Přejít na obsah

montáž originálních xenonů místo halogenů v okolí Chomutova (100km)


Johnny Kana

Doporučené příspěvky

Dobrý den, ahoj,

moje otázka je v podstatě jednoduchá:

* co vše je potřeba dokoupit (abych si udělal odhad o ceně)?

* na koho z Vás bych se mohl obrátit?

koupil jsem "komplet xenony" za 10k; nevím zda jsem udělal dobře, ale vzal jsem to; došlo mi to, co vidíte na obrázcích

že k ostřikům nejsou hadičky mi nevadí, stejně jsem je chtěl pouze usadit do nárazníku, aby měla PČR a STK klid, slyšel jsem o extrémní spotřebě vody a tak jsem je nechtěl vůbec zapojovat, navíc se o "čistotu" skel starám ať už je tam jakákoliv žárovka... jinak ano chybí ještě krytky

nivelace je (alespoń doufám) kromě kabelů kompletní?

u světel jsem až dnes při vyzkoušení přišel na problém s jinými svorkovnicemi (jiný rozměr, počet a umístění pinů)

proto žádám o pomoc s instalací někoho zkušenějšího - jsem z Chomutova, takže kdokoliv z Ústeckého, Karlovarského kraje. Klidně i Středočeský kraj nebo Praha. Samozřejmě to nechci zadarmo...

takže otázka ještě jednou:

* co chybí kromě hadiček a krytek na ostřiky, a konektory ke xenonum?

* je tu někdo zkušenější, na koho bych se mohl obrátit?

Děkuji a přeji hezký zbytek večera,

Johnn

Edit.: zestručnění

post-74319-0-38784000-1330549466_thumb.j

post-74319-0-17943400-1330549473_thumb.j

post-74319-0-95049100-1330549482_thumb.j

post-74319-0-19272700-1330549488_thumb.j

Editováno: , autor: Johnny Kana
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vím že o xenonech už se tady toho psalo hodně, v podstatě pokud vadí že zakládám nové téma abych se zeptal, zda mám všechno (resp. co všechno mi ještě chybí), berte to jako poptávku po práci (pokud se to zde na foru vůbec smí? :kol-33: ). Děkuji a přeji hezký zbytek dne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyjo, ale ty xenony vypadají docela jetě... podle té čočky soudě... je dost mléčná. Před montáží Ti doporučím je vyčistit případně vyměnit vnitřek, jinak hrozí, že Ti to bude mizivě svítit. A ještě jedna jobovka - bacha na stk, já byl dnes mám origo xenony a věnoval tomu velkou pozornost s tím, že tam často jezdí předělávky, což prý nesmí být. Pry to hlavně poznají podle kolečka v interiéru na seřizovaní. Auto s origo xenonama tam seřizování nemá.. A chtěl, ať mu ukážu funkčnost ostřikovačů... Snad to byl jen poctivec, na kterého ty nenatrefíš, když to nechceš zapojovat...

Jinak super, že máš tu nivilaci - schválně koukni kolik ten díl stojí... :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikl: přesně takovéhle doporučení na konkrétní osoby jsem hledal, díky :kol-47: ozvu se jim

jirina5: ano, vím že origo je komplet xenonů drahý a nový by to přišlo (světla + nivelace) na 30-35 tisíc? to bych nedal, to ne... ale takhle jsem si řekl že to zkusím - jinak s těmi mléčnými čočkami jsi mě docela vyděsil, odpoledne udělám lepší fotku foťákem a doufám, že to jen zkresloval telefon... xenony jsem pořídil hlavně kvůli svítivosti, takže jestli to bude svítit mizerně, tak mě asi klepne :kol-33: já se díval akorát na tu stříbrnou barvu v parabole, jestli není někde načernalá nebo dokonce nechybí, ale o zašlosti čočky jsem nevěděl... zkusím se podívat co taková výměna stojí

jo a to kolečko na náklapění, když tam nemáte kolečko, co tam má být? záslepka? nebo je ten díl i s přepínačem světel zcela jiný? díky

---

edit.: tak jsem opět zasurfoval, a zjistil že zašlé xenony jsou úplně normální věc, která se naštěstí ve většině případů celkem dobře vyčistit v domácím prostředí, zítra mám volno, a v sobotu budu taky celý den sedět na zadku, tak se na to podívám; až to bude, hodím se foto, aby bylo vidět zda a jak moc to pomohlo ;)

Editováno: , autor: Johnny Kana
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

berte to jako poptávku po práci (pokud se to zde na foru vůbec smí?

Ano smí. Dokonce vod toho tady je sekce BAZAR KOUPÍM

jo a to kolečko na náklapění, když tam nemáte kolečko, co tam má být? záslepka? nebo je ten díl i s přepínačem světel zcela jiný? díky

Díl je "úplně" jinej. Žádná záslepka, jen ten plast v kterým je zasazená regulace osvětlení má jen jednu díru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Luďa - ten díl v interiéru je úplně jiný. Ty máš jakoby dvojité kolečko, kdežto origo xenon má jen jedno na nastavení intenzity podsvětlení přístrojů.

Když jsem měnil xenony, hledal jsem rozdíly a nejvíc markantní bylo, když jsem do čočky normálně zepředu zasvítil baterkou (měl jsem ledkovou). Stará čočka byla úplně mléčně bílá a nová čirá. To se pak mega projeví na svítivosti. Ale jak sám píšeš toto se dá vyčistit. Pokud nemáš moc (trošku určitě budou) zčernalé ty plíšky vevnitř. Nebude to tak zlé. :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mě teda mrzí, že když už člověk udělá nivelaci a ostřiky, že Tě můžou dostat na přepínači světel - to by mě v životě nenapadlo, snad budu mít štěstí ale tento díl rozhodně neplánuji měnit... jinak se znovu dívám na čočky a máš pravdu, jsou mléčné, naštěstí teď mám čas, tak už to tu mám připravené, jdu to rozebrat a pokusit se vyčistit, pak dám vědět, jak to dopadlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,na to kolečko regulace náklonu jsem zapomněl.Nevidím ale důvod,proč by to mělo vadit.Docela by mně zajímalo,proč by standardní halogenový světlomet nemohl být nahrazen světlometem xenonovým :kol-147: ,samozřejmě za předpokladu,že přestavba bude provedena v souladu s legislativou. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mikl: ano, logicky v tom nevidím jediný problém, bohužel pokud si někdo na STK či PČR postaví hlavu, a řekne že přestavba se nesmí, asi s tím moc neuděláme...

ALL: právě jsem se vrátil ze sklepa, kde jsem rozebral první světlomet a začínám mít obavy, že jsem pěkně naletěl,... stav snad bude z foto dostatečně viditelný a přijde mi katastrofální :I má tato situace nějaké finančně přijatelné a funkční řešení? mám se pokusit o vrácení prodejci nebo se to dá nějak zachránit? děkuji za informace, Johnny

post-74319-0-79164200-1330626867_thumb.j

post-74319-0-48567800-1330626870_thumb.j

post-74319-0-35554800-1330626872_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, za 2.200,- koupit nové korpusy:

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-skoda/octavia/dily-karoserie-octavia/svetlomety-blikace/2951-predni-svetlomet-pro-xenon-octavia-od-r-01-2010.html

Ke kolečku:

Si myslím, že když se udělá přestavba z H4 na Xenon se vším všudy jak má být (aut. nivelace, ostřiky) a v interiéru zůstane kolečko pro ovládání sklonu, ale nezapojené, pak to asi zas takový prohřešek není.

Jinak na vrakáči to bude položka tak do kila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše wojnar. Kup třeba časem nové korpusy a přehoď vnitřnosti. Výsledek bude na dlouhou dobu luxusní. I to čelní sklo určitě nebude úplně čiré jako na nových. Nevěš hlavu. Nemusíš to řesit hned... Ale je fakt, že mám 8 let staré korpusy a nejsou ani zdaleka tak propálené jako ty Tvé. Prodejci to vrátíš jen těžko...

Kolečko řeší jen některé typy lidí. Chápej pánům na stk třeba někdo řekl, "takhle poznáš, že to auto nemá origo xenon" a proto kouká na kolečko. Tak samo to může být s PČR. Oni se prostě nevyznají a jedou podle toho co ví. Těžko pak takovému zatvrzelci budeš ukazovat nivilaci atd.. To on už nepozná a pokuta Tě stejně nemine. Ale je to jen teorie. Nejspíš to přeháním...

Pán stk mi řekl, že přestavba není možná!! Oficiálně pokud auto při prodeji xenony nemělo, nemůže je mít nikdy! Oficiálně to prý nejde. Tak samo jako rezerva, která v autě musí být, protože ve velkém TP není dopsána žádná náhrada. A prý to tam dopsat nejde. Píšu jen co mi řekl. Třeba je to fake... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem vytvořil objednávku na korpusy od wojnara, je to opravdu nejlepší cena, která se dá najít. Ale nemají je skladem. Tak uvidím, co mi odepíšou. Pokud budou v nějakém rozumném časovém intervalu, objednám nové, ať to mám luxusní... Pokud je ale dodací lhůta v nedohlednu, zkusil bych použít tohle kouzlo: http://www.weicon.cz/produkty/technicke-spreje/povrchova-a-korozni-ochrana/weicon-chrom-ve-spreji.html o jeho úspěšném použití při opravě poškozených světlometů se píše na toyoťáckým fóru, výsledek prý překvapivý, akorát o životnosti jsem se nic nedočetl... ale zkusil bych to

čočku se povedlo krásně očistit, použil jsem co bylo po ruce- čistič na LCD, a z mléčné je... no... úplně jiná :-)

avšak sklo je taky jedna dirka vedle druhé, ale to už je snad to nejmenší...

jinak k pčr a stk, jak říkáš, jsme malý páni na to se s nimi hádat a hlavně mě nejvíc dostává jak vždycky záleží, na koho narazíš... zatímco na jedné STK (záleží i na konkrétním technikovy) projdeš s HID, na druhé Tě vykopnou za přepínač světel... samozřejmě tohle se říká, a jestli je to fake nebo za tím je nějaká obálka, kdo ví ;)

ale štve mě to, když už, tak na všechny stejně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jirina5-pan STK,který Ti podal uvedené informace je asi pěkný vůl (že mně to nepřekvapuje)jinak to napsat nelze.

Nepovolené přestavby uvádí Škoda ve věstníku ,o světlometech tam není ani řádek.

A jestli Ti řekl,že se nedá vyjmout rezerva,tak je vůl korunovanej.

více v TZH z 10.1.2012

http://www.mdcr.cz/N...49320126095.pdf

Ono je často lepší si informace sehnat sám,než si nechat radit od "panů odborníku STK"

post-655-0-64226600-1330639834_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mikl: Tak to bych mu nejraději zanesl ukázat, ať neplácá dál kraviny ostatním... On mi dokonce donesl ukázat ve složce okopírovaný velký TP od nějaké KIE, kde bylo napsáno, že je z povinné výbavy vyjmuta rezerva a dá se nahradit alternativou. Podle nějakého paragrafu... A říkal, že tohle napíšou jen do nového TP a do starého to nikdo nedopíše.

Já se na to ptál, protože mám LPG v rezervě a náhradní kolo nevozím. Jen na technickou jsem ho tam měl hozené. začal do mě tlačit, že pokud ho nemám přišroubované, auto je nezpůsobilé atd... Tak jsem se ho ptal, jestli je nějaká legální cesta, jak kolo nemuset vozit. No a jeho odpověď byla, že neexistuje!

A to jsem se ho ještě ptal (sám si nevšiml) na stěrače z O2 a volant ze supa. Odpověď stejná - neexistuje. Okamžitě sundat namontovat origo - i když by to byl krok zpět, prostě to tam nemá co dělat... :)

Tak teď vím, že se nedá všemu věřit. :)

Johnny Kana: Ten sprej asi nebude ideální varianta... Mám strach, že se to hned spálí, když se xenon zahřeje. Kdyžtak to stříkni na kus kovové destičky podobného charakteru té co je v xenonu a pofoukej to fénem. Pokud to zčerná je to na prd...

Pokud bys fakt kupoval ty korpusy mohu Ti doporučit tohoto uživatele http://forum.skodaho...y-obaly-svetel/ Tohle je sice inzerát na fabii, ale já od něj kupoval loni na O1 a spokojenost. Sice jsem za ně dával myslím taky 5500Kč, ale vím, že to bylo rychle a vzhledem k tomu, že je z Frydku měl jsem to bez poštovného. :)

Jinak v inzerátech je i toto http://forum.skodahome.cz/topic/115580-renovace-svetlometu-rozlesteni-matnych-a-poskrabanych-mlhovky-cocky/ Možná by to stálo za telefonát, jestli to neumí nějak dobře renovovat.

Být ve Tvé kůži, zatím namontuju to co máš, pojezdím a pak časem koupím nové korpusy.

Editováno: , autor: jirina5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn,když na takového odborníka padneš na STK,můžeš se v nehorším sebrat a jet jinam,horší je,když někdo takový úřaduje na na registru vozidel.

Ještě k té rezervě,povolení vyjmout rezervu se netýká všech značek a typů,ale u octavie to lze.

Stanovisko ostatních výrobců:

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Stanoviska_nekterych_vyrobcu.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirina5: já dnes projel obchody v okolí a není vůbec problém sehnat ty chromové spreje, ale nejsou odolné vůbec ničemu...

naopak ten na který jsem posílal odkaz, weicon, píšou u něj odolný do 400°C a aplikace mimo jiné na reflektory a paraboly,

takže alespoň nějakou naději tomu dávám... stejně te´d budu muset ještě pár dní počkat (povedlo se mi z prodejce dostat

další díly, které si představuji pod pojmem komplet, tj. konektory, hadičky k ostřikům, čerpadlo, dokonce i 5l nádobku...)

tak ho zkusím někde sehnat, při nejhorším objednat, tedy podle ceny samozřejmě, ale určitě do toho spreje půjdu...

není co zkazit, než ho aplikuji na parabolu, vyzkouším dve Tvé rady horko vzdušnou pistolí a pak hodím echo i foto jak

jsem dopadl... zatím děkuji za rady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v něm dávám veškeré naděje. Na Toyoťáckém foru o něm mluvily velmi dobře (při řešení stejného problému ;) já jsem našel odkaz zde (jediný co mi z heureky vypadnul) http://www.moto-oleje.cz/weicon-sprej-chrom-stribro-400ml/produkt-561/ za 325,- to určitě risknu, jen škoda poštovného, ale to se nedá nic dělat... jinak jak psal Mikl, není odolný otěru, ale to (pokud se dá pozor při zpětné montáži) by snad vadit nemělo... Snad to dojde co nejdřív, jsem zvědavý na výsledek, jistě pak dám vědět vč. foto jak jsem dopadl... životnost se ukáže až časem :-I

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem nedávno rozdělal xenony na svém autě (185.000km) protože byly čočky zakalené a když jsem viděl jak vypadá parabolka výbojky tak jsem se zhrozil.

Jedna je trochu roztavená protože tam praskla predchozimu majiteli výbojka. Ale obě jsou trochu natavené a uplne vypálená vrstva chromu.

Koupil jsem si "chrom-efekt" sprej. Ale bohužel efekt uplně stejný jako klasická střibrná barva.

Kupodivu to sviti uplně stejně jako předtim než jsem ty parabolky nastříkal.

Jezdím hodně v noci a přisvětluju si za špatného počasí, někdy i když je hezky mlhovkama. Holt nedá se svítit.

Myslím si že ani ten Weicon sprej nebude moc dobré řešení.

Musel jsem teď investovat peníze do něčeho jiného, ale co nevidět mám v plánu koupit nové korpusy. Je to podle mě jediné efektivní řešení.

Bohužel v e-shopu (AutoRykl) na který je tu výše daný odkaz už před 3 měsíci neměli jednu stranu skladem a stále ji nemají.

Jen doufám že až budou světla nové že to bude svítit opravdu dobře.

* ještě jsem zapoměl podotknout že to výrobce světel má dobře vymyšlené. XENON má plastovou parabolku aby se co nevidet znicila a mlhovka plechovou.

post-40075-0-32507000-1330707809_thumb.j

post-40075-0-90278300-1330707917_thumb.j

Editováno: , autor: LUCAS.89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...