Přejít na obsah

Šustění napínací kladky klínového řemene


Jose123

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Kladku muzete vyndat, povolit hvezd.sroub, dostanete tim ven cele to plastove kolo, lozisko lze namazat, po boku jsou narazeny ochranne plasty, nejlepe pouzijte sidlo, po jejich vyndani uz poznate proc to susti, lozisko jede na sucho.

Pokud mate pri ruce vazelinu na loziska s odpud.slozkou proti vode, namazte jej a mate tez klid.

Takto sem resil uz pred 6 lety a do dnes se chova jako nova, dal jsem zlutou nemeckou vazelinu na draha loziska.

Dobre je tez se podivat zda ma lozisko unosnou axialni a radialni vuli.

post-3876-0-85339400-1336255565_thumb.jp

post-3876-0-77435000-1336255695_thumb.jp

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Zdravím všechny.

Taky mi docela slušně skákal napínák řemene, tak jsem ho nechal vyměnit a pro jistotu zkontrolovat i volnoběžku. Samozřejmě byla totálně seklá . Nedalo se s ní otočit ani hasákem. Protože mi velice zajímalo proč tenhle díl tak často odchází, vzal jsem jí do práce a tam jsme jí odborně rozebrali. Docela jsem byl překvapen tím, co jsme objevily. Celý problém je v tom že vazelína kterou je volnoběžka namazána, časem ztvrdla a tim se přestalo pohybovat jehlové ložisko. Stačilo kápnout kapku oleje a volnoběžka maká jako nová. Bohužel nelze jí bez poškození rozebrat a zase složit. Museli jsme utočit přírubu ložiska. Přikládám pár fotek volnoběžky.

Luboš

post-66284-0-06240500-1341334879_thumb.j

post-66284-0-32445600-1341334999_thumb.j

post-66284-0-66686700-1341335895_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky mě chrastí ten napínací element s tlumičem ( motor 1.9 TDI 81KW ASV) a ten tlumič je vyteklý takže asi jen výměna, nebo jinačí rady? Díky Vláďa

Můžeš koupit celý díl, nebo vyměnit tlumič vibrací http://www.nd-skoda-...ia-od-r-97.html a samotnou kladku http://www.nd-skoda-...-1997-2008.html , nebo se pomazlit s ložiskem a vyměnit ho :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...