Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

Dnešní test spotřeby na dálnici. Trasa Liberec - Mladá Boleslav, Octavia Tour 1,6 75 kW, najeto 490 km ( nové vozidlo ). Průmětná spotřeba 6,7 při průměrné rychlosti 109km/h. Jsme s tímto motorem apokojen, jen spotřeba po městě by mohla být nižší, zatím celkový průměr 9,2 ( asi 90% město ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ve městě jezdim teď tak za 9L. Jezdil jsem teď i větší vzdálenosti. Asi 30 km nejčastější trasa mám rekord 6,8L. Je tam dost strmých kopců, který se musí vyjet ale dá se z nich i dobře ject se zařazenou rychlostí. Těch 6,8L je tam i zpět. Mladá Boleslav - Praha asi 9,2L. Bylo to po dálnici a jel jsem na ní průměrně asi 140km/h. :-) Byl malej provoz, tak jsem zkusil i maximálku na pěkný rovince, sice jsem nejel na doraz, protože bylo mokro, ale těch 190 tam bylo a šlo by i výš ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

mno moje průměrná spotřeba je 10L (95% město) ale v létě není problém se dostat ve městě k 8-8,5L když nejedu jako prase ... jinak dálky jezdím do 7L trasa Ústí n/L -> Rychnov n/K přes Mladou Boleslav (cca 220km) tam 6,3L a zpět 5,8L nicméně žádná honička ale klidná jízda :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- se spotřebou to nemá nic společného ale dnes jsem si hrál s VAGem a KPowerem :)

data asi nejsou přesná ale potěší. Hlavně teda Nm jsou trošku ulítlý,

ale průběh celkem sedí s továrním grafem

Pro upřesnění: zadal jsem hmotnost 1250kg tlak 1000mbar, teplota -15°C

post-6887-1264548117_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já testoval rychlost octy (1,6 55kW) na trase Karviná - Lodz v -20°C při vzdálenosti cca 300 km a rychlosti na trase 150 km pod plným plynem cca 150-160 km/h průměrná spotřeba 9,7 litrů se čtyřmi osobami v autě.

Editováno: , autor: HanyZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ted v zimě s vlastní OI 1,6 r.02 (deně 12km do práce) mám dlouhodobou spotřebu 7,3l motor najeto 133ti....

Uplně stejné auto ale složební (a to dostává zabrat :rolleyes: ) mám 8,3l najeto 209ti...

Budu si dávat tempomat, už je doma, změní se spotřeba???

Jezdím také často služební OII RS najeto 89ti. a spotřeba se s tempomatem rapidně snižuje, nemužu si ho vynachválit ale já mám jen 75kW, to bude asi oněčem jiném a co prodleva plynu,nebude to škubat a cukat?RSko jezdí krásně plynule a poslouchá na slovo :palec2:

Nemáte stímhle někdo zkušenosti???

post-42179-1266564324_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- tempomat bude fungovat krásně, sám mám a je to pecka

žádné škubání ani cukání není, ani není proč

pokud funguje motor OK tak tempomat nemá co pokazit

- jinak spotřeba na tempomat je při super eko jízdě vyšší než bez, tempomat dávkuje palivo i z kopce

a vůbec nohou si to pohlídáš líp = zas menšáí rychlostní průměr

při jízdě po dálnici mi spotřeba klesla, protože jsem nezrychloval a furt udržoval 130

akurát bacha páč když jedu unavenej tak s tempomatem je větší šance klimbat !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes 180 km Vyškov-Luhačovice a zpět, 3 lidi poloplný kufr, zimní kola, teplota 12°C, mimo vesnice a města rychlost 100-140 km/h (přes Buchlovský kopec jsem to drtil s plynem na podlaze) a spotřeba krásných 6,6 l :palec2:

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak já si přidám i svou poznámku, co se spotřeby týče.

Mám O1 1,8T a dneska jsem jel 45km po okreskách (včetně průjezdu vesnic) a jel jsem normálně a dodržoval

předepsanou rychlost (cca kolem 100km/hod)a krásně jsem se dostal na 6,2l/100km.

Dlouhodobou spotřebu cca za poslední rok (najeto 22 000km) z toho 70% město mám 8,2l..... a to musím říct, že když jezdím mimo město tak to vůbec nešetřím.....snažím si užívat prožitek z jízdy a ne hlídat pořád nohu na pedálu a očima sjíždět palubák se spotřebou.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím,

jak tak koukám tak moje průměrna spotřeba 7,65 je úplně v poho. Ale i tak nechápu jak někteří s tímhle motorem můžou vidět údaj 5,5 l/100km, to bych si od nich docela rád nechal poradit. Mám OI r.v. 97. 1,6i/74kw 195/65/15 a na delší cesty jsem ještě nekouk pod 6,5l/100km. Ještě bych ale rád uvítal nějaké zkušenosti jak vám auto tímto motorem jezdí? Pač mě se to moje zdá příliš lenivé. Třeba otcova Xantia 1,9TD/66 kw jede a táhne o poznaní líp! Nevyznám se nějak extremně v tom kdy bude lepší TD a kdy benzín ale ty KW by v tom měly být rozhodujicí, aspoň podle mě. Nemůže třeba s tím mým motorem něco být co by nikaj nesouviselo se spotřebou ale na výkon by si to šahlo? Třeba ta váha vzduchu, lambda,..? <_<

Zdravím všechny,jsem na tom také tak,mám rv 97,1.6 74Kw a pokud jsem jel dálku na Šumavu a zpět - 350 km,tak spotřeba 6.7 ale pokud jedu jen třeba 20 Km tak spotřeba 9 litrů a to mám nohu hodně lehkou... Na co bych měl mrknout,poraďte.Mám ji teprve měsíc,předtím škoda 120 :-) Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsem jel opět trasu Karviná - Łódź - spotřeba 7,2 litrů, 300 km z toho 150 cca po dálnici a prázdné silnici ve 3 lidech ...no paráda, čím tepleji tím lépe...

i po městě teď už jezdím za 8, a to jsou kolony a semafory :) spokojenost s 55 kW :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda jak vy to děláte? Ale jo delší plynulá cesta se to dá. Navíc už tak nějak na tu spotřebu moc v poslední době nekoukám.

Tak jsem jel trasu Týnec u Klatov -> Plzeň (cca 45km) a spotreba muj rekord krasnejch 5,6l :)

Jo a noha byla lehka jako pirko... :D

O1 1.6i 75kW

Killer22

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak taky pridam svuj nazor :) Mam oktavku asi dva mesice (darek na 18tiny). Ma najeto kolem 140tis. Motor 1,6 55kw chipnuty na 70kw. Kdyz vezu prarodice, spotreba kolem 7litru. Pokud jedu sam tak klidne i 12l mi nedela problem :) Jinak pres mesto si nestezuju, pri 50km/h spotreba 6l :) A pod plnym plynem (diky 18"kolam) v rychlosti 170 - 180 spotreba 10l :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...