Přejít na obsah

Emise Do dílny! OII 1.9 TDI PD


Honza10

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Ja mel ten samy problem auto hodilo chybu emise do dilny zacalo hur jet pri rozjezdech cukalo.Diagnostika ukazovala cidlo teploty nafty to jsem vymenil a problem stejny nakonec jsem zjistit ze byly prosoupany dratky v ohybu ke cidlu.To se opravilo a od ty doby klid jen jsem si preventivne to cidlo vymenil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

zdravím

mám oct II 1.9TDI 77kw Kód motora je BJB je to rok 2005

mám nasledujúci problém: pri jazde mi už viac krát zasvietila kontrolka žltá(asi emisie) a napísal maxidot emise do dílny.Auto šlo normálne a po nejakom čase a štartovaniach zhaslo a OK.Avšak v poslednom čase sa mi k tejto chybe pridalo aj blikanie žhavenia +motor do dílny(maxidot). Počas toho blikania žhavenia mi po zošliapnutí spojky skapal motor a následne dlho točil kým chytil no aj tak bol v nudzáku(max 3500ot/min a išlo ako bez turba-úplne slabo), až po nejakých štartovania kontrolky zhasli a je všetko ok. Proste akonáhle začne blikať žhavenie hodí ho do nudzáku. Motor bol teplým normálne po dlhej jazde a stava sa to počas jazdy.

dočítal som sa o spínači brzdových svetiel,ale určite by mi ho nehodilo do nudzáku nie?

 

budem vďačný za každu radu.podotýkam, že na diagnostike som bol a vyhodilo nasledujúce chyby: 

02EE Riadiaca jednotka prístrojovej dosky

0003 Riadiaca jednotka

020E Spínač brzdových svetiel

00BC Relé 1 Svorka 50

00BB Relé Svorka 75

P1696 CAN-Dátový PLUS

 

vopred ďakujem za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám stejný problém, cca před rokem se mi tato kontrolka rozsvítila, tak jsem jel do servisu, kde mi řekli, že nejspíš bude vadný egr, ale po pravdě mi řekli, že to neví na 100% a že to taky může být zbytečná oprava. Byla to zbytečná oprava, protože egr byl jak nový. Mimo jiné proměřily i všechy dráty a všechny byly v pořádku. Jel jsem do dalšího servisu (porše brno) a tam mi řekli něco podobného, prý to může být ovládací klapka erg, ale že to zase není na 100%. V dalším servisu (v Araveru) mi řekli, že je špatný průchod výfukových plynů, ale že taky přesně neví, že bych tam musel nechat celý den nastarované auto a oni by ho pozorovali (s tím jsem nesouhlasil). Místo toho jsem vyměnil vzduchový filtr a asi 2 měsíce (oproti běžným 14 dnům) byl klid. Až do tohoto víkendu, kdy se ta zas*raná kontrolka rozsvítila znova. Na chodu motoru jsem nepozoroval žádný rozdíl a nebýt toho, že chci auto po létě prodat, tak bych to vůbec neřešil, ale nechci někomu prodat auto s podobnou vadou (jinak je totiž vše v perfektním stavu) RV 2007, 1,9 77kw. najeto 121 tis, již jsem vyměnil pro jistotu rozvody, samozřejmě je pravidelně měněn olej, filtry, náplně atd.

Pokud tedy někdo ví, co by to mohlo být, byl bych rád, kdyby se ozval. Děkuji

Editováno: , autor: OndrejH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak nakonec musím potupně přiznat, že jsem tu klapku ani nenašel :-D šel jsem po sacím potrubí, ale to vedlo pod motor a žádná klapka na něm není..dal jsem aditiva s vírou, že to přejde, chvilku bylo vše ok, ale už to svítí zase. Auto jezdí pořád stejně dobře, teď po těch aditivech ještě o něco líp, ale kontrolka svítí a svítí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten začátek je stejný jako u mě, emise do dílny, po pár startovacích cyklech zhasne a za nějakou dobu se opět rozsvítí, pak zase zhasne a tak pořád dokola. Byl jsem asi ve 4 servisech, ale nikde nevěděli, zbytečně vyměnil egr ventil, zkusil dát všude nové lepší filtry, dal aditiva atd atd, ale nic nepomohlo. Auto jezdí normálně. Co s tím už fakt nevím, v slabé chvilce občas přemýšlím, že maxidot projedu vrtačkou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvně vyčíst chyby na diagnostice!

EGR je jednak ventil zpětného vedení výfukových plynů a jednak má funkci škrticí klapky, to je u starých motoru BJB v jednom dílu. Motory euro 4 už mají tu škrticí klapku ovládanou motůrkem a EGR je vlastně ze dvou dílů, z ventilu zpětného vedení plynů (ovládaný mechanicky podtlakem) a škrtící klapky (ovládanou el. motůrkem). Otázka co ti všechno měnili, podívej se na fakturu ze servisu.

 

Díl:

BLS:                03G 128 063 Q

BXE,BKC:        038 128 063 Q

 

http://www.cc-autodily.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škrtící klapku jsme určitě neměnili, vím to jistě, protože se známým z Porše Brno jsme se bavili, že by to mohl dělat ten motůrek. Na diagnostice to bylo jak v Porše Brno, tak ve 2 Araverech, tak u známého, nikdo neví čím to je. Každý má svůj tip, ale kdybych vyzkoušel všechny jejich tipy, dám za opravy 15 tisíc..... Tak se snažím najít někoho, kdo měl stejný problém a podařilo se mu ho vyřešit. Když jsme vyměnili mechanickou klapku egr byla jak nová, absolutně žádný nános, o auto se starám a u řízení přemýšlím, proto si myslím, navíc žádné žměny chování motoru nepozoruji (kromě občasného drsnějšího startu a zhášení motoru), takže si myslím, že to bude nějaký debilní drátek nebo pojistka. Chystám se ještě zkusit pročistit sání vzduchu pomocí Wynn´s Diesel EGR 3. A dle příspěvku XTomoc a dle těch drsnějších startů a zhášení motoru mě ještě napadá, že by mohl být špatný/uvolněný drát vedoucí ke škrtící klapce (ale měřili jsme to a drát byl v pořádku). Měnit hned škrtící klapku se mi nechce, stejně tak jsem vyměnil mechanický ventil egr a bylo to zbytečné. Jinak je to ročník 2007 1,9TDI PD 77Kw. Díky všem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to v Porše a 2x v Araveru, nejčastěji špatný průchod výfukových plynů, ale ten výpis mi bohužel nedali, takže přesně to nevím. Ale jak říkám, bylo to na 4 na sobě nezávislích diagnostikách a nikdo neví co s tím... Já nejsem odborník, ale jediné co mi trochu dávalo smysl byl vadný drát vedoucí ke shášecí klapce, ale ten jsme proměřili a byl v pořádku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš ten Araver? Byl jsem ve Strážnici a tam mi řekli, že neví, že by to museli nechat přes noc nastartované a pak že by se možná vidělo, to se mi moc nezdálo, tak jsem byl v hradišti a tam mi řekli, že jim to hlásí špatný průchod výfukových plynů, ale že neví čím by to mohlo být, že je všechno v pořádku... porše podobně, špatný průchod, ale taky nevěděli čím to je, říkali že jen tipují shášecí klapku, ale že to taky může být něco jiného a bude to zbytečná oprava, že oni by to nechali svítit a hotovo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...