Přejít na obsah

Sraz - Přáslavice, Bílý kámen a jiné radovánky.


Artigas

Doporučené příspěvky

Andreas, pokud se nepletu, chtěl jsi jít do vojenského prostoru pěšky. Takže tě očekávám něco po deváté hodině v Přáslavicích. Bydlím naproti fotbalového hřiště, asi 100m od rozhledny Božka. GPS rozhledny: 49°35'6.000"N, 17°23'15.000"E.

Manželka slíbila, že ty, co půjdou pěšky, zaveze do sousední vesnice Mrsklesy, kde je povinná registrace a vstupní stanoviště.

Kolaři vyjíždí od rozhledny Božka 9:30 -10hod.

Lenochy a v sobotu pracovně vytížené lidičky očekávám u mě doma po 16hod.

Piva bude dost, slivovice taktéž, balena voda je, takže pokud někdo chcete něco dovést, tak snad lahvinku vína.

Na večeři v sobotu bude gulášek +chleba a nebo rohlík.

Nedělní snídani si prosím každý zařídí po svém.

Koupit v neděli ráno hromadně pečivo nebude problém, káva, čaj bude.

Nedělní oběd není povinný, ale je předběžně domluvený ve vesnici.

Ubytování je problém v tom, že jsou prostory, ale né lůžka. Takže pokud si někdo doveze nafukovací lehátko, něco na přikrytí, tak ho někam uložím, nejspíše na rozhlednu!

Čágo Belo Šílenci, už se na Vás těším.

Dělejte co umíte a já beru sedmičku jablkové a jdu překontrolovat jak se vaří gulášek. Někdo musí ochutnávat. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi hlasim uspesny prijazd domov. Dakujem Vam vsetkym za skveli vikend a dufam ze sa skoro opat uvidime. Zajtra musim s Yetou do servisu dat spravit tu klimu lebo dnesna cesta po tej rozpalenej dialnici bola horsia ako grill. Ruky mam az po ramena ako tie vcerajsie ocasky z Artigasovej udiarne :-) Az budu nekde ulozene fotky, poslite mi prosim spravou link. Manzelka sa uz nemoze dockat a srdecne vas aj vase mile polovicky pozdravuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuna zalezla do auta na zadní plato a hlídá salát, manželka uklízí a já se pokusím napsat prvních několik řádků. Začnu tím, co se z mého pohledu nepovedlo a to je především účast domácích. Ze tří avizovaných aut tu byl jen Tulák. Dále, pro mnohé, i otrlé řidiče byl problém guláš, jenž označit za ostřejší je zlehčování skutečnosti. Na hraně bylo i více jak hodinové čekání na nedělní, pozdní oběd v restauraci Prachárna. O kvalitě tohoto obědu by se dalo také dlouho diskutovat.

Ani mé vyslání z občerstvovací stanice pod Bílým kamene zpět po silnici za účelem vyhledání ztraceného člena výpravy nebylo zrovna OK. Po návratu mi bylo řečeno, že jsem kolem Ovocinara projel, aniž bych si ho všiml a že on je už dávno na Bílým kameni.

Další, to je sobotní cestování po vojenském prostoru, večerní posezení u sudu Svijanské jedenáctky od Goga, noční pozorování krajiny z rozhledny Božka, nedělní návštěva skleníků firmy Florcenter Olomouc a dále pak návštěva Skanzenu v Příkazech už podle mě byla na jedničku.

Nějaké fotky přidám později.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem sice už dávno doma, ale píšu až nyní. Víkend až na pár vyjímek co uvedl Artigas byl super. Milé setkání a musím pochválit domácí za pěkné posezení. A těším se na další, snad co nejdřív opět v početné partě.

P.S. Kuna už je na stráži :D

Editováno: , autor: MikeTTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje výprava na sraz započala montáží držáku na kolo. Bohužel držák na otočný kulomet, nutný pro vjezd do vojenského prostoru Libavá, se mi namontovat nepodařilo, takže jsem byl spolu s ostatními vpuštěn jen na tom kole. :kol-85: Ti rozumnější šli při pohledu na úvodní kopec raději pěšky. My, bydlící na rovinaté Hané a jiní blázni, jsme se jali tento kopec zdolávat na bicyklech. Postupně se z nás stávaly trosky potupně tlačící svoje bezmotorové stroje, nicméně první občerstvovací stanice na kopci bylo dosaženo. Překvapila nás zde účast olomouckého autosalónu. Bohužel jen s Roomsterem a Kiou Sportage. Po zaslouženém odpočinku a svlažení teplým pivem proběhlo zběsilé hledání zbloudivších, který se nakonec nalezl sám. :kol-142:

post-54443-0-77699200-1335773499_thumb.j

post-54443-0-45334300-1335773503_thumb.j

post-54443-0-59677900-1335773506_thumb.j

Cyklistická skupina pokračovala v další jízdě libavskými hvozdy a po několika zastávkách skončila zpět na dvoře u Artigase, kde byla podrobena testování guláše. Ten obstál na výbornou. Pravda byl trochu ostřejší, ale nic co by se nedalo zvádnout. Navíc za chvíli se objevil Gogo s partnerkou, ale taky soudkem piva, takže o hasící prostředky nebyla nouze. Vůně guláše a rachot praskajících bublinek piva přilákaly další účastníky srazu, takže nakonec dorazil i jinak poctivě se léčící Tygřík. :crutch: To už propukla veselice převeliká a některé vyburcovala i k rituálním tancům za dohledu kun, hrdliček, Robina a jiných zvířat. :kol-147: Následovala nezbytná ochutnávka ovoce, uzených ocásků a jiných pochutin.

post-54443-0-35732300-1335773509_thumb.j

post-54443-0-27419500-1335773521_thumb.j

post-54443-0-16050600-1335773518_thumb.j

V nočních hodinách jsme ještě stihli prozkoumat místní rozhlednu a ráno jsme si to pro velký úspěch a pro ty, co by si to od večera náhodou nepamatovali, zopakovali. Pozalévali jsme salát v Artigasově Tulákovi, obhlídli přítomné Yetíky a vyrazili jsme.

post-54443-0-70433800-1335773515_thumb.j

post-54443-0-00645300-1335773512_thumb.j

Následovala prohlídka Artigasova pracovního království

post-54443-0-67501900-1335773523_thumb.j

post-54443-0-91778500-1335773493_thumb.j

post-54443-0-18382400-1335773545_thumb.j

a přejezd do skanzenu v Příkazech,

post-54443-0-37409000-1335773548_thumb.j

post-54443-0-39472200-1335773551_thumb.j

kde Artigas nalezl svého dvojníka.

post-54443-0-48170600-1335773553_thumb.j

Poté jsme si "trochu" déle počkali na oběd v restauraci před Olomoucí a pak už jsem se rozloučil. Po cestě přes Olomouc naši kolonu na křižovatce ještě omrknul Yetík s modrým majáčkem.

post-54443-0-70132600-1335773542_thumb.j

Díky všem za skvělý víkend. Parádní akce. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Artigasovi za vzornou organizaci. Jsem moc rád, že jsem aspoň na chvíli přijel, zase vás viděl a taky poznal nové fandy Yetíků. Móóóc prima. :palec2: Gulášek byl velmi dobrý, jelikož mám propálený kotel, tak se mi moc ostrý nezdál. Děkuji Hekimu za milé dárky, které jsme si museli zasloužit taškařicí. Škoda, že mé vládní vozidlo narušovalo kontinuální řadu Yetíků.

Jsem rád, že kuna nahradí vzadu za oknem vajíčka, což si Tulák jistě oddechne. B)

Artigasi, ta podoba Tvého dvojníka je až zarážející. Nechci se Tě dotknout, ale nevíš, zda je starší Tvůj dvojník nebo Ty? Rád bych věděl, koho podle koho dělali. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně po dvou dnech se mě podařilo nahrát fotky na ulož.to. Zde je link http://www.uloz.to/x...8-29-4-2012-rar soubor je zaheslovaný a jsou tam všechny fotky co jsme vyfotili. Všem zúčastněným pošlu i SZ s heslem.

Jinak bych chtěl ještě jednou poděkovat Artigasovi a pani Artigasové za příjemně strávený víkend. Hekimu děkujeme za dárky, které jsme od něj dostali.

Už se těšíme na další sraz, protože v Olomouci je super parta, s kterou se nikdo nudit nebude.

Editováno: , autor: z.docekal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...