Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

Dnes cesta cca 25 km tam a zase 25 km zpět. V cestě mě stálo 1 město a 3 vesnice (tzn. ".......x2 to mělo bejt, náčelníku...") . Jízda dle předpisů, v autí 2,5 lidí. Spotřeba 6,9l/100km. V létě ta samá cesta za 6,0l/100km. Takže bych měl být vlastně spokojenej a nestěžovat si na zimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OI 1,6 AVU 75kw Kombi 2001 najeto 235000 km

Spotřeba město (dojíždění každý den 4 km do zaměstnání a zpět při -5°C až -10°C) 7,9 km/100km :palec2:

Počítáno dlouhodobě:

Vlastní výpočet- p.počítači se nadá věřit.

Při rezervě vždy znovu tankování do plnejch a hned výpočet!!!!

To je docela dobrý :)

Tazz

Editováno: , autor: Tazz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes po natankování (sakra ten benzín ale vylez nahoru 34,70Kč/l) spotřeba 8,06l/100km. Není to nejhorší na ty ranní cesty do práce na sněhu a v mrazu. Ale asi mě to taky dost zkreslila (slovy cimrmanů) "malá závada na chladícím zařízení" (viz: ), kdy v servise při zkoumání závady a následných opravách motor běžel a auto stálo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

tak to si myslím , že ti fakt PC kecá :)

jinak po posledním tankování - přesně 32 litrů na stojanu :) -

300 km dálnice + okrsky - průměr 7,2 litrů

88 km město (zácpy, semafory) - cesty do práce a z práce 8 km - po dojetí vždy průměr cca 9-10 litrů

průměr a podle výpočtů 8,24 l/100 km - na tu zimu to není špatné :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

- dlouhodobá spotřeba za cca 40.000 km počítaná dle dotankování 7,2, je to tak 30% mimo město, 60% město, 10% dálnice

- nejlepší spotřeba na nádrž 5,8

- město záleží na provozu a teplotě, takže stejná trasa od 6 - 16l :(

- pravidelné dlouhé trasy mimo město vždy do 5,5 rekord 4,9

- jezdím na spotřebu, hodně předvídám a nedivočím, sem spokojen :)

Editováno: , autor: KarlosTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

3 roky - 70t km = celkově 7,2l (vedu si evidenci) zima cca 7,7 ; léto 7,1 ; dovolené 6,5.

Pokud nepočítám dovolené (obvykle 5-6t tkm tj. cca 1/4 ročního nájezdu) vychází celkem stabilně celoroční 7,4. Město cca 15%. Dálnice/mimoměsto cca 1:1.

Delší cesty po dálnici, léto, 120km/h tempomat = 7-7,2.

Delší mimoměsto v létě = nejčastěji 6,3.

Zimní o cca 0,5litru výše.

Město léto 8 ; zima 10.

Vše výše je skutečnost. PP nadměřuje o cca 2% v létě a 3,5% v zimě.

Editováno: , autor: j3s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chalani tak sa aj ja podelim oto ako jazdim s mojou octaviou 1,6 75kw.

Neviem ako mozete dosiahnut spotrebu pod 5,6 podla mna je to nemozne aj v TP je ze spotreba mimo mesto ze 5,6, proste pod 5,6 som sa este nedostal a asi uz ani nikdy nedostanem :D neviem ako niekto mohol mat 4,9 rekord ...

a este jedna vec, zaujalo ma ze niekomu ukaze na plnu nadrz pocitac dojazd 1120 km ked mne ukaze tak 810km ked si dobre pamatam.

Ale presiel by som k mojej spotrebe: v zime je auto obute na pneumatikach 195/65 R15, priemernu spotrebu podla pocitaca som mal 7,2 litra.Trasa 40 km z Bratislavy po dialnici 25km dalej 15 km po okreskoch tak spotreba v zime tak 6 - 6,2 litra zriedka bola pod 6 .

Ta ista trasa na letnych pneumatikach 225/45 R17od tych 6,5-6,8 litra pri jazde nad 130 ide uz spotreba cez 7,2 litra, primerka mi teraz na letnych stupla na 7,8 litra.

Maval som na letnych aj spotrebu 5,6 sem tam ale to boli ine gumy no ... clovek si musi priplatit za 17 hold :mellow:

Spotreba v meste teraz na letnych tak na kratku trasu do skoly cca 4 km trasa tak 13 litrov :D inac da sa na tych pneu zajazdit v klude 7 litrov, ked niesu zapchy v BA a je normalna premavka, sem tam sa mi podari zajazdit aj spotreba 6,2 - 6,5, trasa dlhe diely - ruzinov podvecer rychlostou 55 plynulpu jazdou ale len sem tam :D

Ratam ze spotreba mi este mohla o nieco stupnut tym ze mam v aute potahy MAD ( vazia nieco cez 12 kg ) dalej vytlmeny cely kufor + cele predne dvere a to neviem ci mi nestupla spotreba aj tym ze tam mam sportovy filter KaN a sporotvy vyfuk ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chalani tak sa aj ja podelim oto ako jazdim s mojou octaviou 1,6 75kw.

Neviem ako mozete dosiahnut spotrebu pod 5,6 podla mna je to nemozne aj v TP je ze spotreba mimo mesto ze 5,6, proste pod 5,6 som sa este nedostal a asi uz ani nikdy nedostanem :D neviem ako niekto mohol mat 4,9 rekord ...

a este jedna vec, zaujalo ma ze niekomu ukaze na plnu nadrz pocitac dojazd 1120 km ked mne ukaze tak 810km ked si dobre pamatam.

Ale presiel by som k mojej spotrebe: v zime je auto obute na pneumatikach 195/65 R15, priemernu spotrebu podla pocitaca som mal 7,2 litra.Trasa 40 km z Bratislavy po dialnici 25km dalej 15 km po okreskoch tak spotreba v zime tak 6 - 6,2 litra zriedka bola pod 6 .

Ta ista trasa na letnych pneumatikach 225/45 R17od tych 6,5-6,8 litra pri jazde nad 130 ide uz spotreba cez 7,2 litra, primerka mi teraz na letnych stupla na 7,8 litra.

Maval som na letnych aj spotrebu 5,6 sem tam ale to boli ine gumy no ... clovek si musi priplatit za 17 hold :mellow:

Spotreba v meste teraz na letnych tak na kratku trasu do skoly cca 4 km trasa tak 13 litrov :D inac da sa na tych pneu zajazdit v klude 7 litrov, ked niesu zapchy v BA a je normalna premavka, sem tam sa mi podari zajazdit aj spotreba 6,2 - 6,5, trasa dlhe diely - ruzinov podvecer rychlostou 55 plynulpu jazdou ale len sem tam :D

Ratam ze spotreba mi este mohla o nieco stupnut tym ze mam v aute potahy MAD ( vazia nieco cez 12 kg ) dalej vytlmeny cely kufor + cele predne dvere a to neviem ci mi nestupla spotreba aj tym ze tam mam sportovy filter KaN a sporotvy vyfuk ...

konečne normalne napísaná pravda o spotrebe 1.6/75kw stotožňujem sa stvojím popisom ja mám tie isté zistenia nechápem ako to dokážu čo jazdia furt s kopca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konečne normalne napísaná pravda o spotrebe 1.6/75kw stotožňujem sa stvojím popisom ja mám tie isté zistenia nechápem ako to dokážu čo jazdia furt s kopca.

a to sa este chystam teraz pred letom si to nachipovat, lebo s tymi 17kami co mam obute a v lete klima tak strati to auto dost na vykone tak chcem to skusit dohnat chipom, mozno aj oniec klesne spotreba :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to sa este chystam teraz pred letom si to nachipovat, lebo s tymi 17kami co mam obute a v lete klima tak strati to auto dost na vykone tak chcem to skusit dohnat chipom, mozno aj oniec klesne spotreba :D

tiež ma štve tá klíma dosť uberá na vykone je to citelné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nechci tady zorputávat diskuzi jestli koupit benzín nebo ne, tak názory klidně přes SZ...Doteď jsem jeszdil s TDI, ale na to ježdění po městě(z práce do práce - 8km jedna cesta) nevím jestli se TDI vyplatí. Takže přemýšlím o koupi benzínu. Mám to podstoupit nebo si nechat TDI, i když tímhle ježděním TDIčko trpí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chalani tak sa aj ja podelim oto ako jazdim s mojou octaviou 1,6 75kw.

Neviem ako mozete dosiahnut spotrebu pod 5,6 podla mna je to nemozne aj v TP je ze spotreba mimo mesto ze 5,6, proste pod 5,6 som sa este nedostal a asi uz ani nikdy nedostanem :D neviem ako niekto mohol mat 4,9 rekord ...

a este jedna vec, zaujalo ma ze niekomu ukaze na plnu nadrz pocitac dojazd 1120 km ked mne ukaze tak 810km ked si dobre pamatam.

- prostě jezdím slušně, snažím se předvídat, znám cestu tak vím co si dovolit, je to většinou v noci čili malý provoz. Rychlost průměr kolem 65-70km/hod

- kdykoli udělám pod 5,5 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.6 AVU 2002 v IRL, dlouhodobej prumer 31.5mpg, cili nejakejch 8.96l/100km. Ale jezdim v podstate jen dva typy cest: 1) jednu mili do fitka po meste a 2) 13mil po dalnici do prace, no a priznam se ze mam problem udrzet zdejsi limit 120km/h, vetsinou sice jedu jen tak 100 ale v mph :) a oleje zere potvora tak litr na 2000mil....

1.6 BFQ v CR papa od 6.6 do ? Dlouhodobe za 33000km mam 7.2, mesto a mimomesto tak 40:60, olej zatim nepapa....jeste aby .....

Akorat ze tady si clovek na nadrz benzinu vydela za par hodin a ne za par dni jako v CR...ach jo, bude to kruty se zase vratit do reality ceskych cen...ale kdyz me uz to tu nebavi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...