Přejít na obsah

1.4 Tdi motor


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

zdravím.. taky mám AMF a tež se mi to docela třepe.. jedna možnost je zvýšit volnoběh.. co se týče opravy vstřiku tak ze všeho nejdřív bych koupil VIF a udělat omlazovací kůru.. rozhodně pokud to nedělá nějaký větší bordel tak bych do vstřiku nevrtal.. někde jsem četl že vyšší spotřebu muže způsobovat i prasklý vlnovec.. nevím co je na tom pravdy.. ty hodnoty vstřiku vypadaji dobře.. ja bych pokračoval logem jak už tady padlo.. tam toho jde hodně vyčíst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 7měsíců 1,4tdi PD, r.v. 2003 240 000 tisíc, z toho já 8000km a měnil jsem jen důležitou věc(ložisko kola) a olej po koupi. Pokud by mě mělo čekat něco nákladnějšího jde to z domu a už mám zasebou ty roky kdy jsem měnil každou kravinu a řešil ji.

Od doby co jezdím s kamionem tak to dělám jak všichni dopravci, až je to akutní vyměním.

Takže pokud to neni jo vážná závada tak neřešit a jen a jen jezdit a necpat dotoho zbytečně korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj kluci, na středu jsem objednán na tempomat do Škodovky. Avšak jsem se později dočetl, že lze namontovat na jednotku 6Q1 a 6Q2, pokud má člověk 6Q0, tak to prý nejde. A teď se ptám, 1,4 TDI 59 kW PD má jakou jednotku? Prej se to liší podle výbavy, mám Classic s klimatizací, jinak všechno základ. Při objednávce do servisu se mne ptali jaký motor a výkon apod., ale na výbavu ne.. Tak nevím, půjde to namontovat nebo ne? Vím, že to číslo je schovaný na ŘJ někde pod volantem, ale netuším kde.. Nevíte to někdo náhodou takhle s hlavy? Dík..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se ještě vyčíst přes počítač VAGem. Classic -tedy nemáš elektrická okna? Nevhodná jednotka, která nepodporuje tempomat je 6Q2. To by tam klidně mohla být 6Q2, ale může to být i jinak. I jednotka centrální elektriky se dá vyměnnit ,ale je otázka za kolik ji seženeš. Odkud jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem z prahy .. v autě mám jako nadstandartní výbavu palubní PC, centrál s dálkovým ovládáním a klimatizací. Okna ani zrcátka elektrická nemám. Mám elektronicky nastavitelná světla (to má asi každá fabka myslím) a tak no .. prostě zas jako nemám úplný základ proti tomu, co opravdu základ v sobě má :D Tak nevím no .. jako zase znám Fabie, které mají vyšší výbavu, ale nemají palubní PC, ani cetrální zamykání na dálku a klimošku, ale zas mají elektrický okna a zrcátka .. Do středy stejně nemám čas to zkoumat, takže to tam prostě odvezu a zeptám se před tím, než jim to předám, jestli mi to do auta vůbec půjde namontovat, aby to nerozebírali zbytečně a pak abych neplatil peníze za nic :)

Zas novou jednotku tam dávat nechci, to radši budu hold jezdit bez tempomatu no :) vydržel jsem to 4 roky, vydržím to i dále :) jen jsem si chtěl trochu zpohodlnět jízdy po dálnici a ušetřit pár deci na spotřebě :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš dálkové zamykání origo v klíči tak by to mělo být OK. Kolik za to bude servis chtít ? Kluci to dělají tak za cca max 1700,- Kč i s materiálem.

V Praze myslím Garny nebo Rolbař. Oba jsou tady registrovaní na foru. Pokud bys se rozhodl pro servis požaduj páčku ze Superba má kolibku, je levnější a komfortnější. Objednací číslo 3U 0953513D.

Klidně bych ti to udělal taky ,ale jsem z Prostějova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v servisu za to chtějí kolem 5500 kč :( ale budu klidnější, když to bude origo od nich udělané, přece jenom mi to ovládá rychlost auta (nechci tím kluky samozřejmě urazit, že by to neuměli).. No zkusim jim to říct, že tam chci páčku ze Superba, ale nevím, zda to bude mít smysl :D Každopádně dík :)

Edit: co tak koukám na obautodily na páčky tempomatu do Superba a Fabie (podle fotek, co tam nabízejí), tak jsou páčky stejné.. obě mají kolébky :)

Editováno: , autor: mc2uba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni už standartně i pro Fabii nabízejí ze Supa. Fabie má jedno tlačítko a je mnohem dražší,Superb má kolíbku. No pokud nevíš kam dávat peníze tak je nasyp do servisu . Princip je stejný ať to zapojí kdokoliv. Pokud správně zapojí tak bude funkční. Rychlost zadáváš ty jako řidič a systém řízení funkce tempomatu zpracovává řídící jednotka motoru. A tam to neovlivní jestli ti to montuje servis nebo kdokoliv jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pry moje verze nemela. Podle me tech verzi je tolik, ze nikdy nevis, co tam vlastne mas. Mozna ambiente to ma, kazdopadne muj classic to nemel. Ale uz je tam a funguje to vyborne a mam packu s kolibkou. I kdyz jsem moc nepochopil, k cemu tam ta kolebka je. Ale zatim jsem manual necetl, spis to tak zkousim naslepo, co ktery cudl dela :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 7 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...