Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

ja uz fakt musim...nechapu, jak chcete jezdit s kubaturou a skoro dvou tunovym autem jezdit za 5l,teda krome

tdi.Myslim ze do osmi je to v pohode.Neznam moc tyhle motory ale selskym rozumem si myslim ze je to OK.Mam 1.6i 75KW+ AG SGI LPG, LPG jezdim za 8 teplo nebo zima,to je fuk, na benzim jsem zkousel cca.7.1 prumernou.Podle tankovani je to tak vc. LPG,takze ani PC mi nekecan.V zime mam vetsi spotrebu benzinu, protoze to dele trva nez se prepne na plyn, ale je mi to fuk, beru porad za 200.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Uplne jednoduse - jezdim stim ja do prace a mlada tez

dnes foceno rano - jak je videt dlouhodob. prumer - jety pres 44 hodin - ujeto celkem pres 2000km

Motor - 1.6 74KW - rocnik 98 - a ted v lete klimu poustim a vse diagnosticky ok - kabel mam kol5

BERU PLNOU NADRZ

post-3876-1185788992_thumb.jpg

post-3876-1185789000_thumb.jpg

post-3876-1185789010_thumb.jpg

post-3876-1185789018_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne jednoduse - jezdim stim ja do prace a mlada tez

dnes foceno rano - jak je videt dlouhodob. prumer - jety pres 44 hodin - ujeto celkem pres 2000km

Motor - 1.6 74KW - rocnik 98 - a ted v lete klimu poustim a vse diagnosticky ok - kabel mam kol5

BERU PLNOU NADRZ

skus si dat nakalibrovat pocitac a budes prekvapeny.

znamy ma ML270 Mercedes a stale si mysli ze mu zerie 7.2 L po meste...

len furt nechape co stale tankuje. Ale jeho zaujima len udaj na displayi...

Ak si tych 2000 najazdil po dialnici pri 90km/h tak moze byt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne jednoduse - jezdim stim ja do prace a mlada tez

dnes foceno rano - jak je videt dlouhodob. prumer - jety pres 44 hodin - ujeto celkem pres 2000km

Motor - 1.6 74KW - rocnik 98 - a ted v lete klimu poustim a vse diagnosticky ok - kabel mam kol5

BERU PLNOU NADRZ

skus si dat nakalibrovat pocitac a budes prekvapeny.

znamy ma ML270 Mercedes a stale si mysli ze mu zerie 7.2 L po meste...

len furt nechape co stale tankuje. Ale jeho zaujima len udaj na displayi...

Ak si tych 2000 najazdil po dialnici pri 90km/h tak moze byt...

U "Octavka" jsou ty hodnoty pořád divný...Opravdu bych chtěl vidět co by vyšlo při tankování plná, plná...to by se ještě divil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne jednoduse - jezdim stim ja do prace a mlada tez

dnes foceno rano - jak je videt dlouhodob. prumer - jety pres 44 hodin - ujeto celkem pres 2000km

Motor - 1.6 74KW - rocnik 98 - a ted v lete klimu poustim a vse diagnosticky ok - kabel mam kol5

BERU PLNOU NADRZ

skus si dat nakalibrovat pocitac a budes prekvapeny.

znamy ma ML270 Mercedes a stale si mysli ze mu zerie 7.2 L po meste...

len furt nechape co stale tankuje. Ale jeho zaujima len udaj na displayi...

Ak si tych 2000 najazdil po dialnici pri 90km/h tak moze byt...

kalibrace je v poradku - co se tyce kodovani motoru jsem mrkal a korekce budiku tez.

Jinak pokud to trosilinku keca tak me to neva.

Spise mam lehkou nohu tod asi vsechno

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nazdar včera jsme se byli jen tak projet s kamošema od nás (Mosty u Jabl.) do Ostravy cc 140km tam a zpět. Já OI 1.6 74kW, kamoš Audi 80 cc 1,6 55kW a další Opel Vectra B 1,8 16V 85kW. Tu audinu nepočítam ale zarazila mě ta Vectra já měl 7,2l/100km a on 6,8l. Když jsem tak četl že spotřeba u 74kW je právě kolem těch 7,2l tak mě to tak nebralo ale jak jsem viděl ten jeho display a co tady píšou majtelé jednaosmiček že pod 8l nejdou tak mi to teď vysvětlete? Příliš chvály jsem na vectry neslyšel ale jak tak koukám tak to asi bude podařené auto, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Nazdar včera jsme se byli jen tak projet s kamošema od nás (Mosty u Jabl.) do Ostravy cc 140km tam a zpět. Já OI 1.6 74kW, kamoš Audi 80 cc 1,6 55kW a další Opel Vectra B 1,8 16V 85kW. Tu audinu nepočítam ale zarazila mě ta Vectra já měl 7,2l/100km a on 6,8l. Když jsem tak četl že spotřeba u 74kW je právě kolem těch 7,2l tak mě to tak nebralo ale jak jsem viděl ten jeho display a co tady píšou majtelé jednaosmiček že pod 8l nejdou tak mi to teď vysvětlete? Příliš chvály jsem na vectry neslyšel ale jak tak koukám tak to asi bude podařené auto, ne?

Jenze octa 1.8 bez turba - ma prave 20 ventilu - 5 na jeden pist, coz je nejak uz dneska zastarale :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pridam svoji trosku do mlyna - od ty doby co jsem si auto koupil, tak si merim spotrebu plna-plna a vsechny tankovani si poctive zapisuju do PDA (RadiusFuel). Vysledek je takovy, ze mam najeto 6150 km s prumernou spotrebou 6.05 l/100. Je ale pravda, ze 90% je jeto v Polsku na totalnich rovinkach... Jinak jsem prvnich cca 5000 jezdil s aktualni spotrebou na display a porad jsem na to koukal a trenoval. Pak me to zacalo stvat tak jsem si rek, ze to zkusim bez toho a ze se nebudu nijak omezovat. Od ty doby tam mam hodiny a jen tak pro zajimavost obcas kouknu na prumer. K memu prekvapeni se zadna pohroma nekona - spotreba mi stoupla cca o 0,1-0,2 litru, ale za tu pohodu to stoji :)

Jo a co se tyce pravdivosti prumeru PC - podle kontroly plna-plna se mi zda, ze ukazuje naprosto presne, mozna i malinko vic...

Editováno: , autor: mmerlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1.9 TDi Ambiente čiplou na 90 kW s klimou, která jede furt a při dodržování předpisů se dá jet i za 4.7 L

Predpokladam, ze tomu davate pekne za usi - jezdim s dlouhodobou spotrebou (96 kW) do ctyr litru a klimatizaci mam pochopitelne zapnutou porad. Soutezim s kolegou ve spotrebe, ten ma ovsem slabsi verzi TDI, tudiz se moc nechytam. Nicmene nocni navraty z kancelare (125 km) zvladam i s prumerem 3,1. Ovsem je pravdou, ze poprve pribrzdim az doma pred garazi, takze nebudu tim spravnym meritkem pro beznou jizdu... :scooter:

Do 4 litrů,jo?To povídej babičce na chalupě...taky mám TDi 77kW a při běžné jizdě třeba po městě mám 5,4l a když lítám po dálnici tak 5-6,5l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech sa snazim ako chcem ale ja som sa s 1,6 75kW v meste pod 8l nedostal

Konečně někdo se stejnou spotřebou. Při jízdě z práce (ucpané město - semafory - krátká cesta) jsem na spotřebě kolem 9 litrů.

A cesta do Chorvatska, ve čtyřech a rychlosti na dálnici max.140 km/hod jsem se dostal pod 8 litrů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1.9 TDi Ambiente čiplou na 90 kW s klimou, která jede furt a při dodržování předpisů se dá jet i za 4.7 L

Predpokladam, ze tomu davate pekne za usi - jezdim s dlouhodobou spotrebou (96 kW) do ctyr litru a klimatizaci mam pochopitelne zapnutou porad. Soutezim s kolegou ve spotrebe, ten ma ovsem slabsi verzi TDI, tudiz se moc nechytam. Nicmene nocni navraty z kancelare (125 km) zvladam i s prumerem 3,1. Ovsem je pravdou, ze poprve pribrzdim az doma pred garazi, takze nebudu tim spravnym meritkem pro beznou jizdu... :scooter:

Do 4 litrů,jo?To povídej babičce na chalupě...taky mám TDi 77kW a při běžné jizdě třeba po městě mám 5,4l a když lítám po dálnici tak 5-6,5l.

Člověk který napíše že jezdi s průměrem 3,1 litrů je bud blázen...a nebo si tady ze všech dělá prdel...Ne,vážně...já mám průměrnou spotřebu 2,5 litrů a taky NEKECÁM!!!! VÁŽNĚ NEKECÁM... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem vezl známe na letiště a protože to byla po dlouhé době delší cesta mým autem, tak jsem si zkusil, jak je to se žravostí tohodle motoru při pohodové jízdě. Jel jsem Valmez-Brno a zpět, tam plný, zpět prázdný. Trasa byla 70% dálnice (tempomat 120), okresky kde to šlo tak tempomat 100, město 60. Najeto 290km při průměru 93km/h a průměrná spotřeba dle PC 6,5l, tzn. reál 6,7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1.9 TDi Ambiente čiplou na 90 kW s klimou, která jede furt a při dodržování předpisů se dá jet i za 4.7 L

Predpokladam, ze tomu davate pekne za usi - jezdim s dlouhodobou spotrebou (96 kW) do ctyr litru a klimatizaci mam pochopitelne zapnutou porad. Soutezim s kolegou ve spotrebe, ten ma ovsem slabsi verzi TDI, tudiz se moc nechytam. Nicmene nocni navraty z kancelare (125 km) zvladam i s prumerem 3,1. Ovsem je pravdou, ze poprve pribrzdim az doma pred garazi, takze nebudu tim spravnym meritkem pro beznou jizdu... :scooter:

Do 4 litrů,jo?To povídej babičce na chalupě...taky mám TDi 77kW a při běžné jizdě třeba po městě mám 5,4l a když lítám po dálnici tak 5-6,5l.

Člověk který napíše že jezdi s průměrem 3,1 litrů je bud blázen...a nebo si tady ze všech dělá prdel...Ne,vážně...já mám průměrnou spotřebu 2,5 litrů a taky NEKECÁM!!!! VÁŽNĚ NEKECÁM... lol

a máš to na na počítadle do 5 vteřin, že ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj chlapi, pročetl jsem celou Vaši diskusi a je mrzuté, že nedokážete mít k sobě vzájemně tolik úcty a do benzínové diskuze vstupujete s diesely.My benzíňáci nejsme tak omezení abychom nevěděli, že se spotřebou na Vaše motory nemáme ale my si pořídili své vozy protože máme trochu jinou přestavu o komfortu cestování, tichosti chodu motoru či jsme nuceni jezdit v oblasteh, kde jsou drsnější klimatické podmínky a diesel tam není vhodný.Za komfort cestování jenž nám benzínový motor nabízí si rádi připlatíme.V některých příspěvcích jsou velice zajímavé spotřeby ale jak již bylo párkrát zmíněno měli by jste upřesnit na jakých pneumatikách toho bylo dosaženo a na jakém profilu silnice převážně jezdíte.Je jasné, že na relativně pěkných a rovných silnicích v okolí Prahy, Mladé Boleslavi, Kolína či Hradce Králové lze dosáhnout velice nízkých spotřeb.Na úzkých šumavských silničkách III třídy, kde je to samá zatáčka a díra či na podhorských silničkách to již tak dobře nejde.Krátké upřesnění za jakých podmínek bylo spotřeby dosaženo přece není takový problém.Vaše diskuse o zkušenostech s 1.6MPI či 2.0 MPI však byla velice zajímavá a podnětná já Vám za ní všem děkuji. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1.9 TDi Ambiente čiplou na 90 kW s klimou, která jede furt a při dodržování předpisů se dá jet i za 4.7 L

Predpokladam, ze tomu davate pekne za usi - jezdim s dlouhodobou spotrebou (96 kW) do ctyr litru a klimatizaci mam pochopitelne zapnutou porad. Soutezim s kolegou ve spotrebe, ten ma ovsem slabsi verzi TDI, tudiz se moc nechytam. Nicmene nocni navraty z kancelare (125 km) zvladam i s prumerem 3,1. Ovsem je pravdou, ze poprve pribrzdim az doma pred garazi, takze nebudu tim spravnym meritkem pro beznou jizdu... :scooter:

Do 4 litrů,jo?To povídej babičce na chalupě...taky mám TDi 77kW a při běžné jizdě třeba po městě mám 5,4l a když lítám po dálnici tak 5-6,5l.

Člověk který napíše že jezdi s průměrem 3,1 litrů je bud blázen...a nebo si tady ze všech dělá prdel...Ne,vážně...já mám průměrnou spotřebu 2,5 litrů a taky NEKECÁM!!!! VÁŽNĚ NEKECÁM... lol

Já ti věřím mám ten průměr stejný. :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec ,1.6 .75 KW Rv 98 , jezdím celoročně kolem 6,7 , víc jak 7 ale určitě ne! ale na tom autě je strašně moc poznat jestli jedou dva nebo 4! trasa uh.hradiste -brno ve 2jku kolem 5.7 ,včera ve 4ku 6.8. Můj poznatek ohledně rozmerů pneumatik je ten ze se zimnimi 195-65-r15 mam mensí spotrebu jak s letnimi 205-60-15,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...