Přejít na obsah

1.4 Tdi motor


Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám dotaz... po výměně rozvodů mi více žere BMN, ale nedá se nastavit přes VAG úhel vačky, protože ať natáčím kam natáčím, tak číslo ve skupině 4 - úhel natočení vačky je hodnota 2,5 a nikam se nehne ani při přidání plynu ani nic...

 

ono to dělalo takhle už před rozvodama, řeším to až nyní, že to více žere.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukáš na čtvrtý pole? Nechce se mi věřit, že by se to nehýbalo a byla tam hodnota 2,5. Když je např ko snímač vačky tak je tam nula a samozřejmě to nereaguje.

Jinak BNM má spotřebu na volnoběh 0,4 když je synchronizace na nule. Pokud se časem posune k +0,6, tak tam skáče 0,3. 0,5 tam je při synchronizaci -1,1.

 

Má vyzkoušeno, že když to dám na přípravky, tak je to většinou lehce do mínusu 0,6 až 1,1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera jsem s tím zkoušel mlet:

v kanále 4, pole 2 je časování *BTDC; v poli č. 4 je stabilizace volnoběhu v °KW.

 

když jsem nastartoval studený motor, tak bylo 6,5 *BTDC  při přidání plynu se hodnota zvyšovala. v kanále 4 na vstřikách bylo cca -0,81; 0,02; +0,83.

při zahřátém motoru na 90° se hodnota v poli 2 dostala na +2,3*BTDC a už se pak nehnula.

 

jinak jsem to našteloval na spotřebu volnoběhu na 0,6cca a nejezdí to špatně, ale spotřeba šla ještě o 3dcl výše :-)

a zkoušel jsem natáčet do hodnot, kdy mě to ani nechytlo a napsalo to závadu, že natočení vačky je mimo toleranci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...