Přejít na obsah

Strata výkonu-emisie do dielne


sumec.samko

Doporučené příspěvky

zdravím všetkých,nenašiel som nikde na fore odpoved na na problém s mojím supom tak zakladam túto tému a prosím o pomoc.mám 1.9 TDi, 96KW, 2004,206 000km. motor stratil výkon akoby nefungovalo turbo alebo prepol na nudzák. po vypnutí motora na krátky čas a znonu naštartovaní problém niekedy zmizol.po dvoch dňoch takejto jazdy som pri zníženom výkone motora zošliapol prudko plynový pedál a zasvietila mi kontrolka "emisie do dielne".bol som v škodováckom servise, a pri diagnostike vypisalo asi desať rôznych chýb no ani jedna sa netýkala motora"ak nepočítam tie emisie". mechanik skonštatoval že je vadný ventil(tuším N75?). pretlakoval hadičky a vymenil ventil. problém však pretrváva. niekedy ide ako hodinky a inokedy ako slimák. kontrolka sa mi rozsvieti vždy keď motor nemá výkon a prudšie zošliapnem plyn. keď sa mi rozsvieti kontrolka, motoru sa nevráti výkon ani po vypnutí ale až po vynulovaní chyby. pokial na plyn veľmi netlačím, jazdím striedavo s výkonom alebo bez. viete niekto poradiť???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím . mam taky problem s výkonem. (sup. 1,9tdi,96kw,r.v.2003)Když je motor studený tak jedu bez problému , ale po ujetí zhruba 10km stratí výkon a jede jako hlemýžď. Včera večer se to stalo poprvé , dnes ráno v pohodě a večer znova-stráta výkonu. prosím o radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nový poznatok! Po troch dňoch jazdenia s kontrolkou" emisie do dielne" kontrolka zhasla. Ďalej som zistil že auto nemá výkon len za studena. Nemám zistenú presnú teplotu, no keď je nad 70°C a vypnem motor, po naštartovaní ide perfektne. Všetko funguje bez problémov aj keď svietila kotrolka. Mám pocit že by to mohla byť váha...???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak dnes sa auto hodilo do nudzoveho rezimu, rozsvietila sa kontrolka Emise - do dilny. Auto nema tah. Spozoroval som ze prvykrat po zhasnuti a nastartovani motora auto uz uz zacinalo tahat, ale zrazu som pocitil ako keby som zabrzdil a auto prestalo tahat. Poobede s tym idem do servisu na diagnostiku a kontrola motora a vsetkeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...

seruste mam ten isty problem zo supom 1.9  96kw 2006 ako tu pisete svieti mi kontrolka mil zo zaciatku jazdy vychadza z motora sumenie  po par kilometroch alebo prydanim plynu ho prepne do nudzoveho auto vobec netaha a z vyfuku ide kudel dymu pry prydani nie vzdy ale ide a este z motora ide nejake rapotanie sem tam a tak isto mi vypisuje emise do dilny neviete co stym je? dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím pánové pořídil jsem si superba 2003 1.9tdi a při nastartování vůbec netahne ale jak seslapnu plyn tak trošku cukne a rozjede se nemáte někdo s tímto problémem skusenost. Olej, filtry, váha vzduchu vše už jsem vyměnil. Žádná kontrolka mi nesvítí. Děkuji za rady... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím panove mam takovy blby dotaz. Muj superb 1.9 74kw mi napsal emise do dilny ale auto tahlo stejne. Po pripojeni na dia my to vypsalo vahu vzduchu spatny rozsah hodnot. Carmechanic mi rekl ze by to mohl delat jeste egr tak jsem pro jistotu vymenil tez. Ale o co mi jde po pripojeni nove vahy auto total bez vykonu hodnota dat uplne podprumerna pri zapojeni stare vahy o neco lepsi a kdyz ji odpojim uplne jede uplne jak kule. Muze mi nekdo vysvetlit jak je mozne ze nova vaha od pierburgu nefaka? Diky moc za reakci 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...