Přejít na obsah

Lakovani list, mate zkusenosti ?


ZEDZED

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtel bych si na me cerstve, cervene O2 dat do laku ty cerny listy kolem celyho auta, tak jsem se chtel zeptat, jaka technika je nejosvedcenejsi, abych neudelal vic skody nez parady :) ! Mam obavy ze se pri sundavani pomackaj, tak jestli nesundat a misto nich nalakovat uplne novy ? A predpokladam ze sundat oba narazniky ?

Moc dik za reakce. Z

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nemusíš žádné nárazníky sundavat je to tam nacvakané pokud jde jen o lišty..a těch na dveřích se neboj vůbec,je to na oboustrané pásce pouze takže něčím opatrně podebrat ať se dostaneš pod ní a jako pákou pomalu odlepovat..tak jsem to dělal na mé před face..nevím jakou máš tedy.. :kol-47:

post-72943-0-34885600-1333828866_thumb.j

Editováno: , autor: Ataner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to super, taky jdu do toho, jen mám dotaz, davali jste plasty do lakovny, nebo jste si lak dělali doma sami? Vím, že existuje takový "naleptávač" plastů (místo plniče) a pak barva drží perfektně, i sprejovka s lakem, tak nevím zda si to nefouknout doma sám? Co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus, můj osobní názor je, že doma bych si stříkal věci na Favo, ale ne na Octu. V lakovně to bude v komoře, bez prachu a máš to jít kam reklamovat. Doma ať se budeš snažit sebevíc, bude tam prach a nebude to ono. Navic v jednom vlákně jsem četl, že si někdo stříkal kryty na zrcátka a po první zimě byly KO. Připlatil bych a svěřil bych to odborníkům... Ale jen můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám rs a je to redy ale každopádně lakovna a dávájí se lišty z face pokud chceš ty lomené.. ale jak píše Péťa doma stříkat tak favorita bez urážky k tomuto vozu..také jsem ho vlastnil.. :kol-28:

Editováno: , autor: Ataner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde spis o to, jak moc sikovnou lakovnu najdes. Ve Skodovce mi rekli ze do laku oni pro jistotu vzdycky davaj ty RSacky, jsou hladky a pripraveny pro lak, ale sikovnej lakyrnik podle me dovede pripravit i ty puvodni ( viz Ataner ).

Ja jsem se driv dostal k ty informaci ze Skodovky, tak jsem je pro jistotu koupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu domácímu lakování:

lakuji hodně a dovolím si říci, že dobře - nemám problém sprejem nalakovat povrch tak, že vypadá jako z lakovny. Problémem jsou spíše spreje - cokoli na autě nalakuješ sám a necháš venku (především přední část, kde se lepí mouchy), po čase ti to zkrabatí, zašpiní se, bude to zkrátka ošklivé - a zvláště ty mouchy fungují jako kyselina, barvu ti vyžerou. Navíc té práce + materiál... => nakonec ušetříš tak 2000Kč za možná chatrný výsledek s nízkou životností ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu domácímu lakování:

lakuji hodně a dovolím si říci, že dobře - nemám problém sprejem nalakovat povrch tak, že vypadá jako z lakovny. Problémem jsou spíše spreje - cokoli na autě nalakuješ sám a necháš venku (především přední část, kde se lepí mouchy), po čase ti to zkrabatí, zašpiní se, bude to zkrátka ošklivé - a zvláště ty mouchy fungují jako kyselina, barvu ti vyžerou. Navíc té práce + materiál... => nakonec ušetříš tak 2000Kč za možná chatrný výsledek s nízkou životností ;)

:kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoli jsem vždy prohlašoval, že se mi to nelíbí, nakonec mi Ataner svou leštěnkou dal brouka do hlavy :kol-28:

S dovolením jsem si tedy půjčil foto jeho autíčka (má stejnou barvu jako já) a narychlo jsem "přehodil" kola za mé Vegy - nemám sice combi, ale to už jsou maličkosti. Jedna variace je originál by Ataner - tedy s lakovanými vršky i spodky, druhá variace je tak, jak jsem to dosud chtěl já - pouze lakované vršky, spodky plastové - vypadá to totiž více jako originál a je to praktičtější. Lakovat lišty nechám max. do 2 měsíců a poněvadž se nemohu rozhodnout co je lepší, přikládám foto a prosím o názory :)

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já asi odpovídat nemusím asi.. :kol-28:

Za mě to je jednoznačné i spodky když vezmeš praktičnost jedná se jen o přední díl..tady jde stejně jen o pohled zepředu a z boku zepředu vidíš jen tu linku takže drobné poškození odnáší stejně tak jako nárazník..zadní díl vyniká nejvíce a tam se poškození nebojím vůbec..a pokud jde o údržbu nemusíš řešit nějaké plasty ..vezmeš kvalitním šampónem celé auto a máš to krásně v jednom lesku.. :kol-47:

Můžu jen doporučit opravdu co se týká ohlasů okolí..viděl jsem tvou variantu v reálu a vypadá to jak nedodělaný..ala fábia ale jde možná jen o pocit Deni..každopádně to stejně zůstane na tobě jak se rozhodneš a to auto bude pěkné tak nebo tak..hlavně když ho udržuješ v lesku... :kol-138:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...