Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Pockej to myslis vazne ze ti to bumba 9 L? Ale pokud to bude stale mesto tak snad ok, ale pokud nee tak nevim. A co emise vse ok?

Zda to moc nebumba - sakra tohle by me sezralo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zacinam tu karu nesnaset... Blizim se 9-ti litrum prumerne spotreby... Hroznej motor, na to jak to hovno jede, to strasne zere... Pristi auto bude s motorem 1,4TSI 130koni :D

No 1.4 TSI je perfektní motor jak 103-tak i 125 kW,ale zatím je jen v Golfu V a cenově to vychází stejně jako moje OII 1.8TSI.Spíš zatím zkus řešit tu spotřebu na stávající OI.Nepsal jsi na jakých gumách jezdíš. Na snížení spotřeby jsou velmi dobré Michelin Energy pokud bys akceptoval jen základní rozměr 195/65 R15 mělo by se to spotřebě příznivěji projevit.Taky prozkoumej jestli v autě nevozíš nějaké těžké věci-zbytečná zátěž navíc je pro 1.6 taky znát.Hlídej si správné nafounknutí gum a spíš je o 0,2 Mpa přefoukni-to ti taky pomůže.Je fakt, že spousta kolegů píše o velmi pěkné spotřebě ale nepíše na jakých gumách, profilu silnic, jak moc po městě atd. možná, že tvoje spotřeba není tak špatná ale bohužel jezdíš po nepříznivých komunikacích.My když jsme měli ve firmě 1.6 tak jezdily za 8 l s tím, že jezdily opravdu dost rychle ale hlavně mimo město.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zacinam tu karu nesnaset... Blizim se 9-ti litrum prumerne spotreby... Hroznej motor, na to jak to hovno jede, to strasne zere... Pristi auto bude s motorem 1,4TSI 130koni :D

No 1.4 TSI je perfektní motor jak 103-tak i 125 kW,ale zatím je jen v Golfu V a cenově to vychází stejně jako moje OII 1.8TSI.Spíš zatím zkus řešit tu spotřebu na stávající OI.Nepsal jsi na jakých gumách jezdíš. Na snížení spotřeby jsou velmi dobré Michelin Energy pokud bys akceptoval jen základní rozměr 195/65 R15 mělo by se to spotřebě příznivěji projevit.Taky prozkoumej jestli v autě nevozíš nějaké těžké věci-zbytečná zátěž navíc je pro 1.6 taky znát.Hlídej si správné nafounknutí gum a spíš je o 0,2 Mpa přefoukni-to ti taky pomůže.Je fakt, že spousta kolegů píše o velmi pěkné spotřebě ale nepíše na jakých gumách, profilu silnic, jak moc po městě atd. možná, že tvoje spotřeba není tak špatná ale bohužel jezdíš po nepříznivých komunikacích.My když jsme měli ve firmě 1.6 tak jezdily za 8 l s tím, že jezdily opravdu dost rychle ale hlavně mimo město.

Ještě bych doplnil, je znát kde tankuješ. Ne všechny pumpy mají stejnou kvalitu benzinu a když se k tomu připočtou nějaké výše popsané problémy a nasčítá se to, potom je opravdu možné jezdit s tak vysokou spotřebou /u mne je taky dost znát třeba opakující se porucha lambady../.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jeste bych doplnil aby bylo vse po el. strance ok - diagnosticky vse ok. Nastavena skrt. klapka, neni vadna lambda a vaha vzduchu - hodne znat, pak snad dira v sani a pod. veci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar včera jsme se byli jen tak projet s kamošema od nás (Mosty u Jabl.) do Ostravy cc 140km tam a zpět. Já OI 1.6 74kW, kamoš Audi 80 cc 1,6 55kW a další Opel Vectra B 1,8 16V 85kW. Tu audinu nepočítam ale zarazila mě ta Vectra já měl 7,2l/100km a on 6,8l. Když jsem tak četl že spotřeba u 74kW je právě kolem těch 7,2l tak mě to tak nebralo ale jak jsem viděl ten jeho display a co tady píšou majtelé jednaosmiček že pod 8l nejdou tak mi to teď vysvětlete? Příliš chvály jsem na vectry neslyšel ale jak tak koukám tak to asi bude podařené auto, ne?

Jenze octa 1.8 bez turba - ma prave 20 ventilu - 5 na jeden pist, coz je nejak uz dneska zastarale :)

heh :wub: nějak dlouho jsem tu už nebyl,...

a nějak to nechápu to znamená že čím více máš ventilu na píst tím víc to bude brát?

jaký máte vy názor na ty Opely?

4 davon: mají recht kluci, je to třeba projít ten motor! Já když měl vadnou (zašpiněnou) váhu tak mi taky neuvěřitelně stoupala spotřeba. Měl jsem tam myslím konečných nějakých 8,2 l. pak auto přestalo jet a začlo i docela střílet tak jsem si řek že když ji vytáhnu a propocuju tak tím asi nic nezkazím. No a povedlo se spotřeba spadla na 7,2 a když jsem tam ještě začal lít V-power 95 tak šla ještě níž. Ale teraz mám asi pocit že je v trapu uplně bo mi to leze zas nahoru (7,6l podle PP) :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Už jsem několikrát zaznamenal nedůvěru ve spotřebu motoru 1.6 75kW. Včera mi to nedalo a rozhodl se nevěřit palubnímu počítači a prostě to spočítat dle spotřeby. Tedy plná nádrž a jelo se. Po okreskách z Liberce do Frýdlantu, zpátky, pak nějaké zařizování po městě, nákupy. Pak po dálnici na Prahu (zastávka v MB na oběd), skrz celou Prahu a pak směr Loděnice (cca 10 km po dálnici) pak po okreskách, přes vesničky ke Karlštejnu. Tam prohlídka Karlštejna a stejnou cestou zpátky. Celkem 430 km. Palubní počítač ukazoval spotřebu 5,2 l. Natankoval jsem zase plnou a dle dotankování spočítal spotřebu na 5,5 l/100 km. Jen dodám, že jsem jel se svou drahou polovičkou, většinou dodržoval rychlostní limity (v obci občas ne) a spotřebu jsem nehlídal. Na dálnici rychlost mezi 120-130 km/h (žádných 90). Používal jsem tempomat. Autí má najeto 78000 km. PP po dotankování ukazoval dojezd 1120 km!! Kdo mi nevěří, toho po dohodě (a příspěvku na palivo :p:p ) svezu. Tolik moje zkušenost!!

Mne vychadza spotreba 6,5 l-7l a jazdim vacsinou mimo mesta,ale nie po dialnici lebo neviem ci sa u nas dozijem tej dialnice co slubuje FICO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar včera jsme se byli jen tak projet s kamošema od nás (Mosty u Jabl.) do Ostravy cc 140km tam a zpět. Já OI 1.6 74kW, kamoš Audi 80 cc 1,6 55kW a další Opel Vectra B 1,8 16V 85kW. Tu audinu nepočítam ale zarazila mě ta Vectra já měl 7,2l/100km a on 6,8l. Když jsem tak četl že spotřeba u 74kW je právě kolem těch 7,2l tak mě to tak nebralo ale jak jsem viděl ten jeho display a co tady píšou majtelé jednaosmiček že pod 8l nejdou tak mi to teď vysvětlete? Příliš chvály jsem na vectry neslyšel ale jak tak koukám tak to asi bude podařené auto, ne?

Jenze octa 1.8 bez turba - ma prave 20 ventilu - 5 na jeden pist, coz je nejak uz dneska zastarale :)

heh :wub: nějak dlouho jsem tu už nebyl,...

a nějak to nechápu to znamená že čím více máš ventilu na píst tím víc to bude brát?

jaký máte vy názor na ty Opely?

4 davon: mají recht kluci, je to třeba projít ten motor! Já když měl vadnou (zašpiněnou) váhu tak mi taky neuvěřitelně stoupala spotřeba. Měl jsem tam myslím konečných nějakých 8,2 l. pak auto přestalo jet a začlo i docela střílet tak jsem si řek že když ji vytáhnu a propocuju tak tím asi nic nezkazím. No a povedlo se spotřeba spadla na 7,2 a když jsem tam ještě začal lít V-power 95 tak šla ještě níž. Ale teraz mám asi pocit že je v trapu uplně bo mi to leze zas nahoru (7,6l podle PP) :huh:

nemuzete nekdo udelat presnej foto navod jak vycistit vahu vzduchu ? ja ji jen prostrik sprejem na odmastovani a cisteni a od te doby se mi zda ze mi to jede spis hur nez lip (ale brajglu vyteklo pozehnane), pokud by to slo i s navodem co udelat s tou vahou potom na VAG (jak nastavit)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci uz mam vetsi spotrebu - a činí 6.1 SAKRA :aggressive:

zkus nekdy slapnout taky na ten pedal co je vedle brzdy , ne ten na levo co na nej slapes porad ale ten napravo fuck

chlape nerikej mi ze s takovou spotrebou jsi jel nekdy vic nez devadesat :kuk:

i kdyz prej u tohodle typu je hodne znat kdyz mas tempomat co ? ja se u sveho kokty 1.6 75kw malokdy dostanu pod osm litru (na dalkach jo, to jsem mel i 6,2) , ale je fakt ze jezdim se zapnutyma hodinama a ne oci neustale na palubnim pc lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci uz mam vetsi spotrebu - a činí 6.1 SAKRA :aggressive:

zkus nekdy slapnout taky na ten pedal co je vedle brzdy , ne ten na levo co na nej slapes porad ale ten napravo fuck

chlape nerikej mi ze s takovou spotrebou jsi jel nekdy vic nez devadesat :kuk:

i kdyz prej u tohodle typu je hodne znat kdyz mas tempomat co ? ja se u sveho kokty 1.6 75kw malokdy dostanu pod osm litru (na dalkach jo, to jsem mel i 6,2) , ale je fakt ze jezdim se zapnutyma hodinama a ne oci neustale na palubnim pc lol

Octavka je tady proslulej svojí pohádkovou spotřebou, toho si nevšímej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik no . Spise je to styl jizdy a auto v poradku. Nic vic.

Jen par rad a neco kolem me spotreby :)

Prumernou rychlost mam 54 km.

Jezdim si pekne do prace na 3 smeny, zadny provoz - proste nulovej provoz. Doprace to mam skoro po rovince. Silnice pekne, ciste a projizdim na 12km jen 2 vesnicema. takze ono to dela asi sve. Jinak si hlidam tlak v pneu, Vagem si jednou do mesice projedu cele auto zda nevykazuje nejaky problem, cepuji do plna, dojizdim ke krizovatkam, brzdim motorem, neturuju to jak vice 4000 ot/min.

Zadne velke zasahy na voze nemam. Vse origo. Klimu si pustim jen na sklo pro odmlzeni, pak ji vypinam po odmlzeni.

V rodine je jeste jedna 1.6 74Kw -tam je spotreba pres 8 L na 100.

Ale jezdi firemně, stridaji se na tom 2 lide, jezdise snim denně vice jak 100km, a kdyz se necham svest tak se jezdi 120 a vice. Brzda plyn proste tak. Ale tech 8 L je krasnych :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik no . Spise je to styl jizdy a auto v poradku. Nic vic.

Jen par rad a neco kolem me spotreby :)

Prumernou rychlost mam 54 km.

Jezdim si pekne do prace na 3 smeny, zadny provoz - proste nulovej provoz. Doprace to mam skoro po rovince. Silnice pekne, ciste a projizdim na 12km jen 2 vesnicema. takze ono to dela asi sve. Jinak si hlidam tlak v pneu, Vagem si jednou do mesice projedu cele auto zda nevykazuje nejaky problem, cepuji do plna, dojizdim ke krizovatkam, brzdim motorem, neturuju to jak vice 4000 ot/min.

Zadne velke zasahy na voze nemam. Vse origo. Klimu si pustim jen na sklo pro odmlzeni, pak ji vypinam po odmlzeni.

V rodine je jeste jedna 1.6 74Kw -tam je spotreba pres 8 L na 100.

Ale jezdi firemně, stridaji se na tom 2 lide, jezdise snim denně vice jak 100km, a kdyz se necham svest tak se jezdi 120 a vice. Brzda plyn proste tak. Ale tech 8 L je krasnych :)

Nic proti tomu nemám, ale jen že se ta tvoje spotřeba prostě nedá srovnávat, kdybych jezdil tvoji trasu, tak mám taky spotřebu někde u 6ti litrů a ne lehce pod 10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paneboze, taky bych chtel byt rentier a mit na takovy veci cas :)

Jardo, já má přesně takovouhle evidenci taky... ;)

Jinak kolik máš aktuální spotřebu...? :)

Dalsi silenec ;) Ja mel parkrat tendence to delat taky, ale vzdy me to nejak preslo :)

Jinak ted tam mam tusim 7,1l, ale v tom dost Praha-CB. A sem treti tyden v novy praci, kam autem nejezdim, takze ma autak klid :) Jezdim jen o vikendech vicemene pro zabavu, takze spotreba asi pujde ^ :) A protoze me ceka vymena spojky, tak kdyz napadne snih.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi silenec ;) Ja mel parkrat tendence to delat taky, ale vzdy me to nejak preslo :)

Jinak ted tam mam tusim 7,1l, ale v tom dost Praha-CB. A sem treti tyden v novy praci, kam autem nejezdim, takze ma autak klid :) Jezdim jen o vikendech vicemene pro zabavu, takze spotreba asi pujde ^ :) A protoze me ceka vymena spojky, tak kdyz napadne snih.... :)

No já spíš schovám paragony z benzinek, dozadu napíšu stav km a pak až mám čas, tak si je vezmu a opíšu do tabulky v Excelu datum, čas, litry... ;)

Já mám aktuálně 6.4 (i v MFA2), je to hlavně tím, že teď dělám v samým centru Brna a když nechytnu na světlech zelenou vlnu, tak je to bída.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi silenec ;) Ja mel parkrat tendence to delat taky, ale vzdy me to nejak preslo :)

Jinak ted tam mam tusim 7,1l, ale v tom dost Praha-CB. A sem treti tyden v novy praci, kam autem nejezdim, takze ma autak klid :) Jezdim jen o vikendech vicemene pro zabavu, takze spotreba asi pujde ^ :) A protoze me ceka vymena spojky, tak kdyz napadne snih.... :)

No já spíš schovám paragony z benzinek, dozadu napíšu stav km a pak až mám čas, tak si je vezmu a opíšu do tabulky v Excelu datum, čas, litry... ;)

Já mám aktuálně 6.4 (i v MFA2), je to hlavně tím, že teď dělám v samým centru Brna a když nechytnu na světlech zelenou vlnu, tak je to bída.

No presne to delam taky, uctenky s km mam, ale tim to hasne, dal se nedostavam, a pritule se mi permanentne smeje, proc to furt delam, kdyz sem jantar, kterej to stejne neudela :)

6,4 je pekny, taky sem to mival, nez sem zacal jezdit temer jen po Praze a tak nejak rychlejs, od ty doby se to drzi kolem sedmi, 6,8-7,4l. Mimo mesto to ale stale jezdi za krasnejch cca 6,5, jen dalnice je horsi :) Ze ja tam ten sestikvalt nedal, kdyz to bylo novy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...