Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

Už jsem několikrát zaznamenal nedůvěru ve spotřebu motoru 1.6 75kW. Včera mi to nedalo a rozhodl se nevěřit palubnímu počítači a prostě to spočítat dle spotřeby. Tedy plná nádrž a jelo se. Po okreskách z Liberce do Frýdlantu, zpátky, pak nějaké zařizování po městě, nákupy. Pak po dálnici na Prahu (zastávka v MB na oběd), skrz celou Prahu a pak směr Loděnice (cca 10 km po dálnici) pak po okreskách, přes vesničky ke Karlštejnu. Tam prohlídka Karlštejna a stejnou cestou zpátky. Celkem 430 km. Palubní počítač ukazoval spotřebu 5,2 l. Natankoval jsem zase plnou a dle dotankování spočítal spotřebu na 5,5 l/100 km. Jen dodám, že jsem jel se svou drahou polovičkou, většinou dodržoval rychlostní limity (v obci občas ne) a spotřebu jsem nehlídal. Na dálnici rychlost mezi 120-130 km/h (žádných 90). Používal jsem tempomat. Autí má najeto 78000 km. PP po dotankování ukazoval dojezd 1120 km!! Kdo mi nevěří, toho po dohodě (a příspěvku na palivo :p:p ) svezu. Tolik moje zkušenost!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už se to tu probíralo několikrát, já u 2.0i dlouhodobá /1500km/ a většinou město 7,5 l/100, rychlost jakž takž zatím dodržuju a je to na spotřebě znát. Krátké pojížďky po městě - 10l/100km - v létě klima, v zimě studený motor, takže město 10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už se to tu probíralo několikrát, já u 2.0i dlouhodobá /1500km/ a většinou město 7,5 l/100, rychlost jakž takž zatím dodržuju a je to na spotřebě znát. Krátké pojížďky po městě - 10l/100km - v létě klima, v zimě studený motor, takže město 10.

na vlas to iste :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možá byete hoši měli napsat rozměry pneu, na kterých jezdíte a také jak často jede klima. Já jsem při pneu 195/65/15 jezdil za 6.9 (průměr), ale s gumama 205/55/16 se prostě ne můžu dostat pod 7.3... :ph34r: . Nejezdím žádnou divočinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF
Máme 1.9 TDi Ambiente čiplou na 90 kW s klimou, která jede furt a při dodržování předpisů se dá jet i za 4.7 L

Jojo to je luxus ... nej vyhoda TDi lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1.9 TDi Ambiente čiplou na 90 kW s klimou, která jede furt a při dodržování předpisů se dá jet i za 4.7 L

i za 4,7? Na to říkám, že to musíš jet docela hódně svižně. Teď jak bylo teplo, tak jsem jezdil dost pod 4l s průměrem přes 70km/h. Jak se ochladilo, tak stejným stylem pod 4 l ne, tak 4-4,2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1.9 TDi Ambiente čiplou na 90 kW s klimou, která jede furt a při dodržování předpisů se dá jet i za 4.7 L

Predpokladam, ze tomu davate pekne za usi - jezdim s dlouhodobou spotrebou (96 kW) do ctyr litru a klimatizaci mam pochopitelne zapnutou porad. Soutezim s kolegou ve spotrebe, ten ma ovsem slabsi verzi TDI, tudiz se moc nechytam. Nicmene nocni navraty z kancelare (125 km) zvladam i s prumerem 3,1. Ovsem je pravdou, ze poprve pribrzdim az doma pred garazi, takze nebudu tim spravnym meritkem pro beznou jizdu... :scooter:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uf ty dieselové spotřeby to je děs - s 2.0i můžu závidět. Takle musíme ty ropné šejky živit hlavně my s benzínem. Jinak co se týče rozměrů pneu tak kolega z práce koupil na Avensis 225ky a spotřeba mu o 1 litr vyskočila a dolů se nemůže dostat - takže něco za něco

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF
Máme 1.9 TDi Ambiente čiplou na 90 kW s klimou, která jede furt a při dodržování předpisů se dá jet i za 4.7 L

Predpokladam, ze tomu davate pekne za usi - jezdim s dlouhodobou spotrebou (96 kW) do ctyr litru a klimatizaci mam pochopitelne zapnutou porad. Soutezim s kolegou ve spotrebe, ten ma ovsem slabsi verzi TDI, tudiz se moc nechytam. Nicmene nocni navraty z kancelare (125 km) zvladam i s prumerem 3,1. Ovsem je pravdou, ze poprve pribrzdim az doma pred garazi, takze nebudu tim spravnym meritkem pro beznou jizdu... :scooter:

Jo to je luxus no ... to mam tak kdyz jedu bez zarazene rychlosti z kopce :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia 75 kW. Zatím jsem nikdy neměřil skutečnou spotřebu, ale podle pal. počítače průměr za poslední 4000 km i s občasným zapnutím klimatizace 5,8. Delší jízdy i couračky do 2 km, město při průjezdech nebo nákupech. Najeto 62 000, gumy 205, olej 0W-30. Samostatné delší jízdy cca 5,2 - 5,7. Normální pohodový, ale svižný styl jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby ty budiky byly pro tohle auto. U první Octávky 55 kW mi dávali v záruce nový budíky a potom jsem jezdil za 4,5 než přišli na to, že jsou pro jiný motor.

Jsou pro ten motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem několikrát zaznamenal nedůvěru ve spotřebu motoru 1.6 75kW. Včera mi to nedalo a rozhodl se nevěřit palubnímu počítači a prostě to spočítat dle spotřeby. Tedy plná nádrž a jelo se. Po okreskách z Liberce do Frýdlantu, zpátky, pak nějaké zařizování po městě, nákupy. Pak po dálnici na Prahu (zastávka v MB na oběd), skrz celou Prahu a pak směr Loděnice (cca 10 km po dálnici) pak po okreskách, přes vesničky ke Karlštejnu. Tam prohlídka Karlštejna a stejnou cestou zpátky. Celkem 430 km. Palubní počítač ukazoval spotřebu 5,2 l. Natankoval jsem zase plnou a dle dotankování spočítal spotřebu na 5,5 l/100 km. Jen dodám, že jsem jel se svou drahou polovičkou, většinou dodržoval rychlostní limity (v obci občas ne) a spotřebu jsem nehlídal. Na dálnici rychlost mezi 120-130 km/h (žádných 90). Používal jsem tempomat. Autí má najeto 78000 km. PP po dotankování ukazoval dojezd 1120 km!! Kdo mi nevěří, toho po dohodě (a příspěvku na palivo :p:p ) svezu. Tolik moje zkušenost!!

Hezkej roman, ale to bude tim, ze jsi to jel v nedeli, bez trafficu... :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, nenasereš, jen si budeme myslet cosi o tvé inteligenci. Nechápu, proč když se tu bavíme o 1.6, tak přijde pár dejme tomu "jinak inteligenčně naladěných" lidí a začnout tlachat o TDi. To ví i průměrně inteligentní šimpanz, že TDi v Octavii 1 má zpravidla nižší spotřebu než benzín, tak už asi nebude třeba to znova a znova zdůrazňovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje nejnovejsi zkusenost....

Totalne nalozeny auto tahnouci prdel po silnici z poloostrava Peljesac u Dubrovniku do Prahy, cesta zhruba 24 hodin i se zastavkama a kolonama (3 hodiny spanek, cca 6 hodin stani v kolonach s klimou), 1,6/74/Sportmotor, cca 950km normal silnice, zbytek dalnice, cca polovinu cesty hustej dest, jinak vedro a ta klima, spotreba dle PC 6,3l/100km, dle myho spocteni po vcerejsim dotankovani 6,5l. Po dalnici sem temer nejel pres 140km/h, jinak svizne, mimo obce cca 110km/h pokud rovnost silnice dovolila.

Cesta tam byla trochu jina, cela cesta klima, 26 hodin jizda (v tom 1 hodina spani a vic jak 10 hodin kolony s klimou), ale po dalnici sem jel cca 1000km, zbytek normal. Auto bylo nalozeny po okraj, asi pretizeny, nez sem dojel pres Vysocinu na dalnici, nemoh sem pomalu predjizdet, na 4 sem nestihal tiraky, v HR sme funeli do kopcu i na 2-3, jaxme byli tezky. Dle PC 6,5l, dle myho spocteni cca 7,2l. Coz si myslim, ze na to nalozeni a klimu je uzasny, jsem maximalne spokojenej. Vzal sem benal u Dubrovniku, paxtim byl jeste na vejlete a podruhy v Zahrebu a jeste tam je na cca 150-200km.

Konec romanu lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...