Přejít na obsah

Příčníky na hagusy OII Combi


devil

Doporučené příspěvky

Chtěl jsem se zeptat, zda má někdo zkušenost s tím, že se příčný nosič uchycený na hagusech trochu hýbe. I když ho pořádně utáhnu, tak po vyvinutí určité síly rukou, se příčník pohne. Obávám se proto, že při vyšší rychlosti to může způsobit problém např. s lyžemi na střeše. Tak jsem se chtěl zeptat, zda je normální, že příčník není přidělán na hagusy úplně na fest.

PS: příčníky jsem zakoupil v orig. Škoda prodejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten nosič je originál Škoda? Pokud ano, tak má označení LAS620002 nebo LAS620002A.

Protože to A na konci možná znamená změnu zrovna právě v tom, že ten nosič tam nedržel

tak jak měl. Nicméně mi připadá divný, že když se to dotáhne tím momentovým klíčem

na tolik kolik se to dle návodu dotáhnout má, tak to tam musí držet jako čert.

Právě přemýšlím koupit tento originál a nebo Thule. Do chvíle, než jsem četl Tvůj příspěvek,

tak mi originál připadal lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem originál Škoda (Thule). LAS 620 002A a naprostá spokojenost. Cena 3000 Kč. Samozřejmě se po dotažení momenťákem nesmí ani hnout.

Na THULE stranke nie je ziadny nosic ktory sa k lyzinam dotahuje klucom asi je to nejake nove riesenie. Patky ktore mam ja sa dotahuju priamo na nosici nie je potrebny ziadny kluc. Este by ma zaujimalo ci sa tie origo skodovacke aj zamykaju a to by som videl ako spozorovat ci sa jedna o thule vyrobcu nakolko zamkove sady THULE su kompatibilne. Dalsia vec je T-drazka ktora sa objavi pri sundani tej ciernej gumy ktora je v nej natiahnuta. Neviem ci T-drazky su nejak normovane na rozmery ale kompatibilita s dalsim prisusenstvom je velke plus konkretne mam na mysli nosice na lyze a bicyklove nosice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V katalogu Thule se najít nedá. Uzamykatelný je. Pro představu systému upnutí k hagusu a uzamknutí příčníku tu máš obrázek z Montážního návodu. V návodu je na konci napsáno, že nosič vyrábí a dodává firma AAS-AUTOMOTIVE. Systém upnutí do T-drážky nepoužívám, ale standardizovaná je.

post-31114-12668522097177_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim, poprosil bych vás o radu...nevím, jaké mám koupit příčníky, vyhlídl jsem si http://www.auto-samolepky.cz/product_info.php/cPath/1027_848_877/products_id/4897 ale nejsem si jist, zdali jsou ty pravé. Respektive jsem koukal, že mám po otevření dveří takovou dírku jakoby do střechy, kam by se něco mělo vrazit...nevim, řiká se tomu fixpoint? Každopádně jsem si jistej, že nemám hagusy :-)

díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Jaký máte zkušenosti s originálníma od Škodovky - připadá mě, že maj dost vysoký patky:

http://eshop.skoda-a...isplayErrorView

event. Menabo Dozer

+ super cena,

- nevím, jak sedej na hagusech a ve vlákně u Yetiho lidi píšou, že hučej

http://www.hobbycar....=%28id=22210%29

Jetbag

- pouze 2 zámky

http://www.stresni-n...ag-6501-cz?wizz[1]=65&wizz[2]=2748

Editováno: , autor: sugg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že hučí snad vše, mám neumana aero tyče hučej

určitě bych ale šel do ALU tyčí, kovový hned reznou a pod plaste se to nafuguje, je to škoda peněz

některý jsou nizký a pak může být problém s vázáním pokud dáváš pár lyží na sobě, tak se to může opřít o střechu

mám dojem, že v bazari někdo abízí nový za málo kaček

Editováno: , autor: kadlec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jen nechápu, jak se vám podařilo origo příčníky namontovat. ten vnitřní imbus je tak titěrný, že jsem při montáži strhnul 3 ze 4. naštěstí je to řešitellné, udělal jsem si flexou na tom klíči čtyřhran a utahuji normálně klíčem 6. ale nadával jsem, jak to můžou tak vymyslet, nešlo to vybec dotáhnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...