ale v Roomstru mám Eberspacher a tam mi na podzim odešla zapalovací svíčka a bylo nutné ji vyměnit.Jenže ovládací hodiny v Roomu mě na závadu upozornily.OII však upozornit na nic nedokáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl podobný problém, při spuštění topení se pustilo čerpadlo, začal startovat bufík, ale nenaběhl. Zkusil jsem to několikrát opakovat a pak se to dostalo do stavu, co popisuješ. Po zapnutí jenom na cca 2s problikla kontrolka a nic. Byl jsem včera v servisu na diagnostice a bylo mi řečeno, že topení se po třech typech chyb zablokuje.

Měl jsem tam tyto 3 chyby:

- 00664 002 (2x) - Ukazatel zásoby paliva - pokles pod spodní mezní hodnotu

- 01408 000 (1x) - Odpojení podpětím (11.2V) - ukazovalo to -48°C přitom bylo jen -20°C :-)

- 01406 000 (12x) - Bez tvorby plamene

- 02251 000 (1x) - Zajištěný topný agregát

To je docela nahouby, protože ty první dvě jsou normální věci, co se můžou kdykoliv stát a hlavně kdykoliv napravit, což znamená, že při výskytu třetího typu chyby se agregát zablokuje jak se to stalo mě.

Včera mi chyby smazali a topení zase běhá, ale včera také byl 1°C. Až zase bude -10 nebo -20 tak topení zase nepojede a v těchto teplotách by se hodilo daleko víc.

Máte někdo zkušenost, proč se bufík nezapálil? Nafta byla Verva Diesel.

Funguje vám topení i v teplotách okolo -10°C???

Nohis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl podobný problém, při spuštění topení se pustilo čerpadlo, začal startovat bufík, ale nenaběhl. Zkusil jsem to několikrát opakovat a pak se to dostalo do stavu, co popisuješ. Po zapnutí jenom na cca 2s problikla kontrolka a nic. Byl jsem včera v servisu na diagnostice a bylo mi řečeno, že topení se po třech typech chyb zablokuje.

Měl jsem tam tyto 3 chyby:

- 00664 002 (2x) - Ukazatel zásoby paliva - pokles pod spodní mezní hodnotu

- 01408 000 (1x) - Odpojení podpětím (11.2V) - ukazovalo to -48°C přitom bylo jen -20°C :-)

- 01406 000 (12x) - Bez tvorby plamene

- 02251 000 (1x) - Zajištěný topný agregát

To je docela nahouby, protože ty první dvě jsou normální věci, co se můžou kdykoliv stát a hlavně kdykoliv napravit, což znamená, že při výskytu třetího typu chyby se agregát zablokuje jak se to stalo mě.

Včera mi chyby smazali a topení zase běhá, ale včera také byl 1°C. Až zase bude -10 nebo -20 tak topení zase nepojede a v těchto teplotách by se hodilo daleko víc.

Máte někdo zkušenost, proč se bufík nezapálil? Nafta byla Verva Diesel.

Funguje vám topení i v teplotách okolo -10°C???

Nohis

Tak to se zacinam nekam dostavat. Dik za info. Vymenim pumpu a zkusim to odblokovat.

Jeste by me zajimalo, jestli jsou tyto chyby schopny diagnostikovat a vymazat v Skoda servise, nebo je potreba navstivit Webasto servis? Nekde jsem taky zaslechl, ze staci na delsi dobu odpojit topeni od napeti (pojistka, nebo rovnou baterie) a dojde jeho odblokovani. Nevim, ale co je na tom pravdy, me to nepomohlo. Nevite o tom nekdo neco?

Jinak obehove cerpadlo jsem sehnal na ebayi - bratru za 17 ojro + doprava dalsich 17 ojro, takze cca 900Kč. Muzu vrele doporucit vsem, urcite lepsi, nez aftermarket Webasta, tam za nej chteji 9500,- to je doopravdy zlodejina.

Taky jsem poptaval rovnou u vyrobce techto cerpadel, tak kdyby nekdo potreboval, tak tady je nejake info, pokud bude nekdo potrebovat kontakt, tak se ozvete na e-mail:

(zacatek citace nabidky)

Vodní čerpadlo 1.24.020.231

1-4 ks = 67,50 euro

5-9 ks = 47,50 euro

10-24 ks = 41,90 euro

Cena je platná pro všechny dodávky v roce 2009.

dodací lhůta: k dodání ze skladu

dodací podmínky: z místa výroby, vč. zabalení

dodací podmínky: platbou předem

Vezměte prosím na vědomí, že minimální objednací hodnota musí čínit 250

euro. (konec citace nabidky)

Pokud se mi to podari uspesne opravit, tak bych tam rad jeste dobastlil dalkove ovladani. Potreboval bych ale vedet, jestli Skoda montuje do OII spolecne s timhle topenim (Thermo Top V) i primac s kabelazi a staci dokoupit jenom dalkac, nebo je to potreba dokoupit komplet. A jde to tam vubec dobastlit?

Jestli mate nekdo na prodej dalkove ovladani, koupim.

Dik za info

Cus

Franta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky zdravím.

Chci se zeptat,dá se dodatečně namontovat do OII TDI origo topení Webasto Termo Top V . Dostal jsem zajímavou nabídku tohoto typu topení, ale nemám žádné zkušenosti.

Hlavně co všecho tam má být pro správnou funkci.

Díky za odpovědi.

Vaseke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá sa, ale obnáša to dosť práce a dielov.

Ak máš teleso kúrenia - tak je na ňom držiak, výfuk, vodné hadice. Potrebuješ výfukovú rúru, sanie vzduchu, palivové čerpadlo, palivové potrubie 2ks, nádobu ostrekovača, podľa typu motora vodné hadice, ventil/pre niektoré verzie nie je potrebný/, RJ climatronic alebo climatic - podľa toho čo je v aute namontované, auto by malo mať maxidot a samozrejme konektory, doplniť potrebnú kabeláž, predĺžiť hadičky ostrekovačov skla, predĺžiť kabeláž čerpadla ostrekovača skla a popritom rozobrať a zložiť "polovicu" auta.

Ja som to už absolvoval dva krát a je to celkom "pekná" zábava na víkend - ale ten komfort to vyváži.

A samozrejme je možné doplniť o diaľkové ovládanie. Dúfam, že som na nič nezabudol.

Editováno: , autor: Jirik.DC
Bez citace bezprostředně předchozího příspěvku..díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se zacinam nekam dostavat. Dik za info. Vymenim pumpu a zkusim to odblokovat.

Jeste by me zajimalo, jestli jsou tyto chyby schopny diagnostikovat a vymazat v Skoda servise, nebo je potreba navstivit Webasto servis? Nekde jsem taky zaslechl, ze staci na delsi dobu odpojit topeni od napeti (pojistka, nebo rovnou baterie) a dojde jeho odblokovani. Nevim, ale co je na tom pravdy, me to nepomohlo. Nevite o tom nekdo neco?

Jinak obehove cerpadlo jsem sehnal na ebayi - bratru za 17 ojro + doprava dalsich 17 ojro, takze cca 900Kč. Muzu vrele doporucit vsem, urcite lepsi, nez aftermarket Webasta, tam za nej chteji 9500,- to je doopravdy zlodejina.

Taky jsem poptaval rovnou u vyrobce techto cerpadel, tak kdyby nekdo potreboval, tak tady je nejake info, pokud bude nekdo potrebovat kontakt, tak se ozvete na e-mail:

(zacatek citace nabidky)

Vodní čerpadlo 1.24.020.231

1-4 ks = 67,50 euro

5-9 ks = 47,50 euro

10-24 ks = 41,90 euro

Cena je platná pro všechny dodávky v roce 2009.

dodací lhůta: k dodání ze skladu

dodací podmínky: z místa výroby, vč. zabalení

dodací podmínky: platbou předem

Vezměte prosím na vědomí, že minimální objednací hodnota musí čínit 250

euro. (konec citace nabidky)

Pokud se mi to podari uspesne opravit, tak bych tam rad jeste dobastlil dalkove ovladani. Potreboval bych ale vedet, jestli Skoda montuje do OII spolecne s timhle topenim (Thermo Top V) i primac s kabelazi a staci dokoupit jenom dalkac, nebo je to potreba dokoupit komplet. A jde to tam vubec dobastlit?

Jestli mate nekdo na prodej dalkove ovladani, koupim.

Dik za info

Cus

Franta

Ak máš Octaviu II tak potrebuješ aj prijímač aj vysielač DO + anténu k prijímaču + zapojiť kabeláž + nakódovať.

Potrebný materiál kúpiš napr. na www.skodateile.cz kód produiktu VW-98

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=prod...menu=Volkswagen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj já jsem na tom podobně, koupil jsem si na dieslovou ThermotopC stím že je ale z Multivanu T a tím jsme zkončil válí se mi už měsíc doma a prý to nejde rozchodit protože v Multivanu jede po sběrnici Can a já v Octavii 1 prý nemám potřebné signály.

Je to pravda má stím někdo praxi ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přesně tak ,10 s prací mi přijde docela v relaci jen za příhřev, pokud by to mělo být jako nezávislý tak je to hodně doprá cena,

jenom přestavba z příhřevu na nezávislý stojí 14 tis.Pokud by ses do toho pustil a chodilo to jen jako příhřev , tak se klidně ozvi umim to přes CAN rozchodit jako nezavisly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Tak jsem si namontoval do auta to Webasto z Golfu V, jde zapnout ovladacem na Climatronicu i dalkovym ovladanim, topi, ovlada Climatronic, vse funguje perfektne, ale ma to jednu vadu - nezobrazi se mi menu nezavisleho topeni na maxidotu. Nevite, v cem muze byt problem? Muze to byt BAP protokolem budiku na faceliftu? Chtel jsem do topeni koupit novou ridici jednotku (podle etky jsem vybral pro OII FL), ale dodali mi tu stejnou co mam (tzn. starsi) s tim, ze se ta co jsem chtel nevyrabi a nahrazuje touhle a ze jsou obe ty jednotky naprosto totozne. Myslel jsem, ze je chyba ve starem softwaru, ale v servisu rekli ze je software aktualni. Na nemeckych forech jsem nasel kodovani pro aktivaci BAP v jednotce 18, ale to topeni nebere. Nevim, co si o tom mam myslet. Mate s tim nekdo zkusenost? Nevedel by nekdo, kdo ma to topeni v OII FL/SII, jake cislo a kodovani ridici jednotky tam ma?

Editováno: , autor: Marty8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si myslím že ne, vzhledem k tomu že podle čísla dílu se to dávalo do předfacelift Octavií jako nezávislé topení. Nejspíš bude zakopaný pes v těch nových budíkách. Jinak to topí super, za půl hodiny vytopí interier (samo zapne po CANu climatronic) a ohřeje motor, akorát se nedá bez toho menu nastavit doba aktivace a hodiny

Editováno: , autor: Marty8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...