Přejít na obsah

Mřížka ventilace topení palubní desky Škoda Superb ll


Yak 55M

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Tak jsem to už opravil. Byla vyskočená kovová planžeta, co hýbe s lamelami. Byla to ale slušná jeb..čka.

 

Jinak dle dílenského návodu Škody se středová ventilační mřížka (i ty boční) vyndává speciálním nástrojem (u mě odrolený svařovací drát na konci ohnutý do pravého úhlu cca 8mm )  zasunutím tohoto "háčku" skrze mřížky levého výdechu do místa, kde je nalepeno přechodové pěnové těsnění (pozor na klapky) a zatažením směrem ven. Nemusí se tedy sundávat okrasné lišty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

bud ve Skode jako originalni dil nebo je muzu nabidnout ze svych zasob, mam je na prodej

máš tu u řidičovy pravé ruky? chybí mi tam to štelování směru od předchozího majitele... nevim co  s tim jako dělal...

tak koukám, že reaguju na sakra starej příspěvek :-D mno nic

tak kdyby někdo měl, tak poptávám :-)

Editováno: , autor: keymaker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

čau,

tyto průduchy-k čemu slouží? Předpokládám,že je to ofuk bočních sklel.
Jde o to,že když zapnu větrák na max,tak foukají jen hodně zlehka.Není to takový ten festovní ,,ofuk,, jako jde na třeba přední sklo.
tak by mě zajímalo, zda není někde problém.

Ď.

372901-original1-r1div.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...
V 20. 5. 2015 na 9:13, bartikz napsal:

Tak jsem to už opravil. Byla vyskočená kovová planžeta, co hýbe s lamelami. Byla to ale slušná jeb..čka.

 

potvrzuji bartikze - dnes jsem se s tím s*al já.
dovolím si přidat náčrtek z paintbrushe:

každé lamela je jinak dlouhá a 2 jsou jiné - defacto napínají to táhlo od sebe, zatímco ty ostatní ho osazením tahají k sobě. Samozřejmě v těch dírách samy od sebe nedrží. po tomto zážitku důrazně nedoporučuji používat jakékoliv držáky mobilů na mřížky klimatizace, jakožto tam vůbec cokoliv věšet..

ofuky_schema.png

Editováno: , autor: Tomexion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Obávám se, že ne. Pouze jako celý díl. Já před lety koupil nějaký ofuk z bazaru a ten podle potřeby "kanibalizuju" pro opravy ostatních.

Jinak čudlík, pokud není zcela rozlámaný a kousky z něj ztracené, tak doporučuju před montáží z vnitřní strany polepit obyčejnou izolačkou, aby se trochu vyztužil.. Bohužel ten plast je extra tenký a jakmile klapky trochu zatuhnou, tak se zlomí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...