Přejít na obsah

Řídící jednotka airbagů


DRYVER

Doporučené příspěvky

U starsich aut se na obnovu RJ airbagu musel pouzit specialni nastroj aby byla jednotka znovu fukcni,

ale u OII to jde reaktivovat pres VAG, sice je vsude napsano, ze jen pro testovaci ucely ...

Je to jasne, nikdo si nechce brat zodpovednost za "pouzitou" jednotku

No ale v DP jsem nenasel postup

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto se píše v DP :

Výměna dílů systému airbag

Nehoda s odpálením modulů airbagu

Zásadně se musí vyměnit následující díly za nové originální díly:

t Centrální řídicí jednotka systému airbag VW 52 1)

t Centrální řídicí jednotka systému airbag VW 8 2)

t Modul airbagu na straně řidiče 3)

t Modul airbagu na straně spolujezdce 3)

t Boční modul airbagu na straně řidiče 3)

t Boční modul na straně spolujezdce 3)

t Potah sedadla 4)

t Hlavový modul na straně řidiče 3)

t Hlavový modul na straně spolujezdce 3)

t Horní panel sloupku A 5)

t Horní panel sloupku B 5)

t Horní panel sloupku C 5)

t Panelový strop 5)

t Vratný kroužek se spirálovým vodičem 6)

t Předepínač s bezpečnostním pásem řidiče 3)

t Předepínač s bezpečnostním pásem spolujezdce 3)

t Předepínače s bezpečnostními pásy zadních sedadel 3)

1) V případě odpálení čelních airbagů a předepínačů pásů.

2) V případě odpálení čelního a bočního airbagu příp. hlavového airbagu a předepínačů pásů je možné jednotku znovu použít - celkem 3-krát.

3) Pokud došlo k odpálení.

4) Pokud došlo k odpálení bočního modulu.

5) Pokud došlo k odpálení hlavového modulu.

6) Pokud došlo k odpálení modulu airbagu řidiče.

V případě potřeby (pohledová kontrola) vyměnit všechny poškozené díly za nové originální díly.

Po výměně řídicí jednotky a dalších poškozených dílů je nutno řídicí jednotku znovu nakódovat.

Nehoda bez odpálení modulu airbagu

t Pokud kontrolka airbagu (K 75) nesignalizuje žádnou závadu a díly systému airbag nejsou poškozeny, pak není třeba vyměnit žádný díl systému airbag. Bezpečnostní pásy je třeba prohlédnout zvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím,

mám OII a ukradli mi řídící jednotku airbagů.. Zašel jsem do Škodovky, aby mi řekli podle VIN kod dílu přímo na moji O. To mi sice vytiskli, ale na netu jsem přesně tento díl našel jenom jeden, a tam se píše, že je to na 6 airbagů... Problém je ale ten, že já mám v autě 10 airbagů.

Chtěl bych se tedy zeptat.... jestli se dá tato, nebo případně jiná jednotka přeprogramovat na 10 airbagů? Případně jakou jednotku mám sehnat? Kdyby bylo nejhůř, stačila by mi na 8 airbagů, ty dva jsou vzadu a já jezdím sám,max ve 2. Ale to jen v krajním případě.

Prosím, poraďte, nevím jak na to.

Díky

snuss

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednotka se kódovat už nedá, jde jen jednou kódovat, problém je v tom, že jde při prvním kódování jednotku an 6 bagů nakódovat na 4, takže podle čísla jednotky se nemůžeš být jistý, jak to vlastně půjde. pokud dáš 4 pytlovou do auta se 6, tak nic nepoznáš, jendotka bude ovládat jen 4 a víc nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OII má maximálně 6 airbagů, žádná OII jich nemá 10!! Už se to tu řešilo asi 1000x, nestaší jen spočítat počet nápisů v autě!! A ta jednotka se bude muset stejně nakódovat předpokládám.

Aha :-) Počítal jsem jenom nápisy :-) Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím,

potřeboval bych poradit :-)

Před časem mi ukradli z auta řídící jednotku airbagů... Zašel jsem do Škodovky v Brně a poprosil je, aby mi vyjeli podle VIN jaký přesně kód té řídící jednotky tam byl a mám shánět.

Chlapík mi řekl kód jednotky.... 1K0 909 605 AA, tuto jsem přesně na netu koupil....

S radostí jsem se vydal do auta jednotku namontovat.... jenže jsem zjistil, že konektory do sebe nepasují :-))) Na jednotce je konektor velký (nejsem elektrikář, možná má název - ale jinak 7cm na 1,5) ale v autě je na káblu konektor tak odhadem poloviční, tak 4cm na 1,5 cm.

Konečně k dotazu.... nevím ani kam jít se zeptat, jestli třeba ty poslední 2 písmena na jednotce (AA ) znamenají koncovku? Nebo co vůbec mám shánět aby to mělo malou koncovku. Nějakou redukci??? Bude to fungovat?

Co jsem hledal na netu, tak podle fotek mají všechny jednotky tento velký konektor...

Omlouvám se, pokud je můj dotaz mimo, ale už nevím kam jít, co shánět, atd....

Pokud někdo ví, tak prosím o radu. Případně můžu poslat foto konektorů...

Díky moc.

snuss

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...