Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Ahoj

Já mám 1,6 74kw 98 a spotřeba při ostřejší jízdě do 8,5l. Když jsem byl na dovolené po vlastech českých tak průměrná spotřeba byla 6,2l/100 (plné auto)

Tyco

Na jakych pneu jezdis a co si predstavit pod "ostrejsi" jizdou ?

Mam taky ´98 ale asi nejezdim ostrejsi jizdu pac za 8,5 sem to nemel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

zere vam to jak nejaky 20lety medour - ja mam napriklad 6.2 pres zimu lol - ale kdyz je to u vas mesto tak proc ne 10 a vic :kuk:

1.6 74Kw - bez uprav - mesto tak max 20% zbytek jen vesnicky a krasna priroda tady v podkrkonoší ;)

post-3876-1199988107_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8,5 je při ostřejší jízdě blbost a nebo to není ostřejší jízda... při ostřejší jízdě se to pohybuje okolo 10.

Neni to blbost, pri ostrejsi jizde to mam taky, pri jizde na hrane, tzn. na krev v 5000 ot., taxem dostavam k 10i, ale vic ne, to bych musel jet furt na jednicku 50kou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Neni to blbost, pri ostrejsi jizde to mam taky, pri jizde na hrane, tzn. na krev v 5000 ot., taxem dostavam k 10i, ale vic ne, to bych musel jet furt na jednicku 50kou :)

Jo asi tech 8 bude ok - doma je taky jedna octa 1.6 74Kw a jezdi se sni ne na plno ale trocha z ostra - prumer MF2 + - 8.2 L

Hodne opravdu zalezi na ridici, noze, upravy vozu, taky to mesto a spousta jinych veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo asi tech 8 bude ok - doma je taky jedna octa 1.6 74Kw a jezdi se sni ne na plno ale trocha z ostra - prumer MF2 + - 8.2 L

Hodne opravdu zalezi na ridici, noze, upravy vozu, taky to mesto a spousta jinych veci.

Podle me to nejvic zalezi na noze a citu v ni, pak stav motoru a pripadny upravy, a pokud nestojis 90% casu v kolone, tak to mesto neni zas az tak brutalni rozdil. Pokud tedy nejezdis na kazdejch svetlech jak na startu erzety :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si dobže pamatuji, 74ka má 7,9 v techničáku. Ale krk na to nedám, bezpečně vím jenom tu 75 ku. A ta spotřeba kolem 6ti, žádný problém. Nesmíš ale jezdit po městě. Bydlet na vesnici, mít směs krátkých i delších jízd. Průměr s 55kou jsem měl 6,9 a s 75kou 6,5. Dlouhé jízdy svižným tempem kolem 5,5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jednoduse receno a schrnuto - tento motor neni zrout a neni povazovan za slabocha

Je to dobra volba pokud nekdo voli benzin tak bud 1.6 74/75 ci 1.8 20V Turbo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jakych pneu jezdis a co si predstavit pod "ostrejsi" jizdou ?

Mam taky ´98 ale asi nejezdim ostrejsi jizdu pac za 8,5 sem to nemel

Jezdím na 195/15 a ostřejší jízda to je po dálnici kolem 140 -150.

Klidná jízda: včas řadit, netočit motor nad 3500 otáček a do 90km/h v obci do 50km/h.

Zkus to a uvidíš. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Moje dlouhodobá spotřeba se momentálně pohybuje okolo 9,2 l. Jezdím převážně krátké trasy a taky mám trochu těžší nohu :D, tak proto asi tak vysoká spotřeba...

Moje se momenálně se stejným modelem pohybuje na 8,5 l a rozhodně bych to nesváděl na město, byť jsem pražák. Jezdím do Neratovic, téměř vždy proti "přepravnímu proudu", takže silnice volná. Asi s tím motorem opravdu neumím, když město mám jen v úseku Kbely - Čakovice - Březiněves, pak Bořanovice a Líbeznice, kde se tedy opravdu pomalu musí (nebo by se alespoň mělo) a za Líbeznicema dlouhej rovnej úsek, kde se dá jet prakticky libovolně. Snažím se tam přes 110km/h nejezdit, přesto, i když mám drtivou většinu jízd po této trase, se pod 8,5l nedostanu. Jinak, po příjezdu do Neratovic ještě jezdím přes půl města, než dojedu do práce... Přesto mi to normální nepřijde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...