Přejít na obsah

Boban2

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny, mám oct. tdi 81kw a pozlobívámi altík120A a už bude tedy vyběhaná volnoběžka ( 172 tis. km). Budu měnit už rozvody a klínák + napínák, a koupil jsem altík nový Bosch který má 140A. bylo mi řečeno že už do škodovek dávaj jenom tyto a že pasujou úplně stejně. Ale nevím a hlavně si říkám jestli mi nebude nějak vadit tech 20A navíc ( nehořela elektrika atd.) ?? :unsure:

Nemáte někdo foto jak vypadá ten starý altík ze zadu, kvůli konektoru a šroubům ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

140A altik neznamena ze dava stale 140A .Ale to ze zvladne ZATIZENI az 140Amper .Coz je ,kdyz zapnes svetla,radio,ventylatory atd.Motor si taky neco bere. A kdyz sectes spotrebu vsech techto spotrebicu tak ti vyjde treba 100A a zbyvajici ampery jsou proste nevyuzity.Takze pokud se tam vejde tak se autu nic nestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

140A altik neznamena ze dava stale 140A .Ale to ze zvladne ZATIZENI az 140Amper .Coz je ,kdyz zapnes svetla,radio,ventylatory atd.Motor si taky neco bere. A kdyz sectes spotrebu vsech techto spotrebicu tak ti vyjde treba 100A a zbyvajici ampery jsou proste nevyuzity.Takze pokud se tam vejde tak se autu nic nestane.

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Zdravim všechny, mám oct. tdi 81kw a pozlobívámi altík120A a už bude tedy vyběhaná volnoběžka ( 172 tis. km). Budu měnit už rozvody a klínák + napínák, a koupil jsem altík nový Bosch který má 140A. bylo mi řečeno že už do škodovek dávaj jenom tyto a že pasujou úplně stejně. Ale nevím a hlavně si říkám jestli mi nebude nějak vadit tech 20A navíc ( nehořela elektrika atd.) ?? :unsure:

Nemáte někdo foto jak vypadá ten starý altík ze zadu, kvůli konektoru a šroubům ?

Klidně ho tam dej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
Zdravím lidi, nemáte někdo tušení jak proměřit regulátor na octavii jestli je v pořádku????Nebo náhodou vnitřní zapojení alternátoru???? Jedná se mi o regulátor který je demontován z alternátoru. (třeba pomocí regulovatelného zdroje)

CAU. PRECO SI TO ROZOBERAL??? NEDOBIJALO TO?? MOC TO NABIJALO???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CAU. PRECO SI TO ROZOBERAL??? NEDOBIJALO TO?? MOC TO NABIJALO???

Vybíjel baterii,stále budil. Tak to je jasně vadný regulátor vyměněn a je to v pohodě, ale jedná se mi do budoucna.

Třeba na feldě dáš kostru a plus a na uhlíky zkoušečku a na zdroji si ho vyzkoušíš,ale octavia má jeden vývod na přímy plus na altíku

a druhý je z fáze vinutí a to jaksi nevím jak vyzkoušet jestli je regulátor dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Potřeboval bych od vás poradit.Sehnal sem šikovně alternátor ze Škody Superb 1.9TDi 120A ozn. 028 903 031 A.

Altérnátor sem normálně bez problému zadělal,ale problém je na řemenici alternátoru.Je užčí drážka a je tam volnoběžka,která je moc zapuštěná do alternátoru.Potřeboval bych aby byla vylezlá asi o 1-1,5cm.Dělal někdo z vás tuto výměnu?Nebo dala by se použít řemenice ze starého altíku?Kdyby sem měl aspoň klíč na volnoběžku tak bych to zkusil.Nebo nedělala se volnoběžka na tyto motory?Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych od vás poradit.Sehnal sem šikovně alternátor ze Škody Superb 1.9TDi 120A ozn. 028 903 031 A.

Altérnátor sem normálně bez problému zadělal,ale problém je na řemenici alternátoru.Je užčí drážka a je tam volnoběžka,která je moc zapuštěná do alternátoru.Potřeboval bych aby byla vylezlá asi o 1-1,5cm.Dělal někdo z vás tuto výměnu?Nebo dala by se použít řemenice ze starého altíku?Kdyby sem měl aspoň klíč na volnoběžku tak bych to zkusil.Nebo nedělala se volnoběžka na tyto motory?Děkuji za odpověď.

Nikdo z vás nedělal výměnu za silnější?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď prohoď tu řemenici nebo tam dej správnou volnoběžku. Existuje jako náhradní díl.č. 022 903 119 C

Tahle je prosím tě přímo na 1.6 74kw?A ta řemenice ze starého altíku Magneton bude pasovat na Valeo?

Editováno: , autor: driver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Nazdar chlapi, mám problem na alternatore mi odišiel regler a ten regler nikde nemaju vraj to je klon mali iba 9 kusov, že alternátor bol repasovný mal som tam magneti marelli 90A 12 V a teraz mám v ponuke alternatori ktoré maju 120 A a 14 V možem to dať do mojej octy ? je to 1,9 TDI motor AGR, rok 6/2000 predface, 66 kw (manualna klima, el. okná..) Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nemam tuseni, z vw by mohl byt stejny...

nejde jen o to jestli ho prisroubujes na motor, ale take aby pak byla remenice spravne daleko, aby byla zaroven se vsema ostatnima na motoru

predpokladam, ze to pasovat bude, driv jsem narval do naftovy felicie 90A alternator z golfa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi, mám problem na alternatore mi odišiel regler a ten regler nikde nemaju vraj to je klon mali iba 9 kusov, že alternátor bol repasovný mal som tam magneti marelli 90A 12 V a teraz mám v ponuke alternatori ktoré maju 120 A a 14 V možem to dať do mojej octy ? je to 1,9 TDI motor AGR, rok 6/2000 predface, 66 kw (manualna klima, el. okná..) Dakujem

Daj si opravit tvoj povodny alternator.

LINK: http://www.autocentrum-elis.sk/index.php

LINK: http://www.rmteam.sk/?opravy-starterov=alternatory&rmteam=6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím páni,

na mojej 1,6 (55 kw) Octavia I. blbne alternátor. Občas dobíja, občas nie.

Môj automechanik ho vymontoval a pošle ho na kontrolu. Dočasne mi tam dal altík z 1,9 TDI, no sám si nebol istý, či nehrozí nejaké riziko. Myslím, že je to rozdiel 70 A oproti 120 A.

Už o pár hodín sa mi neplánovane vyskytla dlhšia cesta na pohreb. Chcem sa preto spýtať, či z tohto alternátora nehrozí nejaká škoda na vozidle, batérii, samotnom altíku a pod. Vďaka za rýchle odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...