Přejít na obsah

Motor zhasne Octavia I 1,6 55 KW


Timic

Doporučené příspěvky

Ahoj

mám problém s Octavií 1,6 55 Kw r.v. 97

při projetí velkou kaluží nebo při blbnutí na sněhu ( to trvá déle) Někam nejspíš zateče voda a auto po chvilce zhasne a nejde nastartovat.

Startér točí, všechna elektrika jde ale nenastartuje. po vyschnutí vše funguje tak jak má.

Zkoušel jsem vapkou stříkat do podběhu ale to motor v pohodě fungoval dál.

Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Díky za jakýkoli info.

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu, měl jsem to u automechanika, ten rozdělal kabelovej zvazek, stříkal na to rozprašovačem po celím motoru a nic.

Myslíš že jako laik jí najdu a zvládnu vyměnit?

Díky

Editováno: , autor: Wojnar
Sice ještě nennosím brýle, ale tohle bylo fakt mrňavé :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě,když otevřeš motor je přišroubovaná přímo proti tobě na dělící přepážce mezi motorem a kabinou, jde k ní vysokonapěťový kabel od rozdělovače,drží na dvou šroubkách a je připojena konektorem, kdysi jsem sem dával foto - totálně zoxidovaných vnitřních kontaktů. Honza Ororo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahoj

Má se svojí Octavii stejný problém při projetí velké kaluže mi problikne baterka a motor zhasne a pak nejde nastartovat a když se mi to povede a přidám lehce plyn vzápětí to samé, koukal jsem na svojí skřínku jak píšete a je dost popraskána proto jsem s kamarádem učinil zkoušku při nastartovaném motoru jsme stříkli vodu do prasklin a při přidání plynu se motor začal ,,dusit´´ a chcípnul už jsem objednal novou tak snad to bude tímhle už z toho začínám být zoufalí vždy při mokru se obávám abych nikde nezůstal vyset, nevíte čím by to mohlo ještě být kdyby tato varianta nevyšla děkuji moc za aspoň nějakou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Zdravím mám stejný problém auto při priojetí kaluží okamžitě zhasne a trvá třeba 1hodinu nebo 2 než zas auto chytne pak běží na místě třeba 2 hodiny ale chci odjet třeba 1km a po dalších třeba 300m motor zhasne. A při turovani na místě se ozývají zvuky od výfuků a z konce výfuků při se šlápnutí plyn. Pedálu litá olej a zda se mi že je tam i trocha vody nevěděl by někdo co stím jinak ve vodě olej není a ve víčku na olej se zdá taky že voda není. Už vážně nevím co to mu je ji AK je to škoda Octavia 1 1,6 55 kW. Rok výroby 98

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...