Přejít na obsah

Jaký olej do 1.4 16V 63 kW


Doporučené příspěvky

No.......jen napíšu toto..měl jsem prodloužený servisní interval...při 15tisících jsem si koupil svůj olej....svůj filtr a vyměnil jsme si olej doma sám...vyšrouboval opatrně výpušták a dal ho hezky zpět..výpušták jsme vůbec...vůbec nepoškodil...prostě byl jak nový....dal    svůj olej a filtr a jezdil dalších 15tisíc, kdy jsem šel po 30tis na servisní prohlídku do autorizáku kam jsem si donesl svůj olej....no a tam mě udělali prohlídku naučtovali práci + filtr zapsali do knížky a jezdím dál....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do prace jezdim 5,5 km. Proto me zajimaji oleje, co dobre mazou za studena. Nejlepe co jsem vycetl vychazi Mobil 1 0w40 (i kdyz nekdo tvrdi, ze se trha mazaci film, kupovsl bych na jaknaauto.cz), nebo EE 5w40 od Millerse, (prodejna escape6), kde ochrana nanocasticemi funguje uz pri startu, kdyz jsou vazany v kovovych castech motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby zaklínadlo nano fungovalo tak skvěle,tak mají všichni přední výrobci nano řadu.Při takovém provozu proniká do oleje víc paliva, které se nemá jak odpařit,řešení je zkrátit intervaly.Žádné nano tomuhle nepomůže a jelikož nemáš rozvod řetězem,tak bych nelpěl ani na 0w40.Klidně tam lej Mogul racing za 400 a měň po 7000-8000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už furt melete o těch "nano" částicích - jakpak si myslíte, že vlastně jsou velký molekuly základního oleje? Ty právě mají taky rozměry vyjádřitelný v nanometrech, takže "jsou nano" i když v sobě žádný velkohubě inzerovaný "nanočástice" nemají. Prostě zase jeden obchodní trik, jak docílit použitím módního slova v názvu produktu "vychýrenosti" ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stve me, ze se plno oleju dela dohromady pro benziny i pro motory s filtry pevnych castic, pak je TBN nikoliv kolem 10, ale 7,5.

V posledni dobe napr. Mogul extreme 5w40 byl nahrazen 5w40 PD.

Millers nano je na tom stejne, taky je pro filtry pevnych castic ale ma uz ACEA C3-10.

Oleje A3/B4 asi budou mizet. TBN k mym kratkym jizdam, kdy se zvysuje kyselost, me zajima. Co Valvoline?

Editováno: , autor: Pandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boha Pandoro, ty máš starosti, že by se z nich kůň poblil a prase posralo - jestli si myslíš, že takhle motoru zajistíš nekonečnou životnost, tak na to je nejlepší nechávat auto trvale v garáži a VŮBEC S NÍM NEVYJÍŽDĚT...

Desetitisíce řidičů lejou do svejch motorů ty nejvobyčejnější voleje a taky najíždějí ročně desetitisíce kilometrů a mil - a ty tady řešíš voleje jak fintivá blondýna účesy ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo dlouho vybírá, ten nakonec přebere. Kolikže na tom chce najezdit? Milion km? U nás v práci tyto motory jezdí v autech jen po Praze, mají najeto desítky tisíc km a nic. Oleje jsou v tom Divinol 5W-40. TSI budou nejspíš dávno po smrti a tyto budou dále vesele frčet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jasny, ze z toho delam vedu, jak ale clovek zacne cist ruzny clanky, poradny, tak zjisti, ze idealni neni temer nic.

Je ale fakt, ze Mobil 1 0w40 si lide pochvaluji.

Muj vysneny Millers EE 5W40 ma ACEA C3-10 a TBN jen 7,44. Zbytecne ochuzeny kvuli DPF.

Ale ja temi kratkymi cestami, kdy se motor ani poradne nezahreje, najedu do 4 000 km/rok.

Ted je v Praze OBI akce na Mogul Extreme 5w30, ktery ma TBN 6,0. Tak nevim, jak je pro me vhodny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel, ale ja menim značku oleje každou výměnu... Valvoline jsem měl, ale výrobce, tedy spíše obchod přestal vyrábět-prodávat 4l balení oleje, ale prodava jen 5L, což je při náplni 3,2l nesmysl kupovat 5litrů kanystr.. měl jsem castrol edge 5w30, 5w40, Castrol magnatec 5w40, Valvoline synpower 5w40, Q8formula stáčený 5w40, ted mám castrol edge 5w40 a ve sklepě čeká mogul 5w40.. všechny oleje splnovaly normu vw502.00 /504.00  tož tak.. nyná najeto 100500km, větší část na LPg a zatím OK nepozoruju žádné problémy, olej auto sežere tak cca deci -dvě od výměny k výměně

pawouku, př. vy ostatní... při kolika km měníte na těchto motorech rozvody?? Dííkec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...