Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Já mám 1.6 74kw a město i když se snažim courat jak to de tak se nemůžu dostat pod 9,5L je to asi tim že v Ústí je to samej kopec nebo já už nevim :(

jinak dálka UL-Doksy a zpět 5.8L a byl sem z toho nadšenej jak malej kluk a pak tu čtu že se dá jezdit i za 5,2 to mi asi hrábne

Editováno: , autor: osu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak já si taky přidám :-) Švagrová má 1.6 55kW r.v. 1997, dlouhodobá spotřeba shodná se spotřebou Ostrava - Michalovce (SK) 5.2, jinak po okrskách co jezdí na slovensku má spotřebu i 4.7 a nejezdí úplně pomalu :-P Já se svojí 1.8T mám dlouhodobou 8.2, ale dávám tomu hodně. Když se snažim, tak trasa karviná ostrava když jezdim do práce i 5.7, ale to jedu fakt jak dědeček s babičkou ;) Běžně mám kolem 7 litrů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bolo to síce na Oktávke 2, ale s rovnakým motorom (75kW, najazdený mierne cez 60 000), tak hádam nevadí...

cca. 300km trip, profilovo veľmi zaujímavý (okresky okolo 100-110km/h, (istý úsek vlečenie sa v kolóne pri 70-80km/h a pomerne časté predbiehanie), dediny okolo 55km/h, horský priechod, diaľnice konštantne 140km/h (krátkodobo aj 160 a 180, keď sa bolo treba zaradiť alebo narýchlo dopredbiehať kamionóny ku koncu diaľnice :)

nálož : štyria ľudia, celková spotreba : 6,4l / 100 km... maximálna spokojnosť :palec2:

yop a ešte kolesá : tie sú klasické dodávané 195ky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý štvrtok som absolvoval trasu Košice-Poprad-Žilina-Dubnica nad Váhom- Nitra a späť , najazdil som 900 km, po diaľniciach 140, sem tam do 160km/h, v meste som dodržiaval rýchlosť /oplatilo sa- merali :p /, v aute sme boli traja, 80% cesty klíma. Priemerná spotreba mi vyšla 6,8l. Priemernú rýchlosť som mal 82 km/h. Spotrebu meriam tankovaním do plna.. spotreba rovnaká ako na PP :palec2: , Pneu mám 205/55 R 16 Octavia Tour 2010, najazdené 5500km :rock:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak moje 1.6 BFQ (liftback) umi jet od cca 5.2 (pohodova jizda v rychlostnim limitu a s lehci nohou na plynu) az po cca 10-11 ve meste. dlouhodobej prumer 6.9

druha 1.6 je AVU (combi) a ta papa dlouhodobe mezi 7-8 litry, nejmin bylo 6.2 ale u ni mi nevadi relativni cena benzinu... :)

Vse podle PP. Hlavnim faktorem je podle me prava noha a jeji pritlak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes aktuálně po dotankování spotřeba za srpen 6,89l/100 km. Mooooc dobrý výsledek na to, že v tom je cca 200 km dálnice rychlostmi kolem 140km/h a pak couračky do 25km.

Upravené sání dělá divy. Jak jsem napsal v tématu o něm, tak spotřeba spadla dlouhodobě opravdu dolů a motor je živější. Na těch "couračkách", kde je 50/50% město/mimoměsto padá spotřeba k 6,0l/100km. A na tý dálnici už mi nehlučí vír v nádrži, ale spotřeba je rozumných 7-7,5l/100km v těch 140km/h. Nejsem závodník, protože rychlou jízdou se nic neušetří. A adrenalinové zážitky se dají získat jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6 74kW AKL r.v.98 najeto cca 180000km

Na dálky (Slovensko Tatry ,Slovinsko nebo Rakousko Alpy) ,při tachometrových 140 dálnice a 100 silnice (když to jde), tak se pohybuji mezi 6,8 - 7,2 l

Při dojíždění do práce cca 90 km při cestě po dálnici jsem na 7,8 - 8,0 l (podle počasí),ale při jízdě po okresce pod 7,0 l

Ve městě to je prostě 10 a víc, u nás je to samej kopec,samá kolona ,řadíš pořád 2,3 samej rozjezd,tady jezděj za 5 l snad i babety :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Octavia 1.6 75kw, 80 000km, BFQ r.v.2003, olej Texaco Havoline 5w40

Moje dlouhodobá spotřeba 6.5l. Sedí to i s palubákem, protože jsem tu někde stáhnul tabulku na výpočet spotřeby a tak si každé tankování píšu. Jinak jsem jel teď nedávno Brno - Luhačovice tam 5.5l a nazpátek 5.3l ;) ,jízda pohodová ve dvou, obec 50 mimo 100. Jezdím tak 70% delší trasy a zbytek město. Jednou jsem měl ale trcky jenom po městě a to bylo pořád kolem 9l. Takže zatím spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak VAG a hledat chyby... 10 l na 100 km ukazuje palubní počítač nebo jsi to sám vypočítal ?

jinak dneska cesta Karviná - Kravaře - Ostrava - Karviná - Bohumín - Chotěbuz - Karviná - 4 lidi v autě a spotřeba 6,5 l :)

Na vagu nic bez chyb.Těch 10 litrů jsem sám vypočítal.Jezdím sám.Ale jedu tak 120 - 140 občas na ní šlápnu.Podle předpisů jezdí akorát město jinak neee.

Koukal jsem na Vagu na sondu a nic to neukazovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

1.6 55kW, 230.000km, dlouhodoby prumer na benzin 5.8l/100km predpisove a vetsinou sam po okrskach a 7.2l/100km na dalnici s nalozenym autem a konstantni rychlosti kde to jde 130 tachometrovych... spokojenost :) mereno 30.000km, pote namontovano LPG a dlouhodoby prumer 8.5-9lLPG /100km me trosku zklamal...

Editováno: , autor: Millosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já po posledním dotankování najel na klasicky "zimní" spotřebu 7,7l/100km.

Holt 6km ráno a 6km odpoledne je strašně málo na zahřátí motoru a tudíž snížení průměrné spotřeby po startování a rozjezdu studeného motoru na sytič. Ikdyž ohřívá se to dobře, na 4 km mám rafičku na 90°C. Po dojezdu je spodní hadice k chladiči jen lehce vlažná, protože teprv začne otevírat termostat. Holt ten "chladič" pod palubovkou stačí uchladit ten náš skvělý motůrek bez velkého výdeje energie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše miklisek ... včera cesta z Łódźe do Karviné - cca 300 km , klasická zimní spotřeba s těžší nohou 7,7 l /100km... během soboty najeto cca 150 km po Karviné - Ostrava a okolí a spotřeba na zimu příjemných 7,1 l / 100 km... po cestě do práce v Polsku se motor zahřeje před polovinou cesty což je tak cca 3,5-4km... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...