Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

ahoj dnes po studenom starte a prejdeni asi 200 metrov na oktavii II 1.9 TDI 77KW BXE mi zasvietila kontrolka motora (zlta nalavo vedla zhavenia) a na maxi dote sa objavil napis EMISE DO DILNY a auto ide na nudzak vie mi niekto povedat co je v prdeli na VAG som nebol a dokonca zajtra je statny sviatok do haja tu moze sa autom jazdit????

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

tak az to niekoho zaujima tak VAG nam ukazal, ze senzor tlaku sacom potruby ukazoval vacsiu hodnotu ako je maximalna hodnotu ktora sa nemenila

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám OII, 1.9 tdi PD BJB, 2005. Nejdříve to začalo tak, že jsem jel na výměnu rozvodů k jednomu známému. Rozvody mi vyměnil a všechno bylo OK až na to, že při zkušební jízdě mu auto začlo ztrácet výkon a auto se začalo cukat. Napojil to na počítač a chyba hlásila "meric hmotnosti vzduchu G70":neverohodny signal. Tak vymenil váhu vzduchu a auto jelo zase dobře. Váhu nedal originál, ale nějakou náhradu, která by ovšem podle čísla měla sedět. Akorát po pár kilometrech se za jízdy rozsvítila žlutá kontrolka motoru a chyba napsala "emise jeďte do dílny". Tak nevím jestli je váha stejně špatnánebo když není originál jestli to třeba nevadí, nebo jestli nějak nehapruje turbo popřípadně další součásti nasávání vzduchu... Nemáte s tím někdo zkušenost ? děkuju....

Editováno na 1920

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě se zeptám takhle,když dělal ty rozvody,měl na to všechny potřebné přípravky,nebo to nastavil jen "na značky" ?? Rozvody na PD motoru nemůže měnit jen tak někdo v garáži bez patříčného vybavení. Mohlo by to být špatně sfázované a jít ruku v ruce s tou závadou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dej to znova na vag pokud svítí kontrolka emise do dílny tak tam určitě je nějaká chyba tak to sem hoď co to je za chybu(číslo chyby).Může to bej mnoho věcí co je s touhle chybou spojeno.Třeba špatná škrtící klapka.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě se zeptám takhle,když dělal ty rozvody,měl na to všechny potřebné přípravky,nebo to nastavil jen "na značky" ?? Rozvody na PD motoru nemůže měnit jen tak někdo v garáži bez patříčného vybavení. Mohlo by to být špatně sfázované a jít ruku v ruce s tou závadou.

Rozvodama to neni, to by to auto jelo jinak, kdyby jsi rozladil předstih, tohle je něco v sání...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dej to znova na vag pokud svítí kontrolka emise do dílny tak tam určitě je nějaká chyba tak to sem hoď co to je za chybu(číslo chyby).Může to bej mnoho věcí co je s touhle chybou spojeno.Třeba špatná škrtící klapka.

škrtící klapku to nevyhodilo, myslim, že podruhe to zase vyhodilo něco s tou váhou, zítra to dam zase na vag a uvidi se..... nevim jestli to nemuze delat ta váha vzduchu, není to originál a je to náhrada, vadit by to ale asi nemělo. Dneska jsem s tím jel Brno-Ždár a zpět a nepozoroval jsem nějaké jiné chování motoru...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud to není nic extra vážnýho tak to jede normálně i se špatnou klapkou.Dej sem chybu kterou to hází pak se dá něco dělat takhle akorát můžem spekulovat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mam ten samej motor a taky se mně rozsvitila kontrolka emise do dilny-auto ale jelo porad stejne a vykon se nezmenil...zpusobilo to nejake poklesnuti napeti...chybu vymazali a od te doby klid

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mam ten samej motor a taky se mně rozsvitila kontrolka emise do dilny-auto ale jelo porad stejne a vykon se nezmenil...zpusobilo to nejake poklesnuti napeti...chybu vymazali a od te doby klid

Jenže já jsem to vymazal a po pár kilometrech to tam naskočilo zase...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den,

jsem tu nový a vlastním nově vůz Škoda Octavia II poprvé, tak se vám omlouvám že ještě nemám vůz prostudovaný. Jedná se Octavii II, 1.9 TDI PD (Diesel) najeto 84 206 KM a ročník 2006. Už jsem s ní najel 220 KM a objevil se první problém který spočívá v tom že se mi rozsvítila kontrolka Systém kontroly výfukových plynů a na palubním počítači Emise Do dílny! tak jsem se obrátil na známého který pracuje v Autoservise který mi udělal diagnostiku auta a vyjelo mu že jsou tři problémy. Nějaký ventil a žhavící svíčka 1 a 4. Tak se chci zeptat může to být tím co vyjelo na diagnostice či to může být jiný problém. Byl bych vám moc vděčný kdyby jste mi poradily.

Děkuji za odpověď,

s pozdravem Jan Krajči.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

špatné svíčky nemaj žádnou signalizaci.

Ale někde se to tu určitě řešilo zkus hledat.

Gratuluji ke koupi auta s tak malým nájezdem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

áno môže Jan...hlavne ten nejaký ventil...nech ti ten známy vytlačí ten protokol s chybami,hoď ho sem a môžeme pozrieť ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Určitě to tu hodím, jinak prozatím díky za rady.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den,

Mám uplně stejný problem.Minulý týden mi auto octavia II 1.6 75kw 2005 začalo cukat a ztratilo výkon.Začala blikat kontrolka výfukových plynů a rozsvítilo se ASR.Po chvíly jízdy kontrolka plynů svítila pořád a na maxi-dot mi to napsalo emise do dílny.Vím že budu muset do servisu,ale chtěl bych vedět přibližně co by tomu mohlo být.Děkuji za odpoveď

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ten ventil je egr ventil...je potrebne ho skusit najprv vycistit a vymazat chybu...ak sa kontrolka rozsvieti opat je potrebne ho vymenit. Zhavice na ktorych je chyba by som urcite vymenil (to nie je taka investicia)...toto sa rozoberalo v sekcii Motor, sam som mal v zime tento problem...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no co ja viem...zivotne prostredie mi je prednejsie ako zvysovanie si ega lepsim odpichom

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

2 pajko

Osobně jsem si ho nechal OFF. Stejně pracuje jen v určitých režimech a hlavně to zasírá sání a součástky s tím spojené (takže i turbo). :kol-47: A ten odpich je úplně stejný s ním nebo bez něj. :kol-34:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

na druhej strane otazka je ci sa velmi zvysia emisie alebo su to zanedbatelne hodnoty a ci nebude problem pri emisnej kontrole a stk...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jelikož se emise měří při zvýšených otáčkách, kde EGR ventil je již dávno vypnut, tak žádný problém na ME nemůže být. Takže nikdo na ME nemá jak tuto zkutečnost zjistit. :kol-31:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak až takto jsem to nezkoumal. :kol-32: Navíc v mém případě tam byl k tomu ještě chip, takže my vyšli velmi dobře až dokonce nad očekávání. :kol-31:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím,chtěl bych se zeptat na chybové hlášení ,svítí kontrolka spalování,píše to Emise do dílny a na Multi-Diag vyjelo- Lineární sonda lambda 1/vyrovnávací vedení proudu čerpadla 19617P3161 008 . Prý je to asi vadná lambda před katem. Neměl jste to někdo,nevítě co by to mohlo být ? Pokud by to byla lambda nevíte někdo kde dobře sehnat vhodnou? Dík.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od Bart
        Prodám škodu Octavia 1.9 TDi 66kW, Elegance
        1. řidič,
        garážováno,
        servis od začátku po 15tis km.
        parkrát v myččce jinak růčo
        nebouraná
        nové stk

Auto stoprocentně spolehlivé, bez investic.

orig tažné demnotovatelné,
        manuální klima,
        okna v ele.
        alu
        +zimní sada pneu na plech. d.
        +střešní nosič neumann

průměrná spotřeba - změřená 5l/100

2018/11 STK
        2018/11 nové čelní okno (orig. škoda)
        2018/8 nová spojka (Sachs),
        2018/6 rozvody, vč. pumpy, napínač kladky, repase alternátoru (preventivní)
        2018/3 nové letní pneu Michelin
        atd..

(vše měněno preventivně nikdy mě nenechala ve štychu)

Cena 95.000,- Kč, DPH nelze odečíst.

• Od LuCom
        OCELOVÉ PANTY K PŘIŠROUBOVÁNÍ.

Povrch: Černý lak (RAL 9005 - Komaxit)

Nejčastěji pro vozidla:
        Škoda: - Octavia - Fabia - Roomster - Citigo - Rapid
        VW: - Golf - Bora - Polo - Passat - New Beetle
        Seat: - Toledo - Leon
        Audi: - A4
        a další...

Obsah balení:
        Panty (2 ks)
        Vruty (4 ks)
        Návod
      • Od maros
        Starsi mlhovky na O2,pouzite.
        Cena 400 za par + posta
      • Od Jirik.DC
        Máte někdo zkušenosti s originálním alarmem nabízeným škodovkou? Pry by to měl být jablotron, který je ale servisní a prodejní síti jablotronu nedostupný, jen dealerům škodovky... A jak funguje, o něčem uvažuju, tak přemýšlím, co použít. Taky bych k alarmu dal ještě pager, ale zas nechci mít na klíčích 30 různých ovladačů..
      • Od eauto1.cz
        Škoda Octavia Liftback
        2004 1.6i SR 75kW Ambiente

Cena: 112.8oo,- Kč 
        Do provozu: 05.08.2004
        Počet majitelů: 1
        Tachometr: 106.641 km
        Servisní kniha: ano
        Palivo: Natural 95 
        Motor: 1.6i SR 1595ccm
        Převodovka: manuální, 5 stupňová
        Výkon: 75 kW (102 k) 240Nm
        Max.rychlost: 191 km/h
        Emisní norma: Euro4
        Barva: Stříbrná diamantová metalíza
        Karoserie: Liftback, 5dveří
        Stav: velmi dobrý, dovezeno nehavarované 
        Možnost leasingu / úvěru: ANO 
        Původ: dovoz SRN,v CZ nejeto 
        Prověření původu: Cardetect 
        Váha vozu: 1360 kg
        Rozměry (v š d): 4513/1731/1457 mm 
        Hmotnost bržděného přívěsu: 1300 kg
        Objem kufru (min./max.): 548 / 1512 litrů
        Spotřeba mimo město: 5,6 L/100km
        Spotřeba kombinovaná: 6,9 L/100km
        Objem nádrže: 55 litrů
        Pneumatiky: 195/65/15 99% Letní Dunlop
            Krásné auto z dovozu
        Od 1. Majitele!

*Ambiente*,ukazatel vnější teploty, vyhřívaná zrcátka, kliky a zrcátka v barvě vozu, velké pravé zrcátko, držáky na střešní nosiče INTEGROVANÉ ve střeše (Lyžiny/Hagusy), třetí sluneční clona u zpětného zrcátka, tažné zařízení Westfalia, originální sundávácí Škoda Bajonet se zamykáním 1200kg.

autorádio Škoda Symphony CD , CODE, RDS, Gala, TP, AS, sound systém s 8mi reproduktory.

Klimatizace, MFA palubní počítač s dojezdem, dělená zadní sedadla, zadní sedačky zcela vyjímatelné z vozu, el. ovládání oken, el. ovládání zrcátek, Isofix, výškově stav. sedačky, bederní opěrka, kožený volant stavitelný v obou osách, plato, uhlíkový kabinový filtr, osvětlení dveří, 5x tříbodový bezpečnostní pás, kapsy ve všech dveřích,  loketní opěrka

5ti stupňová manuální převodovka, ABS - antiblokovací systém, BAS - brzdový asistent, MSR - regulace brzdného účinku motoru,  posilovač řízení.

4xAirbagy, napínače bezpečnostních pásů, možnost deaktivace airbagů, uzamykatelná schránka, imobilizér, výškově stavitelné pásy vpředu, 2x klíče, třetí brzdové světlo LED, návody, manuály.

Technický stav
        1.majitel, servisní kniha, servisováno v DE, bez závad, nehavarováno, nelakováno, nekuřák, bez koroze, top stav, bez investic, čerstvý dovoz, v CZ nejeto, vše originál Škoda, 2x Klíče.
        Servis
        Serisní historie v DE vedená doposud, Ježděny dálnice v DE, v CZ nejeto, bez úprav, vše originál, krásný černý interiér bez kosmetických vad, vyměněny brzdy.

Nové STK na dva roky*
        *Vyřídíme po dohodě s kupujícím

Kvalitní držák s obrovským kufrem, levným servisem, bohatou výbavou, a v top stavu pro náročné.

POUZE VÁŽNÍ ZÁJEMCI!
        SLEVA JISTÁ!
        Doloženy všechny absolvované STK včetně najetých KM
        Zcela nové pneu Dunlop

MOBIL: +420 737 888 840 
        EMAIL: 1auto@centrum.cz