Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

Hello hosi..

To jak s tym jazdite??? Ja mam 1.6 75kW 2003 a aj ked chodim hodne na dialnici a na tempomat tak okolo 110 tak sa pod 6.5 nedostanem... a to podla palubaku..cize este viac.. a take cisla ohladne dojazdu som este nikdy nevidel... momentalne mam tristvrte nadrze a dojazd 580 km... hrozne..

Dodo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello hosi..

To jak s tym jazdite??? Ja mam 1.6 75kW 2003 a aj ked chodim hodne na dialnici a na tempomat tak okolo 110 tak sa pod 6.5 nedostanem... a to podla palubaku..cize este viac.. a take cisla ohladne dojazdu som este nikdy nevidel... momentalne mam tristvrte nadrze a dojazd 580 km... hrozne..

Dodo

No zrejme to bude suvisiet s tvojim chybnym termostatom :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím.

Moja láska 1,6 75kW r.v.2003 pneu. 205/55/R16 Bridgestone Turanza ER30 tlak v nich 2,2 Mpa. Cesta do práce cca. 25 km. Zima / leto spotreba 6,3 l. Je to viac menej po meste ( pre tých ktorý vedia o čom píšem Petržalka - Devínska Nová Ves ) . Spotrebu som overoval aj podľa Maxi DOT-u, ale aj podľa plnej nádrže a dotankovania. Nie som nejaký trhač asfaltu ale netvoria sa za mňou kolóny. Som spokojný !!!javascript:emoticon(':p')

smilie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vlk: to je pohoda ja to ma +- rovnako tiez asi neviem jazdit ;)

v BA ako pise OCTAN som nikdy nemal spotrebu pod 7,5l nemam sice OII ale G5+ ale v tom by som velky rozdiel nevidel hmotnost OII je 1270 a G5+ 1308, spotreba podla tech. udajov (mesto, mimo mesta, kombinovana) OII 9,9/6/7,4 G5+ 10,4/6,2/7,7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Zdravím.

Moja láska 1,6 75kW r.v.2003 pneu. 205/55/R16 Bridgestone Turanza ER30 tlak v nich 2,2 Mpa. Cesta do práce cca. 25 km. Zima / leto spotreba 6,3 l. Je to viac menej po meste ( pre tých ktorý vedia o čom píšem Petržalka - Devínska Nová Ves ) . Spotrebu som overoval aj podľa Maxi DOT-u, ale aj podľa plnej nádrže a dotankovania. Nie som nejaký trhač asfaltu ale netvoria sa za mňou kolóny. Som spokojný !!!javascript:emoticon(':p')

smilie

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To je paráda!! Téma který mě aktuálně moc zajímá! Koupil jsem 1,6i 75kW, rok 2002 z Německa bez úprav, gumy 195/60 15". Mám jí krátce a podle počítače jsem se děsil spotřeby! Ale podle mého výpočtu (plná nádrž - plná nádrž) je prům. spotřeba 7,7 l/100. Cesty po městě, 1x Plzeň - Praha a zpátky, 1x Plzeň - Klatovy a zpátky, snažím se mít lehkou nohu. Takže jak to tak sleduju, tak můžu být klidný, spotřeba je v normě. (i když jsem čekal tedy míň :( )

---

Jinak dříve jsem měl Peugeota 405 GRi, 1,9 - nádrž cca 75 litrů, když jsem jí narval až do hrdla a když se jezdilo s citem, to pak byl dojezd! (až 1000km) :-) K pumpě jsem jezdil, jen abych nezapomněl jak vypadá :p Ovšem když jsem bral plnou, to pak byla pálka, ale pardon za menší OT (to sem nepatří)

Editováno: , autor: Stanley78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se pridam dlouhodobejsim sledovanim.

Nyni najeto 128,5k

r 2001 17735 km 7,6 l/100km

r 2002 17483 km 7,2 l/100km

r 2003 20632 km 7,3 l/100km

r 2004 18732 km 7,3 l/100km

r 2005 19512 km 7,0 l/100km

r 2006 16528 km 6,8 l/100km

cca 60 % Praha

Editováno: , autor: oct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem odpovídal výše - mám Octávii 1,6i 75kW a mám jí cca měsíc. Tak mě samozřejmě zajímá spotřeba. Podle počítače je poměrně vysoká. Ale od plný do plný nádrže jsem to spočítal na cca 7,7 l/100. Přijde mi to docela dost, na to, že jí zatím hodně šetřím (snažím se mít lehkou nohu). A jel jsem tak 40% město a 60% dálnice (tak max. do 140km/h)

Zdá se vám to v pořádku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodne zalezi na tom, co je to "mesto".

Priklad:

Praha Bubenec - Jizni mesto odpoledne po magistrale 10 - 14 l/100 km

Praha Bubenec - Jizni mesto odpoledne tunely + j. spojka 7 l/100 km, kdyz neni spojka nejvetsim parkovistem v republice

Druha trasa je o 2km delsi, ale podstatne rychlejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

jak tak koukám tak moje průměrna spotřeba 7,65 je úplně v poho. Ale i tak nechápu jak někteří s tímhle motorem můžou vidět údaj 5,5 l/100km, to bych si od nich docela rád nechal poradit. Mám OI r.v. 97. 1,6i/74kw 195/65/15 a na delší cesty jsem ještě nekouk pod 6,5l/100km. Ještě bych ale rád uvítal nějaké zkušenosti jak vám auto tímto motorem jezdí? Pač mě se to moje zdá příliš lenivé. Třeba otcova Xantia 1,9TD/66 kw jede a táhne o poznaní líp! Nevyznám se nějak extremně v tom kdy bude lepší TD a kdy benzín ale ty KW by v tom měly být rozhodujicí, aspoň podle mě. Nemůže třeba s tím mým motorem něco být co by nikaj nesouviselo se spotřebou ale na výkon by si to šahlo? Třeba ta váha vzduchu, lambda,..? <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

jak tak koukám tak moje průměrna spotřeba 7,65 je úplně v poho. Ale i tak nechápu jak někteří s tímhle motorem můžou vidět údaj 5,5 l/100km, to bych si od nich docela rád nechal poradit. Mám OI r.v. 97. 1,6i/74kw 195/65/15 a na delší cesty jsem ještě nekouk pod 6,5l/100km. Ještě bych ale rád uvítal nějaké zkušenosti jak vám auto tímto motorem jezdí? Pač mě se to moje zdá příliš lenivé. Třeba otcova Xantia 1,9TD/66 kw jede a táhne o poznaní líp! Nevyznám se nějak extremně v tom kdy bude lepší TD a kdy benzín ale ty KW by v tom měly být rozhodujicí, aspoň podle mě. Nemůže třeba s tím mým motorem něco být co by nikaj nesouviselo se spotřebou ale na výkon by si to šahlo? Třeba ta váha vzduchu, lambda,..? <_<

Ahoj, no, ta spotřeba se mi, při rozumné jízdě, normální nezdá. Jinak u TDi je běžné, že táhne lépe "od spoda".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5,5 l/100 km muze videt kdokoli. Dulezita je dlouhodoba spotreba, ktera je mnohem objektivnejsi. Ovsem jen tehdy, kdyz nekdo v rijnu neda auto na spalky a sunda je v kvetnu, coz neni muj pripad. Priznam ale, ze v zime najezdim mesicne mene, nez jaro - podzim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5,5 l/100 km muze videt kdokoli. Dulezita je dlouhodoba spotreba, ktera je mnohem objektivnejsi. Ovsem jen tehdy, kdyz nekdo v rijnu neda auto na spalky a sunda je v kvetnu, coz neni muj pripad. Priznam ale, ze v zime najezdim mesicne mene, nez jaro - podzim.

Dlouhodobou spotrebu mam 6,6-7,4l, dle rocniho obdobi, nalady, provozu v Praze a tak, prevazne Praha, ve spicce moc nejezdim. Jet mimo mesto za 6l neni zas takovej problem, jen to neni zadny rallye, za 6,5l je to naprosto v pohode, za 7l a vic mimo mesto uz musim jet jak hovado, po cipu, AKL, lehkobeznej olej, atd. Cesty do Chorvatska, ve 4 s totalne nalozenym kufrem a prevazne dalnice a furt kolony nejdou pres 6,3-6,7l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5,5 l/100 km muze videt kdokoli. Dulezita je dlouhodoba spotreba, ktera je mnohem objektivnejsi. Ovsem jen tehdy, kdyz nekdo v rijnu neda auto na spalky a sunda je v kvetnu, coz neni muj pripad.  Priznam ale, ze v zime najezdim mesicne mene, nez jaro - podzim.

Dlouhodobou spotrebu mam 6,6-7,4l, dle rocniho obdobi, nalady, provozu v Praze a tak, prevazne Praha, ve spicce moc nejezdim. Jet mimo mesto za 6l neni zas takovej problem, jen to neni zadny rallye, za 6,5l je to naprosto v pohode, za 7l a vic mimo mesto uz musim jet jak hovado, po cipu, AKL, lehkobeznej olej, atd. Cesty do Chorvatska, ve 4 s totalne nalozenym kufrem a prevazne dalnice a furt kolony nejdou pres 6,3-6,7l.

tak já se bavím jen o té dlouhodobé, za 2500km jsem ji měl 7,6l, dle PC nějakých 7,9l, a jet plně naložený a to ještě za 6 - 7l/100km to u mě určitě nehrozí, musel bych šlapat po plynu a to samosebou vylítne všechno na horu. Mám tak i trochu tušení na špatnou váhu nebo něco takového. pár příznaku o kterých se tu různě píše někdy pociťuju. A to že D líp táhne od spoda to jo ale v pružnosti ze 100km/h na 130km/h je pořád svižnější ta otcová Xantie. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je pravda ze znamej ma 100konovku a je linejsi a bumba vice. Dlouhodobka - nad 8 L Zajimave a dodam, ze motor je takovej linej jak ta 55Kw. Docela me to zarazilo. Kdyz byla napichnuta, zadna chyba. No a ta moje lita jako prase a bumba ted v zime 6L na dlouhodob.prumer. Nevim, treba ji mam chiplou,ale to ja nepoznam.

Na me kokte kdyz nato dupnu, tak se opru o sedak. Ale tamta je takova , takova jina. asi spatne zajeta nebo ja uz nevim. Vypada to, ze kazda Octa jezdi jinak. A to jsou stejny motorizace <_<

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnesni vydani Sveta motoru (48/2006) je venovano tematu "Spotreba nasich auticek". Jeho soucasti je tez vzorec pro vypocet hranice [km], od ktere se stava vznetovy motor provozne vyhodnejsi. Ve vzorci neni zahrnuta zustatkova cena vozu po 5ti letech.

Je zde porovnani 110ti modelu, 40 je v detailu i s tipem redakce.

Ukazka octavek

Tour 1,6 / 1,9 TDI 20 005 km TIP 1,9 TDI

OII 1,6 Classic / 1,9 TDI Classic 15 789 km TIP 1,9 TDI

Kdyz budete chtit nekdo porovnani jinych vozu, tak napiste. Svet motoru neni na webu publikovan. a :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...