Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Nedá mi to a pochlubím se skvělými, vcelku vyrovnanými, výsledky za poslední 4 měsíce:

6,95 - 6,97 - 6,75 - 6,69 - 6,66 - 6,77 l/100km

A zde je graf na poslední 2 roky:

post-6633-0-98087000-1349209184_thumb.gi

I s málo výkonným a konstrukčně starým motorem a relativně těžkým autem se da jezdit svižně a přesto relativně ekonomicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Cesta do práce 6km: po rovině, jedno otáčení auta u baráku do protisměru, 2x rozjíždění na křižovatce z 0km/h na 50km/h, jeden železniční nadjezd, 2x ostrá zatáčka a akcelarece na 2° z cca 20 na 50 a na 90km/h = 7,6l/100km. Jinak čisté město, pokud po něm najedu 5km, tak klidně kolem 9,5l/100km. Na krátký pojížďky prostě toto auto není.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Do práce a z práce cca. 35km denně ve dvou, přes 4 městečka, občas mesto- nakupy žrádla a tak, občas na ryby na reku, žádné dálnice, pp 7,6l, skutečnost 7,9 na 100. Lpg ag sgi. Zas tolik to sekvence tu spottebu nezvedá. U o1 AVU i na o2 BGU spotřeba stejná. Nejezdím sám, střídáme auta se ženou.absolutní spokojenost.toto je hlavně reakce na j3s a Milosh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

má octa 1,6mpi 75kw rok 2006 (LPG) jezzdí na benal , jeste než sem namontoval lpg , na gumach 225/55/16 , za 6,5litru na sto prumer z 4500km. Nyní však mam lpg ktere si nemohu vynachválit jezdím na stejných gumach za 7,5 litru plynu + mnohem lepší jizdní vlastnosti jako že auto bere pěkně odzdola řadím při 2000ot/min a motor pohoda to vše bere.  abych nezapomel tak ma najeto 270 000km je to pomerne dostna to jak je stare ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Co to je za soutěž, že se každý snaží ukázat s co nejnižší spotřebou? 

 

Pojdme to říkat tak, jak to ve skutečnosti je a nesnažme se z aut dělat polobohy :)

 

Po městě jsem kolem 8-13 záleží na délce trasy...a když říkám město, tak myslím Prahu, protože zajet na nákup do Pelhřimova se nepočítá jako jízda po městě. Samozřejmě, když pojedu ve dvě ráno přes Prahu, tak mám taky spotřebu do 7 litrů, ikdyž mám smůlu na červený.

A než mě začnete lynčovat za pragocentrismus, tak si uvědomte, že celosvětově používaný průměr ve městě se nebere podle Horní-Dolní, ale podle měst a to ne městeček se třemi semafory.

 

Můj spodní rekord je někde kolem 4,9l/100km ale běžná spotřeba je na okresce tak 6-6,3 abych nezdržoval a 7,2 po dálnici při cestovní 140km/h. Každý kilometr za hodinu navíc už pak je hodně znát.

 

Dlouhodobý průměr bude někde kolem 8l/100km...ale jak říkám, je to spotřební zboží a jezdím hodně po Praze. 

 

PS: Mám ještě jednoho starý kupé s hvězdou a s tím se pod 14 nedostanu skoro ani mimo město :)

 

 

EDIT:

Junior: dneska sem měl cestou z práce....po meste, je to tak 6-7 km a dost zácpy a domů sem dojel s 16l/100km :)

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!! A "Junior" NENÍ nick, ale "hodnost" na fóru!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam mimo město kolem 6 litru, jizda do pohody. Nejlíp jsem mel 4,8l po puldenni ekojizde, ale pravou nohu jsem mel uplne drevenou a nervy nadranc. Dalnice kolem 7- 9 litru dle moji nalady, zadarmo to auto nejezdi, je citlivy na polohu kopyta na plynu. Jedete stejne rychle, ale když uberete plyn o 1 mm, spotřeba klesne o litr. Ve meste klidne 10, auto nemá rado rozjezdy ani trochu. 

 1,6 75 kw Octavia combi 195/65/15

Editováno: , autor: Frantizsekk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

1,6 74 kw máme již 13 let. Má najeto 350tkm a nyní s ní jezdí manželka se spotřebou 7 litrů LPG. Já s ní jezdím minimálně a to ji spíš proženu nebo jedu s vozíkem a to pak jde spotřeba nahoru. Jede pořád dobře. Původně jsme ji chtěli prodat ale s těmi km jsem rozhodl, že za pár tKč to nemá cenu a zůstala doma jako druhé auto.

Jak jste na tom s výfukem. Mám na ní ještě původní. Na posledním dílu se začaly dělat dírky kolem vývodů ale ty zalepím ocelovým tmelem a je zas klid.

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojte pánové, jen bych se Vás chtěl zeptat zda jste se někdy nesetkali s takovým nepatrným kolísáním volnoběhu, přesněji řečeno že motor jede na volnoběhu pravidelně ale pak třeba na vterinu nebo 2 kolisnou otacky dolů, pak zase šlape chvíli vesele dál a tento dej se opakuje (i za tepla i za studena) /// octavia 1, 75 kW 1.6

Editováno: , autor: madjism
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

nevim jak ostatní motory ale BFQ fakt nemá rád rozjezdy, když jedu dlouhou trasu s minimem rozjezdů (ze zastavení) tak se dá spotřeba stlačit při běžném stylu jízdy pod 6l/100km, jak tam jsou rozjezdy, letí to nahoru. A ve městě - škoda mluvit. Když chytnu zelenou vlnu, tak dojedu do práce (8-9km) podle PP za 7. Když stojím na červenejch, tak klidně i 9,8. A to se snažím si tu pravou nohu krotit :(

Prostě to neni auto do města.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Motor 1.6 75kw ,r.v 2002, kód motora AVU . Dlhodobá spotreba behom cca 3 mesiacov 6.3l/100km.

 

Denné jazdím 2x20km do práce .

Do práce to mám mierne klesanie spotreba 4.6-4.9l

Z práce mierne stúpanie samozrejme 6.5-6.8l

 

Na plnú nádrž najazdím 800km 

Editováno: , autor: Shotysk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Dobrý den,

včera jsem bral na Tank ONO a všiml jsem si, že už mají minimálně nové štítky s 10% podílem biosračky.
řešil jste někdo jestli se musí dělat nějaká úprava? Mám motor 1.6 75 kw r.v. auta je 2009. (tour)

Auto jelo normálně spotřeba se mi na palubním počítači zdála malinko vyšší.. 😕

 

 

 

Editováno: , autor: Dawin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky 1.6 BFQ 75kw Tour 2009 😀 . Už rok od překroužkování motoru přidávám do paliva VIF a do Rapida 1.0 Tsi taky a už ho budu dávat pořád, protože jsem občas vynechal. Žádná úprava motoru se nedělá, ŘJ se sama za nějakou dobu přizpůsobí jinému palivu. Že už mají na ONO ty sračky mě překvapilo, chtěl jsem zítra ještě nabrat něco do pily a motorek. Naštěstí mám v ZL kraji několik benzínek EO s N95 i bez sraček úplně i dle jejich apky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...