Přejít na obsah

Světlá výška


aeropavlov

Doporučené příspěvky

Rozdiel pri rovnakých kolách môžeš vidieť ak máš auto naložené nákladom alebo osobami, ja ho mám vtedy na zadnej náprave nižšie aj o 5 cm. Rozdiel v hmotnosti rôznych typov montovaných motorov na prednej náprave a dodatočná váha Haldexu na zadnej je pravdepodobne kompenzovaná iným typom pružín a tlmičov, preto majú všetky rovnakú svetlú výšku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 roky později...

zajimalo by me jak ŠA dosla k hodnote 180 mm   . nez jsem auto koupil, tak jsem tam volal  (jak mereno a pro jake pneu)- prepli me na nejake technicke a vyvojove oddeleni, kde mi rekli, ze takovymi udaji nedisponuji  , a na dotaz ,kdo tim disponuje , mi opet zopakovali, ze jejich oddeleni tim nedisponuje - chvili jsem si pripadal jak novinar pred politikem a pustil to z hlavy...

 

jenze jsem s yetinou skrkl na hrane strmeho najezdu na silnici - v miste kde bezne jezdim s roomstrem nebo fabii a bez skrkani - myslel jsem, ze jsem jel rychle a auto se zhouplo ,ale nedalo mi to a lehl jsem si s metrem pod auto ( navic jsem pochopil, ze tim ze mam tdi euro 6 je situace jeste horsi, nez  asi u jinych modelu (euro 5 nebo benzin) - v prostred auta trci z podvozku katalizator CSR kvuli ad blue)  nameril jsem:

 

ja svetlou vysku chapu jako nejmensi vzdalenost od roviny terenu po nejnizssi cast podvozku - mam pneu 205/55 -16 (tedy pokud bude na standartnich letnich 215/60-16 tak + 15 mm vysky)

 

kryt motoru mezi prednimi koly 15 cm (16,5 letni)

svrar priruby katalizatoru 13,5 cm ( 15 letni)

jinak hlavni rovina podvozku 18  (19,5)

ochranne nabehy plastoveho deklu podvozku pred zadnimi koly 16 (17,5)

 

tak nevim ze by i udaj o svetle vysce byl virtualni pojem jako kombinovana spotreba ?

 

co ted s tim? - zapamatovat si ze katalizator je osove asi jako kloub pravyho sterace (tedy vyoseno na stranu ridice) a v kolejich se snazit mit vzdy zvedlou levou stranu,  no  pak prejdu  na 215/65 - 16  + poradne nafoukat  - coz tu hosi na foru psali, ze bez problemu - a ziskam tim alespon dalsich 10 mm - presto vsechno se na 180 mm nedostanu

 

nevim zda je moznost to jeste zvednout pomoci podlozek ? - ja proste v terenu jezdim hodne, kazdou dutinu podvozku, uz ted mam plnou hliny a katalizator, uz je ryhovany - zatim jsem dosedl na bricho jen v hline ,ale bojim se, ze jednou prijde sutr - kdyz uz ten katalizator tak cni - proc tam nedali  nejake ochranne vyztuhy  ? (alespon na tu hlinu by to pomohlo)

Editováno: , autor: mnik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...